Анкета: Ще ви липсва ли Exynos на Samsung в смартфоните им? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не, няма да ми липсва
68.42%
39
68.42%
Да, ще ми липсва
5.26%
3
5.26%
Нямам предпочитания към процесора в устройството си
21.05%
12
21.05%
Друго
5.26%
3
5.26%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще ви липсва ли Exynos на Samsung в смартфоните им?
#26

(2022-11-08, 18:57:12)Ivanov_1994 написа:  Защо досега ползвах 4-ува с Exynos - S20 Ultra и Plus с Exynos 990, S21 Ultra Exynos 2100 и S22+ Exynos 2200 и...

-Нямаше загрявания
-Нямаше лагове
-Нямаше замръзвания
-Обхвата е 1:1 с всички други у-ва, а там където показва по-малко черти (всички знаем, че тия черти при всеки производител са различно нещо) държи много по-стабилно от конкурентни апрати
-Дрейна ми е до 2-3% на нощ, единствено при Еxynos 990 да е бил 6-7%. В момента на жената Xiaomi 12 с Gen 1 осъмва с по 80 и нещо. Mi 11T с Mediatek не помня кое Dimensity също падаше по 90%.
-Никога не ми е дропвал framerate-а на 60hz поради прегряване
-Не ме е изхвърлял от никъде (особено камерата) поради същата причина и не е греел (освен една дефектна бройка S21U която беше сменена за 24 часа и впоследствие работеше прекрасно).
-Как пък S22+ се зарежда прекрасно на безжично зарядно, както и предходните (когато го ползвам), а у-ва с 888 и Gen 1 греят до степен да парят и буквално да не се зареждат. Xiaomi 12 е мъка на безжично. Теоритично поддържа 50W. Реално на 5-тата минута едва се държи в ръката , не зарежда и безжичното му зареждане с една дума е бутафорно. Как пък пустия му Exynos не ми е дънил така?

Как пък аз нямам проблеми с Exynos...

Все едно аз съм го писал, споделям на 100% това мнение, (пу-пу) да не го урочасам, но от четеното за чести проблеми, съм склонен да вярвам че за съжаление наистина имат немалко на брой дефектни бройки, независимо с кой процесор е...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#27

Много дефектни бройки са, да. При някои е засегнато само радиото (когато звъннеш или ти звъннат понякога замръзва), при други е дроб сарма - прегрява от най-малкото, лагват анимации, преминава на 60hz, топи батерия и т.н. Други бройки пък са working as expected. Късмет.

Надявам се без значение с какъв процесор ще е S23 да промени това и в крайна сметка всички бройки да са адекватни и без дефекти. Не е честно спрямо клиента, който не е броил дефектни пари в магазина, да получава дефектна стока за туй, че на Samsung Quality Control-а им е нулев, поради което им вземаха от ръцете дракона след 2 поредни "горещи" години и Gen1+ пак е при TSMC.
Цитирай
#28

Аз лошо не съм видял от ескимоса освен загряване при видеочат през уазъп. Но пък @Ivanov_1994 е прав. Не може да се делят клиентите на по привилегировани и по не. Като ще да е чип било то с дефекти или перфектния....нека да е за всички

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#29

Информация на The Elec сега твърди, че Samsung вече е сформирала ново звено за разработка на мобилни процесори, което ще бъде част от мобилния ѝ бизнес. Това означава, че една компания ще прави смартфоните Galaxy и процесорите за тях.Exynos процесорите се произвеждат от Samsung System LSI, която е част от Samsung Electronics, но е отделна от Samsung Mobile Experience, която прави смартфоните.

Според източника причината за тази промяна е, че корейците или искат да оптимизират по-добре чипсетите Exynos за собствените си смартфони, или да започнат разработката на чисто нова платформа за тях.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#30

Exynos би трябвало да се завърне до 2025 или 2026 но вероятно ще е с друго име. До тогава се кефете - ще има дракони. Идеята на Samsung винаги е била да си ползват собствените компоненти - собствените камери, процесори, разбира се и екрани (които дори Apple ползват). Което подкрепям - освен, че спестява на компанията все пак като си купя Samsung знам, че наистина си купувам Samsung и всичко (почти) в него е на Samsung. Няма лошо.

