Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GTR 4 - Аксесоари
#1

Днес пристига първата поръчка - защитни стъкла.
След 17:00 ще е в ръцете ми и ще мога да кажа 2-3 думи за качество, съвместимост и т.н
Засега мога само да кажа следното:
https://a.aliexpress.com/_mqtGxnA

Поръчката е направена на 19-ти октомври. Тракингът е с Унгарските пощи

Резултат - диспут. Защото получих нещо, което не прилича на снимките Sad


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай
Аксесоари
#2

Определено си е за диспут, на рекламните снимки се вижда, че инсърта на безела е с индекси, при теб е без индекси.
Дали си заслужава още чакането на следващия Стратос 4 или директно да се насоча към представения от теб модел GTR 4.
Цитирай
#3

Sleepy Малко се позабавиха със стратосите. Мисля, че спортните часовници преляха в Т-рекс серията, за която пък аксесоарите са много по-странни.
Гледах вчера колегата @rumo какво беше писал за каишките. Без тези преходници няма много избор, но пък поне са им прави стъклата и като го сложиш всичко е наред. В крайна сметка нямаше как да не сложа поне единия протектор, но часовникът вече мяза на предната версия


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#4

Номер 2 - стъклени протектори:

https://www.aliexpress.com/item/1005004783018653.html


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#5

(2022-11-08, 07:55:58)fotograd написа:  Определено си е за диспут, на рекламните снимки се вижда, че инсърта на безела е с индекси, при теб е без индекси.
Дали си заслужава още чакането на следващия Стратос 4 или директно да се насоча към представения от теб модел GTR 4.

Върнаха парите:


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#6

Това е добре, че не са ви забавили и са възстановили парите, които сте платил.
Цитирай
#7

И последно (не броим каишките, щото 22мм са си универсални и не е нещо уникално)
зарядното. Нищо, че пише, че става и за Gtr3/gts3):

https://www.aliexpress.com/item/1005004819283936.html


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#8

Като за начало имах колебания какъв протектор да купя за часовника и в крайна сметка се спирам на тази "каса", повечето купувачи са доволни, няма негативни коментари. Въпроса е само колко време ще отнеме до като пристигне:

https://www.aliexpress.com/item/10050048...gJ0aC&mp=1

а, тук по евтино:

https://www.aliexpress.com/item/10050049...1500%21rec
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Дойде пластмасовия протектор за корпуса на часовника, друго излъчване придоби. Единствената забележка е, имам чувството, че по средата остава малко пространство между дисплея и плексигласовото покритие на протектора, но няма проблеми от към тъча. Друга забележка, че затъмни малко циферблата, сега се вижда една идея по-тъмно, но и това не е проблем, поне корпуса и стъклото са защитени.




Прикачени файлове
.jpg IMG_20230120_120748.jpg Размер: 91.47 KB  Сваляния: 76
.jpg IMG_20230120_120807.jpg Размер: 227.08 KB  Сваляния: 75
.jpg IMG_20230120_121556.jpg Размер: 351.14 KB  Сваляния: 74
.jpg IMG_20230120_121829.jpg Размер: 265.69 KB  Сваляния: 73
.jpg IMG_20230120_120834.jpg Размер: 257.7 KB  Сваляния: 74
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

А при мен дойде реда на стъкления протектор, който не ме кефи как седи, но трябваше да сложа нещо. Вероятно ще продължа да ползвам тези:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1721882

обаче се губи от стилността на часовника. Раздвоен съм


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#11

Според мен купете цялостен протектор да защитава и корпуса на часовника и безела.
Цитирай
#12

Не съм фен, а и цялостния протектор май ми беше надраскал малко единия Стратос.
Идеята е все пак да нямам топуз на ръката и да се вижда дизайна на часовника.
Просто този вариант със стъклото няма да се задържи много, защото се губи един много основен + на GTR 4 - От дисплея (като е без протектор) няма отблясъци.
Или поне така казаха при представянето Big Grin

"The Amazfit GTR 4 is the industry's first smartwatch with anti-glare technology on the glass bezel cover, and the AMOLED display has an anti-fingerprint coating to keep your watch looking pristine. "
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#13

От към протектор много зависи от какъв материал ще бъде направен съответния продукт. Ако е нещо твърдо, е разбираемо, че може да създаде козметични забележки по външната повърхност на часовника. На предишните ми два Стратоса протекторите бяха от мек силикон, проблеми нямаше никакви.
Сегашния протектор е от твърд материал, нещо от типа на акрил/плексиглас, твърда пластмаса, която при по-голямо изкривяване/усукване ще се счупи, липсва еластичност. Но това е добре защото твърдостта гарантира сигурност, при евентуален по-силен удар от вън, натиска ще се разпредели на по-голяма повърхност.
Не ми допада, че остават неприятни отпечатъци от пръстите по-стъклото.

suffer, при вас стъклото което сте поставил наистина не стои много добре, но имате повече гаранция и сигурност. Ако съм на вас, бих го сменил с нещо по-тънко или да сложите от първите протектори който бяхте купил.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Точно така ще направя, но бях длъжен да пробвам. Поне прилепна добре и си влезе в границите. Няма въздух, празни места... Просто е голямо и седи грозно. Аз затова го снимах от всякакви ъгли
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#15

Ако стъклото имаше периферия и можеше да покрие безела, щеше да е чудесно.
 
Днес по обяд при миене на ръцете, изглежда е попаднала някоя и друга капка вода между протектора и часовника. В горната част се получи малък конденз, леко отделих протектора от корпуса на часовника за около 30 мин. на слънце и водата се изпари. Извода е, че с този протектор, които ползвам не трябва да има допир дори до капка вода.
По късно ще добавя снимка


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)