Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR 4 - първи впечатления (Zepp OS 2.0)
#26

Благодаря за отделеното време и внимание, винаги давате конкретни и ясни отговори, за което респект.

Проблема може би се дължи в това, че се използват дъмбели. При упражнения с щанга, толкова фрапантни отчитания на тренировката не е имало, пак са допускани малки грешки, но не чак толкова фрапантни.
Ще опитам да коригирам нещата от приложението на телефона, но не вярвам да се постигне някакъв по голям резултат. Все още технологията не е чак толкова напред поне при този производител, има какво още да се желание.
Няма да има никакъв смисъл да се пише до поддръжката на часовника, всичко се крие в сензорите и хардуера, по-добре няма как да стане при този модел, вече ще чакаме следващото поколение часовници, варианта тези проблеми да бъдат изчистени са по-големи.
След ден-два ще опитам отново. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#27

Още нещо, което намирам за полезно в часовника.
Вариант да ползваш вградения gps на часовника за да се върнеш в изходна позиция.
Имало е не един или два пъти в които примерно сме пътували с автомобил, паркираме някъде и няколко часа се шляем, отдалечавайки се на километри от паркинга, без някой да запомни адреса/мястото където е паркирана колата.
А, сега, отбелязваш мястото на часовника /хубаво е това, че не се налага да чакаш минути за да приеме gps сигнал, всичко става за броени секунди Tongue  /, обикаляш с часове, решиш, че е време да се връщаш, но си забравил къде си паркирал колата и на помощ идва часовника. Заблуден да си - часовника ще те върне на изходна позиция. Big Grin
[-] 3 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Be6i4, kayovas, suffer
Цитирай
#28

Някой може ли да потвърди, че се къпе с часовника, плува и тн. С Bip S съм и никога не го свалям. Било то море, баня, работа...само когато го зареждам.

Сущо така има ли съществена разлика между GTR 4 и GTS 4 щото на гтса повече ме кефи дизайна лично мен.
Благодаря предварително

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#29

Няма разлика. Плувай смело с всеки часовник на Amazfit. То ще пише, ако не може.
Избягвай гореща вода или сауна. Това пише


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай
#30

Аз и в сауна и в парна баня ги ползвам.
Солена вода също.
Никакви ядове. Никакви по-специални грижи не полагам, къпя се с него, като го зареждам почиствам долната част с кърпичка и толкоз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • dingila
Цитирай
#31

Гореща вода и сапун - ядовете идват след това. Но вие преценявате.
Дори за скъпи механични часовници от по-няколко десетки хиляди евро /водолазните модели от по-500-600 метра/ - тези две неща са убийствени, визирам гумените уплътнения на рементоара, стъклото и задния капак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай
#32

След дълго чудене и аз отнесох един GTR4. Огромни благодарности на @suffer за напътствията и помощта при избор на часовник!
Мисля,че е добър ъпгрейд след MI Band 4.  Само нещо не мога да си добавя Strava Account в Zepp. Не ми излиза като опция.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • fotograd, milstan, suffer
Цитирай
#33

Днес трябва да обявят нов часовник 24.04.

Гтр4 про или скачаме на 5 ?
Някой , нещо, чул, чел?

   


p.s. уви 4 LE:

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#34

Имам Garmin vivoactive 4 , но малко ми омръзна. Та се чудя за gtr4 , дали има смисъл да го сменя за такъв....Кой е по добрият?
Цитирай
#35

Зависи за какво го ползваш и на какво си свикнал с Гармина.
Цитирай
#36

(2023-05-04, 07:51:25)suffer написа:  Зависи за какво го ползваш и на какво си свикнал с Гармина.

Ами предимно за съобщения, аларми и да си гледам прогнозата за времето Smile, малко колоездене и това е...просто харесвам трансрефлективният дисплей, не ги правят вече Sad
Цитирай
#37

Ако носиш очила за близко, съобщенията ги зарежи, няма да виждаш нищо, нито ще може да отговаряш на същите, единствено с предварително зададени 5-6 наизустени фрази, записано предварително в приложението на телефона.
От прогнозата за времето ще може да видиш единствено една зелена крива в миниатюрна таблица, която не може да разбереш нищо, и в най добрия случай някаква измислена прогноза с по една цифра за шест дни напред, като да питаш гледачката на кафе: Днес ще бъде ли топло и тя да ти кажа - да!?
За колоездене ще ти е от полза до третата седмица, в която ще ти мине мерака да ровиш в приложението на телефона, за да видиш какво, къде и за колко си изминал.

Или в другия по добър случай, ще може да слушаш някой и друг албум, на някоя и друга метал банда свиреща дет метал Big Grin  примерно новия албум на Six Feet Under
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • Morbid Angel
Цитирай
#38

За Six feet under Съм съгласен.

