Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Наследникът?!!!
#1

Здравейте уважаеми! Темата е вече обсъждана и не на точното място, но ... Колкото и добре да си живяхме последните две и нещо години, време е за смяна. Питам тук, щото само който е имал тази икона P30 Pro, знае за какъв телефон (комплексни качества) става дума. А предполагам и други вече се заглеждат за смяна, та може да е полезно. Пък идва и Черен Петър Smile
Позволете ми да конкретизирам:
- Цена до 1500 лв. Повече за телефон смятам за неразумно, IMHO
- Батерия поне 2 д/н, нормално ползване. Без игри и социалки
- Приоритетни - снимки, музика, навигация, интернет, запис на разговори, бързо зареждане, 5G
- Марки - Honor, Samsung, Oneplus
Засега симпатизирам на Oneplus 10 Pro, Samsung Galaxy S21 Plus / A73, Honor Magic 4 ... Едни са поостарели, други трудни за намиране ...
Дайте си мнението, моля!
Цитирай
Аксесоари
#2

Лично мнение (с риск да ме оплюят) - стои си на P30 Pro-то. Той си е доволно актуален телефон и към днешна дата, с добри параметри (да, андроида му е вече стар, но това не е драма, стига да не си държиш да си на последната възможна версия на OC-а). Аз мислех да го сменям, но тъй като не намирам (вече на 2 пъти през интервал от половин година) нищо смислено и читаво си стоя с него. Само му смених батерията и е чук.
[-] 3 потребители изказват благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jivkojj, L1892, topelevens
Цитирай
#3

(2022-11-07, 13:09:03)chezz написа:  Здравейте уважаеми! Темата е вече обсъждана и не на точното място, но ... Колкото и добре да си живяхме последните две и нещо години, време е за смяна. Питам тук, щото само който е имал тази икона P30 Pro, знае за какъв телефон (комплексни качества) става дума. А предполагам и други вече се заглеждат за смяна, та може да е полезно. Пък идва и Черен Петър Smile
Позволете ми да конкретизирам:
- Цена до 1500 лв. Повече за телефон смятам за неразумно, IMHO
- Батерия поне 2 д/н, нормално ползване. Без игри и социалки
- Приоритетни - снимки, музика, навигация, интернет, запис на разговори, бързо зареждане, 5G
- Марки - Honor, Samsung, Oneplus
Засега симпатизирам на Oneplus 10 Pro, Samsung Galaxy S21 Plus / A73, Honor Magic 4 ... Едни са поостарели, други трудни за намиране ...
Дайте си мнението, моля!

Oneplus 10 Pro - не. Батерия един ден, бъгове с тонове, няма да бъдат оправени изобщо скоро. Хубав е, но софтуерният им екип съсипва всичко.
Телефон с батерия 2 дни с нормално ползване от изброените може би само A73 - и той си е нисък клас, не бих го взел. Много са ти приоритетите за 1500 лв - ще правиш компромиси. Не е яко, знам, ама в днешно време е така със смартфоните. Според мен реалният ти избор е между:

- S22 Ultra - до 45W; малък шанс за 2 дни батерия
- S22+ - до 45W; малък шанс за 2 дни батерия
- Pixel 7 Pro - 23W; 1 ден
- Honor Magic 4 Pro - 66W; 1-1.5 дни
- Moto Edge 30 Ultra - 125W; 1 ден
- Xiaomi 12 Pro - 120W; 0.7 дни Big Grin
- iPhone 13 Pro/14 Pro - 23W - сериозен шанс за 2 дни

На 5G и 120Hz сваляш поне по 20-30% от тези резултати.

Хонорабле ментион Big Grin: S21 FE 8/256GB - 2 дни на 4G/60Hz; 0.7 до 1,5 дни на 5G/120Hz; 25W поносимо зареждане.

Нито един от тези не е ултимативното решение - над бюджета са, някои нямат толкова бързо зареждане, имат си и те софтуерни недостатъчи (някои имат и хардуерни). Запис на разговори без руут/ънлок на буутлоудър - само със смяна на CSC на Самсунгите, в EU е забранен. Аз лично бих чакал още до S23 серията - очаквания да е със Snapdragon 8 Gen 2 процесор, което елиминира най-сериозният недостатък на тези телефони.

Изложеното е личното ми мнение базирано на личен опит с някои от тези апарати в списъка и доста четене за останалите.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev, greenandroid, L1892
Цитирай
#4

При тези изисквания бих погледнал Sony Xperia 5 III или Xiaomi 12T Pro. Успех в избора!

