Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Наследникът?!!!
#51

Не съм сигурен доколко изобщо е вариант - в момента версията 12/256 е 2306 лв. с 30% отстъпка (от 3295 лв.) и 119-208 лв. за доставка в началото на март с гаранция-Франция и неизвестно каква версия на софтуера, независимо какво пише. Гугълските услуги я тръгнат, я не, прекалено голям и неоправдан е рискът.

А и тази цена не се връзва особено - ако наистина има посочената отстъпка, то тогава 3300 лв. следва да му е "редовната" цена в Али-то. Това ще рече около 4000 при нас, което няма как да е действителност, щото при всеки вариант моделът ще е по-евтин от S23 Ultra (вероятно около 3000, дори и надолу) или iPhone 14 Pro Max (3200 лв. при румънците и 3700 лв. в Али-то днес!!!). Ама и ценообразуване, значи!

Затова и очаквам при нас X90 Pro+ да е в интервала 2500-2700 лв., но това са само предположения, разбира се.

(2023-01-12, 14:11:36)chezz написа:  ...На мен пък на теория Oneplus 11 покрива почти всички изисквания.

До съвсем скоро го броях и него, но публикуваните напоследък  снимки на тъмно от него не ми допадат особено. Нека все пак да видим какво ще покаже през деня. 

Като цяло, вариантите пред мен към момента са 3 , но не бързам.
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз пък не мога да разбера , за какъв ч*п го слагат това 2х телефото, като могат и от 50мп основен да кропнат прилично.

В това отношение има само 3 модела на пазара - п40 про+, с21 ултра и с22 ултра
Говоря за 10х камерата, стават уникални кадри.
Цитирай
#53

За сега за мен май като фаворит се очертава Honor Magic5 Ultra. Очаква се и той да е около 2200 лв. Дано го пуснат операторите

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#54

(2023-03-12, 13:30:02)julian_jecov написа:  За сега за мен май като фаворит се очертава Honor Magic5 Ultra.  Очаква се и той да е около 2200 лв.  Дано го пуснат операторите
По скоро Honor Magic5 Ultimate.Него не знам да ли ще го пуснат при нас,но Pro-то се говори че ще се продава в Европа,дано и в България да го продават.Той се очертава като много добър телефон,като цяло,не само камера,там за сега е на върха,до като не е излезнал P60 Pro.

Huawei P30
Цитирай
#55

Да моя грешка ultimate e. Дано го пуснат или ще го поръчвам от сайтове въпреки че предпочитам да не рискувам и да го взема от тук че да няма проблеми с гаранцията.

Honor Magic 5 Pro 12/512 Meadow Green, Huawei P30 pro Aurora 6/128, LG Nexus 4 root,cm-11-20140104-SNAPSHOT-M2-mako, Asus Nexus 7 -8gb
Цитирай
#56

Все по-ясно ми се оформя убеждението, 1+ 11 да бъде толкова търсеният заместник. Според бюджета и нуждите ми. Отстъпление при едно, напредък при друго ... А и този почти шедьовър P30 Pro ще си остане в къщи - жена ми стои много по-стабилно на земята и не се вълнува от опресняване, резолюция, виктуси и т.н., та ще е доволна от телефон, изглеждащ и работещ като купен сутринта. Нейната 30-ка почна да куца откъм батерия.
В последният си коментар по темата ви призовавам да бъдете истински разумни и да не се поддавате на маркетинга, който хвана доста народ на "къс пас". Парите са си ваши, но проявявайте разум в изборите си! Да не се оправдае онази приказка, че българите са единствените в света, които си светят в селските нужници, с фенерчето на айфоните си Smile Къде на шега, къде на истина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на chezz за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#57

И аз се замислям с какво да заменя п30 про. От телефоните излензали през последните 2г единствено галакси s23 ми се струва като достоен заместител.
Единствено ме спира цената и това, че Хуавея още си работи чудесно.
Ще почакам черен петък, преподписване на договор или някоя друга промоция. Smile

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#58

Логичният заместник би бил Honor Magic 5 Pro според мен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#59

Аз пък търся да го заменя с нещо по-комактно ( 5.5"-6"). С по-бърз автофокус и качествен видео рекординг.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#60

Pixel 6a, хвърли му едно око.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • falio, greenandroid
Цитирай
#61

Аз се чудя между Vivo X80 или Vivo X90 Pro... Ама втория го изтървах, докато го имаше на изплащане без оскъпяване и сега само гледам точа лига.
Цитирай
#62

Девил, според мен, с23 серията е подходящ наследник.
Ама бая лета станаха да избираш вече, имам и аз едно друже дето пробва кво ли не и пак се връщаше на п30п, но накрая взе да осъзнава, че скоро и части няма да има за реанимиране Smile
Цитирай
#63

