Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Законoдателният акт за цифровите пазари в ЕС вече е факт
#1

[Изображение: Y2h-BYSa-Z43-Kp-Ih-GPpq-Yc-Hn-GDmz26-Ca-Nce3-Hc-R.png]

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е зле.
Собствениците на смартове Самсунг ще могат да деинсталират един куп ненужни приложения.
Разбира се това ще е полезно и за собствениците на още много други брандове
Цитирай
#3

Самсунг е малко вероятно, че ще бъде включен в този списък, но всичко е възможно. Изискванията ще се прилагат само за фирми и предприятия от ЕС, които играят важна роля в цифрова индустрия като търсачки, социални медии, магазини за приложения, услуги за съобщения, виртуални асистенти, операционни системи и уеб браузъри. Компанията трябва да обслужва най-малко 45 милиона потребители от ЕС на месец, да има годишен оборот от поне 7,5 милиарда евро или пазарна капитализация от поне 75 милиарда евро. Списъка на участниците на глобалния пазар, които ще отговарят на тези критерии, Европейската комисия ще определи през пролетта на следващата година. Ще им бъдат дадени 6 месеца, за да отговорят на изискванията на ДМА. С висока степен на вероятност в този списък да попаднат като за начало Apple, Google, Meta, Amazon, Microsoft и Netflix.

 
Цитирай
#4

(2022-11-02, 19:32:15)NoMaD написа:  Изискванията ще се прилагат само за фирми и предприятия от ЕС, които играят важна роля в цифрова индустрия като търсачки, социални медии, магазини за приложения, услуги за съобщения, виртуални асистенти, операционни системи и уеб браузъри

Пак е нещо. Мислех си, че съм се отървал от Хром браузера на телефона си, но се оказа, че си е наличен и не мога да го деинсталирам. Махнах му ъпдейтите и го паркирах уж да не се включва.
Цитирай
#5

Много ми е любопитно дали китайските производители ще попаднат в списъка.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#6

(2022-11-09, 13:33:03)valkov2 написа:  Много ми е любопитно дали китайските производители ще попаднат в списъка.
Изискванията ще се прилагат само за фирми и предприятия от ЕС. Ако седалището на китайския производител е там, може и да попадне под новите санкции.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)