Анкета: Ще ви липсва ли Exynos на Samsung в смартфоните им? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не, няма да ми липсва
68.42%
39
68.42%
Да, ще ми липсва
5.26%
3
5.26%
Нямам предпочитания към процесора в устройството си
21.05%
12
21.05%
Друго
5.26%
3
5.26%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще ви липсва ли Exynos на Samsung в смартфоните им?
#1

 [Изображение: 2020-05-30-samsung-exynos-850-specs-2.webp]
Ще ви липсва ли Exynos на Samsung в смартфоните им?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Кое да ми липсва? Най небаласирания процесор правен някога, ако ги закриват ще се радвам.

Като гледам S23 ще е само със Snapdragon. Крайно време беше. Сами доказват,че от чипсета им не става чеп за зеле.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Не ме интересува какъв процесор имам в апарата, важното е да ми върши работа, проблемите които имам с Ексиноса, съм ги имал и с Дракона и с Кирина.

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай
#4

Да се надяваме да отпаднат двойните стандарти при всеки един производител. Няма как да ми липсва ексинос.
Цитирай
#5

Няма да ми липсват, защото ще продължава да ги има. Останалото са слухове,които циркулират всяка година. Друго, което няма да направя е да си купя флагман с Ексинос процесор.

Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

(2022-11-07, 13:44:29)vovalinder написа:  Не ме интересува какъв процесор имам в апарата, важното е да ми върши работа, проблемите които имам с Ексиноса, съм ги имал и с Дракона и с Кирина.

И аз така.
В момента съм със S22 Ultra с Exynos и Tab S8 Ultra със Snapdragon и разлика в ползваните от мен приложения няма. Където има лаг в S22U го има и в Tab S8U. В standby Snapdragonе по зле. Таблета е без сим (Wi-Fi варианта) и през вечерта за 9-10 часа е загубил 5% от заряда на батерията, а S22 U 3%. SOT между двете устройства не мога да сравнявам поради големите разлики в дисплеите и батериите.

1916 
Цитирай
#7

Макар да не съм използвал Samsung до сега,причината е в негативните коментари по адрес на Exynos.По скоро  по- слабия сигнал и дрейна на батерията.Производителността не ме интересува,защото тя и сега е висока.Ако пуснат модели със Снапдраган и отзивите са по-добри,бих си купил,да пробвам,така или иначе ще дойде време да сменям този.

Huawei P30
Цитирай
#8

Ако наистина разкарат най накрая недъгавите ексиноси, шанса да си купя пак самсунг е много голям.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#9

(2022-11-07, 21:34:53)jivkojj написа:  Ако наистина разкарат най накрая недъгавите ексиноси, шанса да си купя пак самсунг е много голям.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

И аз бих се замислил. Дотогава съм купувал само с цел препродажба с печалба.
Но наистина , каквото и да говорят, разлики си има между двата процесора.
И тук не говорим за незначителни глупости като бързина на приложения, а най-вече в камерите-виждал съм потресаващи разлики.
Все пак за мен камерата е важна и не мога да направя някакъв компромис.
Цитирай
#10

Защо досега ползвах 4-ува с Exynos - S20 Ultra и Plus с Exynos 990, S21 Ultra Exynos 2100 и S22+ Exynos 2200 и...

-Нямаше загрявания
-Нямаше лагове
-Нямаше замръзвания
-Обхвата е 1:1 с всички други у-ва, а там където показва по-малко черти (всички знаем, че тия черти при всеки производител са различно нещо) държи много по-стабилно от конкурентни апрати
-Дрейна ми е до 2-3% на нощ, единствено при Еxynos 990 да е бил 6-7%. В момента на жената Xiaomi 12 с Gen 1 осъмва с по 80 и нещо. Mi 11T с Mediatek не помня кое Dimensity също падаше по 90%.
-Никога не ми е дропвал framerate-а на 60hz поради прегряване
-Не ме е изхвърлял от никъде (особено камерата) поради същата причина и не е греел (освен една дефектна бройка S21U която беше сменена за 24 часа и впоследствие работеше прекрасно).
-Как пък S22+ се зарежда прекрасно на безжично зарядно, както и предходните (когато го ползвам), а у-ва с 888 и Gen 1 греят до степен да парят и буквално да не се зареждат. Xiaomi 12 е мъка на безжично. Теоритично поддържа 50W. Реално на 5-тата минута едва се държи в ръката , не зарежда и безжичното му зареждане с една дума е бутафорно. Как пък пустия му Exynos не ми е дънил така?

Как пък аз нямам проблеми с Exynos...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#11

Защото не го сравняваш пряко с апарат със Снап Драгон.
Тогава ще издиша, по всичко.
Цитирай
#12

Ако има вариант,да се продават с Exynos и Snapdragon,кой ще предпочетете?

Пс.Имам в предвид за нашия пазар да са и с двата прицесора.

Huawei P30
Цитирай
#13

Ами нали досега така се и продаваха: за едни региони с единия, а за другите - с другия.

 
Цитирай
#14

Да, но аз говоря за нашия пазар, тук в Европа е само с Ексинос.