 
Цитирай
#5

@imthedevil това е резервният ми вариант. Още повече, че вероятно телефона ще получи EMUI 13, а поради внимателната употреба, батерията му се държи точно както първият месец. Който иска да вярва. От 23 години, това е най-задържалият се телефон и леко ми поомръзна. В краен случай ще сменя лаунчъра Smile

@stenlius приоритетите не са чак толкова високи. Много се надявах Oneplus 10 Pro да е добър телефон, но вероятно си прав. Xiaomi, iPhone, Pixel ги изключвам по субективни причини. Към батериите съм си изградил специално отношение и показателите, които си дал ми е лесно да ги увелича с до10-15 и повече часа, предполагам. Това че има 5G, не значи че ще го ползвам приоритетно, ако не съм в добро покритие. Не оставям телефона да се зарежда през цялата нощ, не оставям екрана да се изключи от самосебе си, не съм убеден че са ми нужни винаги 120HZ опресняване и т.н. Но предпочитам екстрите да си ги има.
Edge X30 пропуснах да спомена. Самсунг толкова ли са зле откъм батерия?

@NoMaD Xiaomi на този етап го изключвам, сонито ще го погледна. Благодаря!
Цитирай
#6

Ако почти чистия Android не те смущава ще ти свърши работа и Moto Edge X30 също, ама там и опресняването на дисплея е друго - до 144 херца е.

 
Цитирай
#7

Мотото няма ли автоматичен режим на опресняване?
Цитирай
#8

По-бюджетните модели нямат adaptive refresh rate. Всичко или нищо, има софтуери за модификация с частична успеваемост и спорни ползи. Samsung има Bixby routines, с които можеш да си на 60Hz в определени приложения, които посочиш. И Мото не е с чист Андроид - пак има скин, има и бъгове също.
Xiaomi 12T Pro го пропуснах - той изглежда много разумен избор заради чипсета най-вече.
А показателите за батериите са съобразени с ползването, което си дал - трудно ще ги увеличиш, просто новите телефони силата им не е в стендбай Wink. Аз лично също ползвам 4G/60Hz на S21 FE - 2 денонощия при добър обхват и 1 до 1.5 денонощия при по-слаб обхват. Повече от това не може да се извади.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

(2022-11-07, 14:47:10)chezz написа:  Мотото няма ли автоматичен режим на опресняване?
Да, има режим Авто, 60 Hz или 144 Hz.

 
Цитирай
#10

(2022-11-07, 13:09:03)chezz написа:  ...само който е имал тази икона P30 Pro, знае за какъв телефон ...

Не че няма бели лястовици, виждал съм доста и на различни места, но с наследника на P30 Pro е почти същото. И наистина трябва да го познаваш, за да го оцениш. И аз се оглеждам, но съм в изходна позиция и не мога да мръдна. 5Г ми е точно последна грижа, щото и да има, не бих го ползвал, но макро камерата и снимките на текст са ми сред основните приоритети, а там повечето са отчайващи.

От изброените единствено Honor Magic 4, но е доста над бюджета. В някаква степен също се загледах в 1+ 10 Pro,, но оценките са доста крайни, а и скоро ще пуснат 11 с новия процесор, нека да го видим, но и той вероятно ще е поне 2000 в началото.

Тия дни частично погледнах на живо Pixel 7 Pro и си изглежда добре, но и за него вече се изписаха куп негативни мнения, вероятно с повече или по-малко основание.

Може би Xiaomi 13, също престоящ, макар че имам доста резерви към марката, дано пък му сложат истински сензор за близост някой ден.

Samsung не разглеждам в какъвто и да е вариант, Sony правят супер камери за чуждите телефони, но не и за собствените, а смяната на ОС е изключена.

Такива ми ти работи...
Цитирай
#11

Мерси! Едно последно питане за днес - има ли е някой впечатления от морално остаряващия Galaxy S21 Plus? На теория изглежда на ниво, а и цената поспадна.
Цитирай
#12

И моя съвет е,да изчакаш поне до като пуснат нови модели 2023г.Дали ще е Honor,Samsung S23,може да са със Snapdragon.Аз също не бих дал над твоя бюджет,просто за мен няма смисъл.Тук се заформихме няколко човека които все още не си сменяме телефоните,просто те си работят отлично,и камерите са си добри,все още.Може версията на андроид да не се променя,но се вкарват нови функции от последните версии на.