По принцип, ако си свикнал на трансрефлективен и колоезденето е твоя спорт може просто да си вземеш гармин за колоездене
Както има такива за плуване и бягане.
Иначе нищо общо нямат като OS
Специално за ГТР 4 и Zepp OS 2 - са най-големи буквите от всичко, което съм виждал.
Реално две неща ми липсват и това са плащания и някакви специализирани тренировки за бягане
Иначе 4-ката е Топ
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, Morbid Angel
Цитирай
#39

За SFU и аз съм съгласен. Да ,нося очила за близко, то на моята възраст кой не носи...а май дебелеенето ми е спорт напоследък а не колоезденето....Ясно, машинката не е за мене....

Ами не че знам какво е Garmin за колоездене...ще видя из нета..🤟
Цитирай
#40

Когато търся циферблат за часовника, първото е цифрите да са на половина на дисплея Tooth
А, за малки цифри, букви, иконки - търся лупа или в най-добрия случай - отдалечавам китката на половин метър, нещата са плачевни.
Подобен тип джаджи са предназначени предимно към малолетните или такива в ранна възраст на оглупяване  Tongue

Не е късно да си купите, сега цените им са около 340 лв, ако не греша. Не губите нищо..винаги може да харижете на някой младеж.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • Morbid Angel
Цитирай
#41

Малко инфо за това как се справя часовника в силовите спортове.    
Тренировка за гърди преди два дни, правилно отчитане на тренирания и спомагателната мускулна група.
Тренировка преди ден за бицепс и рамене, правилно отчитане за рамене, а тренираната група за бицепс не е отчетена, но пък за това, часовника отчита грешно, че е тренирано за трицепс.
Ако има нови обновления, и нещата продължат в същия план с грешно отчитане на мускулните групи, часовника ще отиде за продажба.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • Morbid Angel
Цитирай
#42

Аз не знам дали. часовник може да отчете правилно силова тренировка. Garmin vivoactive 4 успява на 80% според моите наблюдения. Не съм много наясно с матрЯла...има ли изобщо часовник който се справя добре с това? Мнения колеги Smile ?
Цитирай
#43

Може би трябва да видиш нещо от bb-team магазина
Цитирай
#44

Часовника заслужава да бъде купен, разполага с всичко необходимо за всеки един спорт и за ежедневието. Сравнен с други часовници, не отстъпва по-нищо, а цената му е повече от добра за това, което предоставя.
Разбира се като всеки един продукт може да има някой и друг малък кусур, но това е напълно нормално.

След поредната тренировка в петък вечерта, часовника правилно отрази тренирана и спомагателна мускулна група.
   

Ако успея и да го обновя - ще бъде чудо, хвалят последното обновление на часовника.
Цитирай
#45

не го ли ползваш с официалния зерр
Цитирай
#46

Точно с официалното приложение съм на телефона, което се обновява редовно. Но странното е, че обновленията при мен идват с много голямо закъснение.
   

Тренировката тази вечер беше за трицепс и трапец. Часовника е разпознал тренировката за трицепс, но за трапец - никаква реакция Big Grin
Очаквах, че с новото обновление нещата ще бъдат по точни, но уви не е точно така. 

За утре предвиждам нова тренировка, ще ми е интересно дали ще отчете правилната мускулна група.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#47

Малко се забавих с тренировката, но резултата е положителен. Часовника правилно отчита основата мускулна група и съответно спомагателната мускулна група. След обновлението, нещата са по-добре.
   

 Утре предстой нова тренировка, и ще ми е интересно дали старите грешки ще се повторят отново. Дали тренировката за бицепс ще я отчита като тренировка за трицепс.

   

Тренировката може да се каже, че е засечена правилно. Отчитане на основите мускулни групи и спомагателни групи.
За първи път тренировката за бицепс беше отчетена правилно от часовника, а не както преди да се отчита като тренировка за трицепс.
Въпреки, че основата тренировка беше за бицепс и рамене, имаше упражнение в което като трениран мускул може да се каже, че влизаха гърдите, с което след последното обновление на часовника, може да се заяви, че нещата са отлични.

Особено на сегашната си цена на която се предлага в търговската мрежа, може да се твърди, че е един от най-добрите смарт часовници на нашия пазар.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Morbid Angel, suffer
Цитирай
#48

След няколко седмични мъки с watch5 pro (не можах да го докарам до повече от 3.5 дни), гризнах и аз един gtr4.

В амко са го намалили на 325лв с фрии доставка, ако някой му се чуди.

[Изображение: 20230526-095050.jpg]

Ъпдейтвам вече 10 мин до 3,23,3,1 и ще го разцъкам.
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, fotograd, Morbid Angel
Цитирай
#49

Гнусмаса не е ли супер машинка? Мислех че са доста добри часовници.
Цитирай
#50

Той е "супер" машина, истински смарт часовник, но това да изкарвам с мъка 4 дни, не е за мен.
А и на вид не ме кефеше.

Първи впечатления - по-едър шрифт на нотификациите, по-добър екран. Обаче проблема със "задръжката" при входящо повикване си го има. То реално блутут обажданията са реализирани по същия начин , както при гтр3 про.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Morbid Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)