Надявам се наследника на Eyxnos да е по-добър от дракона. До тогава - Snapdragon и Mediatek. Kirin отпадна, Exynos е в почивка.
Цитирай
#31

Хич не ме брига процесор. S20+ го търкалям вече 2 години на андроид 11 и работи перфектно, за разлика от щетата S7, проблемна по всяко ниво. То не бяха сервизи, грееници и тн.......
Новите нищо ново реално не предлагат. Пилнат някой ъгъл, дигнат херц, ват и милиметър. Останалото е същото.
S21, 22,23,25 претоплена манджа за колекционери Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#32

Щетата  s7 го купих на сина ми  някъде  март-април 2016, после отиде при жена ми, и преди 10-Ина дни сдаде багажа. Въобще не е щета!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

Аз пък за мен си вече не виждам смисъл от подобряване на процесорите поне на този етап, всичко е достатъчно бързо.
Могат спокойно да си починат 3г и да не подобряват процесорите. Да подобрят батерията и да пуснат по едно зарядно в кутията, то друго вече няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#34

S21, 22,23,25 е същото...

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#35

Дано не върнат ексиноса!

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • jivkojj
Цитирай
#36

(2023-01-06, 20:12:46)Victormihov написа:  Аз пък за мен си вече не виждам смисъл от подобряване на процесорите поне на този етап, всичко е достатъчно бързо.
Могат спокойно да си починат 3г и да не подобряват процесорите. Да подобрят батерията и да пуснат по едно зарядно в кутията, то друго вече няма.

Това с процесорите може би важи само за флагманските устройства. И то само за 1 година.

Вероятно на 18.01 ще има нови Exynos-и. https://www.ixbt.com/news/2023/01/06/sam...y-s23.html
Интерсен е А54 какво ще предложи.
Цитирай
#37

Samsung събира екип от талантливи специалисти за разработката на собствен процесор. Този ход ще помогне на компанията да намали зависимостта си от архитектура на ARM процесорите и освен това ще позволи на фирмата да се конкурира директно с Apple, а в крайна сметка и с Qualcomm.
Първите процесори с новата архитектура се очакват през 2027 г.
Очаква се новите процесори да захранват телефони, таблети и лаптопи

Източник

Huawei P30
Цитирай
#38

S25 Series трябва да дебютира с Exynos 2500 евентуално а за 27-ма година лаптопите им и др. у-ва трябва да са си с техни чипове, предполагам отново Exynos. Щом има 1380 значи все още е жив бранда чипсети било то и в по-ниския клас а иначе S27 Series би трябвало да е с Exynos със вече със собствена разработка ядра по подобие на 990 (Mognoose).

T.e. ако слуховете са верни тази и догодина ще им аванта от Samsung със дракона, после пак се връщаме на Exynos. Което за мен е абсолютно добре.
Цитирай
#39

Google Uncovers 18 Severe Security Vulnerabilities in Samsung Exynos Chips

Ако Самсунг са решили да правят техен нов чип, тоя път трябва да го направят като хората. Добре че махнаха това недоразумение в S сериите.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Sho Gun
Цитирай
#40

https://www.24chasa.bg/biznes/article/14132453
предполагам само е преведена, но си е притеснително ако е истина!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#41

(2023-04-01, 19:20:32)pepy1 написа:  https://www.24chasa.bg/biznes/article/14132453
предполагам само е преведена, но си е притеснително ако е истина!

Добре че с ъпдейт щели да се оправят нещата, дано да е в най-скоро време въпросния ъпдейт.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#42

Странна стратегия от Samsung.
Предишните модели Fan Edition излизаха със Snapdragan а флагманите с Exynos,сега се очаква Galaxy S 23 FE да е с Exynos 2200.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#43

На мен лично - не, по важни са ми оптимизацията и добрата, без лагове и забивания, работа на устройството като цяло.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)