Huawei P30
Цитирай
#15

Разбира се, че ще избера Exynos. Не съм имал проблеми за да не го избера. Не се изкефих на новината, че S23 ще е със дракон, но това е положението...
Цитирай
#16

(2022-11-09, 20:23:38)Ivanov_1994 написа:  Разбира се, че ще избера Exynos. Не съм имал проблеми за да не го избера. Не се изкефих на новината, че S23 ще е със дракон, но това е положението...
Какво ще кажеш за това сравнение
Samsung Galaxy S22 Ultra (Snapdragon) Battery test-103 точки
Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos) Battery test-98точки
Samsung Galaxy S22 (Snapdragon) Battery test-90т.
Samsung Galaxy S22 (Exynos) Battery test 75т.

Huawei P30
Цитирай
#17

(2022-11-17, 11:01:08)DoryanY написа:  Какво ще кажеш за това сравнение
Samsung Galaxy S22 Ultra (Snapdragon) Battery test-103 точки
Samsung Galaxy S22 Ultra (Exynos) Battery test-98точки
Samsung Galaxy S22 (Snapdragon) Battery test-90т.
Samsung Galaxy S22 (Exynos) Battery test 75т.

Ама това лични наблюдения и сравнения ли са, или от типа, на мой приятел на колегата брат му, а още по е гледах клипове? И не се заяждамSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#18

Това са хубави сравнения но в реалния живот аз разлики не съм усетил. За мен реална разлика в живота е като хвана Xiaomi-то с Gen 1 и на третата направена снимка гори, като го сложиш на безжично зарядно можеш да си направиш яйца на очи в/у него, след 10-тата минута браузване става гадно топъл и неприятен за докосване... това мога да го почувствам. Такива точки, каквито се сравняват още от Exynos 990...не виждам в реалния живот как се интерпретират. За мен е същото.
Цитирай
#19

(2022-11-17, 11:19:42)vovalinder написа:  Ама това лични наблюдения и сравнения ли са, или от типа, на мой приятел на колегата брат му, а още по е гледах клипове? И не се заяждамSmile
То и вашите наблюдения не са адекватни,защото използвате само апарат с Ексинос,ако използвахте и със Снапдраган,тогава бихте могли да сравните.Там поне са сравнили двата модела.Аз не си изказвам мое мнение,по нагоре съм казал че никога не съм имал телефон на Самсунг,и защо.Изкарай факти че Ексиноса превъзхожда модела със Снапдраган,за да Ви повярват.А не,аз нямам тези проблеми,значи ги няма никой.
Не съм и помислел че се заяждаш Smile .

Huawei P30
Цитирай
#20

(2022-11-17, 11:32:19)DoryanY написа:  То и вашите наблюдения не са адекватни,защото използвате само апарат с Ексинос,ако използвахте и със Снапдраган,тогава бихте могли да сравните.Там поне са сравнили двата модела.Аз не си изказвам мое мнение,по нагоре съм казал че никога не съм имал телефон на Самсунг,и защо.Изкарай факти че Ексиноса превъзхожда модела със Снапдраган,за да Ви повярват.А не,аз нямам тези проблеми,значи ги няма никой.
Не съм и помислел че се заяждаш Smile .
Моите факти са една идея по-достоверни, защото аз използвам СамсунгSmileърши ми работа и този Ексинос, а според такива факти като вашите тази година двата процесора са на кантар.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#21

(2022-11-17, 11:32:19)DoryanY написа:  То и вашите наблюдения не са адекватни,защото използвате само апарат с Ексинос,ако използвахте и със Снапдраган,тогава бихте могли да сравните.Там поне са сравнили двата модела.Аз не си изказвам мое мнение,по нагоре съм казал че никога не съм имал телефон на Самсунг,и защо.Изкарай факти че Ексиноса превъзхожда модела със Снапдраган,за да Ви повярват.А не,аз нямам тези проблеми,значи ги няма никой.
Не съм и помислел че се заяждаш Smile .
Никой фен няма да те разбере. Нищо че самите корейци дори не си ползват ескимоса за техния пазар. Smile
В момента е актуално сравнението като бг. русофилите които живеят и работят в европа или зад океана, но обичат Русия и плюят по-пропадналия запад  Tooth
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • DoryanY, Victormihov
Цитирай
#22

Какво значение има вече, нали ще има само един процесор и всички искат не искат ще го ползват щом изберат да купят новият Самсунг апарат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#23

Тоа ексинос е същото недоразумение като малките батерии на телефоните на сони.
Цитирай
#24

Не ме интересува особено с какъв процесор е телефона щом всичко върви бързо и гладко.
Цитирай
#25

Ситуацията с Exynos и Snapdragon e малко като Intel и AMD. Едно време единственият правилен избор беше Intel, a конкурента беше особено компромисен вариант, свързван предимно с греенето си и неефективната си работа. И тогава драми нямаше, Intel беше монополиста на сцената. Така беше допреди известно време и с чиповете на Samsung и Qualcomm - Еxynos-a винаги превъзхождаше конкурента не само откъм мощност, но и откъм ефективност. За мен беше неистова радост и успокоение например, когато си купувах S7 edge, че е с домашния чипсет, а не с дракона, защото просто беше чувствително по-добрия избор. Сега (както стана и с AMD) дракона дръпна доста и сме свидетели, че в някои отношения (най-вече ефективност) превъзхожда Exynos-a, до такава степен, че вече е предпочитания (от много хора) вариант на устройството. А както се разбира напоследък, в случая със Samsung, това ще е основния избор и другото ще е по-скоро екзотика за определени пазари. Та идеята е, че времената се менят, техниката се развива и ние без много много избор трябва да се напасваме към новите тенденции Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)