Huawei P30
Цитирай
#13

Всеки изброени от теб модели са с доста по-малък стенд ай от твоя. Мина ли са ми през ръцете повечето телефони висок клас и единствения който се доближи до p30 pro e модел на xiaomi-mi11 pro.Honor magic 4 pro е добра алтернатива и е близък като интерфейс и усещане  при ползване, камерите са на доста високо ниво, но кара с 10-15 процента по-малко. При моето ползване вечер с p30 pro съм средно с 30 процента батерия, с хонора както и останалите често съм бил и на под 15.
Сега ползвам magic 3 pro и той се доближава доста до п30 прото, но съм се лишил от гугъл услугите.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#14

Леко учуден съм от факта, че все още никой не написа култовото "Като искаш батерия, купи си Нокия с фенерче!" Smile Smile Smile
Сега сериозно - споменатите телефони имат по-висок рейтинг на издръжливост (gsmarena) от P30 Pro, какво ще да е обяснението за изразходването? Ако е агресивното затваряне на задния фон при Хуауей, то се сещам за едно приложение, което навремето ми вършеше същата работа - Greenify. Но приемам, че издръжливстта не е приоритет на съвременните телефони.
Относно S23 ..., със сигурност ще струват доста над лимита ми.
Xiaomi види се полагат сериозни усилия да си намерят място във всеки ценови клас, но малко съм резервиран към тях.
Да, докато батерията се държи като нова, най-разумното като че ли, е да запазя телефончето. Така или иначе не мога да направя разлика между 16 млн. и 1 млд. цвята или 60 и 120 Hz.
Ако имате желание и какво да кажете, продължете с коментарите - винаги излиза по нещо полезно!

ПП Замисляли ли сте се върху сентенцията: Кажи ми какъв телефон имаш, за да ти кажа какъв човек си Smile
Цитирай
#15

Между 60 и 120 hz със сигурност ще намериш разлика, но ако държиш на батерията директно може да зачеркнеш 120 hz.
А и не е толкова голяма загубата Wink

От друга страна, с телефони над 45-50W зареждане абсолютно безмислено да търсиш апарат който държи 2 дни. За 10-15 минути ще имаш достатъчно заряд.

И няма как да симпатизираш на OnePlus 10 Pro и първят приортет да е снимки. Той не се справя добре.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

(2022-11-08, 09:50:33)chezz написа:  ... Сега сериозно - споменатите телефони имат по-висок рейтинг на издръжливост...
Не съвсем - Honor Magic e с 82 часа, а при P30 Pro са 100. Oneplus 10 Pro е със 107, другите са с малко повече. Но това е изчислено при по 1 час разговори + браузване + възпроизвеждане на видео - виж Endurance rating
Който и да е от трите показателя да разместиш, цифрата се променя и това е нормално, а в същото време е абсолютно субективно.

П.П. Това с "Нокиа с фенерче" би било проява на елементарно чувство за хумор - коя да е смешка е такава първия път, при втория е забавна, а при третия си е чиста досада. Нищо лично срещу ползвателите на модела, разбира се.

П.П. 2. По едно време имах известен интерес към Realme GT2 Pro , но така и не успях да прочета достатъчно коментари за модела, нито отида го видя на живо.
Цитирай
#17

Аз ползвам Samsung S21 FE и съм доволен. Не е флагман но пък си има доста прилични неща и цената му е супер. Както коментираха по горе ако не се ползва 5G и 120Hz батерията му е доста прилична. Камерите му са добри според мен.
Иначе не знам доколко е опция но.... Ако търсиш компактен телефон Asus Zenphone 9 изглежда приличен. Откъм софтуер обаче не знам... сложно е в днешно време. За мен парите бяха фактор като избирах преди 6 месеца. Samsung исках защото съм минал през доста и софтуера им е най на ниво. Обаче 1500 1800лв за флагман....не мерси. S21 FE за 1000лв беше перфектната алтернатива и не съжалявам засега.
При жена ми имам по голяма дилема. Сега е с Huawei P20 но вече е на почти 3 години и трябва да се смени. Тя иска компактен телефон до 6- 6.3 инча макс и избора е много ограничен. Засега обмислям да и взема един Huawei P30 чисто нов и да си реша проблема за 2 години още. Хем компактен, хем има гугъл сървис, камера супер. Абе не виждам алтернатива и аз друга.

Samsung Galaxy S8 --> Samsung Galaxy S21 FE
[-] 1 потребител изказва благодарност на SAMOSVAL за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#18

И защо да не виждаш, в случая Pixel 6a ще ти свърши отлична работа също.

 
Цитирай
#19

Знам ли, не ми се ще компактен телефон. Още като видя екран под 6,5 " и губя интерес. И друго, не държа камерата да е топ, като флагманските на iPhone, Samsung и Huawei. Много повече ме интересува композицията от правилното цветопредаване и т.н. Но поне да е на нивото на настоящият.
Много разчитах че някой ще побутне към 1+ 10 Pro. Допада ми и на дизайн и размер и показатели и цена. Не мога да преценя доколко са обективни критиките. Понякога, даже често, потребителят сам е виновен за проблемите с телефона. Ама не си го признава. Съждение по принцип, от личен опит.
Щеше да е добре да познавам някой, който ги сервизира.
Трудно ще е да се намери заместник до 1500.
Цитирай
#20

(2022-11-09, 09:35:32)chezz написа:  ...Трудно ще е да се намери заместник до 1500.

Е, поне това е почти единственото сигурно.

За 1+ 10 Pro изгледах доста клипове, съпоставяйки го редица други модели и поне по отношение на камерата не бих го определил като провал, дори напротив. Отделно няколко пъти гледах съпоставка с Realme GT2 Pro - в някои ситуации единият снима по-добре, после другият, но за мен и двата не са за отписване. 

Категорично и за мен дисплей под 6,5 не е интересен, не мога и да си помисля да нося телефон в джоба си.

Особено са ми странни определен вид клипчета, в които се съпоставят 2-3-4 модела и се раздават точки за което. Определено не съм съгласен с доста голяма част от тях, но е доста рисковано да се довери човек на видяното там, защото много често самите клипчета са заснети с крайно съмнително качество, а парите не са малко.

Нямам и възможност за лична преценка, защото някои модели е много трудно осъществимо да се видят и тестват, ако изобщо 2-3 минути в офис/магазин стигат за каквото и да е.

Та затова и все очаквам нещо по-нови, което може пък ... А дано, ама надали...

П.П. В очакване съм да излязат Oneplus 11 Pro, Realme 10 Ultra и не знам още какво.
Цитирай
#21

(2022-11-09, 11:17:36)L1892 написа:  П.П. В очакване съм да излязат Oneplus 11 Pro, Realme 10 Ultra и не знам още какво.
Освен тях се очакват още Vivo X90, OPPO Find X6 Dimensity Edition и Asus Zenfone 10 на базата на Dimensity 9200 и с поддръжка на Wi-Fi 7.

 
Цитирай
#22

Новите флагмани стават все по-добри, но цената им вече не е съвместима с доходите ни. В щатите е нормално да си взимат всяка година нов айфон, тук е събитие. Говоря за средния потребител.
Някой спомена че SG А73 е ниска топка. Мисля че не е така. Теоретично изглежда добре, само дето е пластмасов ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на chezz за това мнение:
  • dreamdreamt
Цитирай
#23

Пичове, всички дадохте мнения за всякакви марки и модели телефони и никой нищо не каза за huawei, както и пусналият темата, пита за всякакви други марки, при положение, че ползва марката, доволен е, пише, че конкретният модел е икона ..странно ми е?! И моето мнение и предложение е p40pro, p50pro ..mate 50pro... Аз съм фен на марката и за мен комплексно са най- добрите ..сега съм с p40pro и като реша да го сменям ..със сигурност ще гледам за същата марка, ако ще да имат някой минус (а и очевидно всяка марка има плюсове и минуси и все ще трябва да се прави компромис с нещо), като липса на gms, който не ми е липсвал за две години и нещо или липсата на 5г в новите ..но п40 про има 5г..
Коя е причината да отхвърляш въпросните модели ? Smile)
Цитирай
#24

Аз също съм много доволен от марката,за мен това е най без проблемния смартфон,който съм ползвал, само липсата на услуги на Гугъл ме притеснява,и заради това не бих препоръчал техен телефон.Не знам някой който е сменил Huawi с Honor,дали може да потвърди че работят също толкова добре,визуално са със същия интерфейс.

Huawei P30
Цитирай
#25

(2022-11-15, 19:17:30)DoryanY написа:  Аз също съм много доволен от марката,за мен това е най без проблемния смартфон,който съм ползвал, само липсата на услуги на Гугъл ме притеснява,и заради това не бих препоръчал техен телефон.Не знам някой който е сменил Huawi с Honor,дали може да потвърди че работят също толкова добре,визуално са със същия интерфейс.
Ами откакто излезе p6 ползвам марката, тогава тъкмо навлизаше и не беше популярна, просто търсех най- тънкия телефон и така попаднах на него, не знам вече колко години, като съм сменил може би 10 различни модели през годините и нямам спомен да съм имал проблем от каквото и да е естество..съответно цялата фамилия също от години са с марката, като всичко е тръгнало като препоръка от мен ..колега, пуснал съм въпрос в другата тема, "...лични впечатления и коментари", може ли да кажеш нещо по въпроса, ако си запознат, благодаря

(2022-11-15, 19:17:30)DoryanY написа:  Аз също съм много доволен от марката,за мен това е най без проблемния смартфон,който съм ползвал, само липсата на услуги на Гугъл ме притеснява,и заради това не бих препоръчал техен телефон.Не знам някой който е сменил Huawi с Honor,дали може да потвърди че работят също толкова добре,визуално са със същия интерфейс.
Honor не е ли huawei или вече не ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)