(2023-04-18, 08:39:32)emzo написа:  Девил, според мен, с23 серията е подходящ наследник.
Ама бая лета станаха да избираш вече, имам и аз едно друже дето пробва кво ли не и пак се връщаше на п30п, но накрая взе да осъзнава, че скоро и части няма да има за реанимиране Smile
Не е, категорично - от идеята да е Самсунг се отказах напълно. S23 и S23+ се видя, че имат проблем с камерата (размазването по краищата) - аз това го бях забелязал и като ги гледах на живо. А аз държа изключително много на камерата. Ултрите не ми попадат в избора по принцип, понеже размерите и теглото им не ми харесват. А иначе той Вейхуя няма проблеми никакви, ама почна да ми омръзва (аз въобще с един телефон никога не съм стоял повече от половин година, а с Вейхуя вече станаха 4 години). Иначе се замислям дали от китайците (Giztop, Trading Shenzhen или BLUDIODE) да не си купя нещо, ама ме притеснява да не взема да спре да работи в някакъв момент (нали имаше някакви такива статии, макар че в тях ставаше въпрос за телефони закупени от Русия, ако не греша). Някой ако има мнение по този въпрос конкретно, ще съм му благодарен да го каже.
Цитирай
#64

(2023-04-18, 08:31:27)imthedevil написа:   ...Vivo X90 Pro... 

Тук е 2089 лв. в момента за 12/256, при румънците е 2400. 

Въпросът е дали наистина ще вземеш X90 Pro пред S23 Ultra, който в момента е едва с 200 лв. отгоре за 12/512. Виж, да беше версията с +, доста по-различно е, но така...

И аз идвам от P30 Pro, преди това с още куп Huawei/Honor и не съм и помислял, че ще сменя марката, и то със Samsung и пословичните проблеми с автономността, но съм се научил да приемам дадеността. Защото S23U е различен от почти всичко останало на корейците, а и нищо друго на пазара в момента не си струва да бъде предпочетено като цяло. Кое ли не проучвах, но всички останали изискват доста повече компромиси.

Смених, продадох P30 Pro за чудесни пари и S23U ми излезе почти като харизан.

П.П. А това с размерите и теглото е несериозно, извинявай за израза. Е, няма ги фините извивки на Huawei, менюто също е структурирано различно и леко объркващо, но се свиква.
Цитирай
#65

(2023-04-18, 10:48:08)L1892 написа:  П.П. А това с размерите и теглото е несериозно, извинявай за израза. Е, няма ги фините извивки на Huawei, менюто също е структурирано различно и леко объркващо, но се свиква.

Извинявай, но такова изказване е несериозно - телефон, който трудно го държиш с една ръка (заради широчината), който тежи 230 грама и който като си го сложиш в джоба и пробваш да седнеш (пробвах с s23 ultra-та на колега) заплашва да те изкорми (ако преди това не ти скъса джоба) не ми звучи като нещо нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • dreamdreamt
Цитирай
#66

P30 Pro - 6.47 in, 6.22 x 2.89 x 0.33 in, 192 g
S23U - 6.8 in, 6.43 x 3.07 x 0.35 in, 234 g
X90 Pro - 6.78 in, 6.46 x 2.93 x 0.37 in, 214.9 g

Ако съпоставиш втория и третия, никой джоб няма да ти помогне, не че и с първия едва ли е удобно - имам чантичка за телефона, в джобовете си нося ключове и пари.

Ти си плащаш - ти си и решаваш, аз просто се опитах да ти подскажа да потърсиш по-приемливи обяснения за пред самия теб при избора.
Цитирай
#67

(2023-04-18, 11:34:32)L1892 написа:  P30 Pro - 6.47 in, 6.22 x 2.89 x 0.33 in, 192 g
S23U - 6.8 in, 6.43 x 3.07 x 0.35 in, 234 g
X90 Pro - 6.78 in, 6.46 x 2.93 x 0.37 in, 214.9 g

Ако съпоставиш втория и третия, никой джоб няма да ти помогне, не че и с първия едва ли е удобно - имам чантичка за телефона, в джобовете си нося ключове и пари.

Ти си плащаш - ти си и решаваш, аз просто се опитах да ти подскажа да потърсиш по-приемливи обяснения за пред самия теб при избора.
Това е напълно реална причина за мен. При това положение Vivo-то (90-ката) директно отпада (по някаква причина съм пропуснал ширината му, като съм го гледал). Заглеждам и Oppo Find X5 (чистото, не Pro-то). Него определено бих си го купил, но у нас се предлага само на 1-2 места, за съжаление. А за китайците все пак чакам да чуя някакви мнения в контекста на горния ми коментар.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#68

Не си за китайски телефон при този дълговременен избор, довери ми се Wink.
С покупката от TradingSZ или Giztop проблеми няма, но не е за всеки този експириънс с китайските фърмуери и липсата на поддръжка после.
Взимай S23+/X90 Pro с поорязаният EU фърмуер или чакай вноса на Honor Magic 5 Pro до 2-3 седмици.
Няма друго ако не искаш S23U.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#69

Тия vivo-та и др напомпани китайци са много добре хардуерно. Ама ме съмнява със софтуера да е така.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#70

Здравейте колеги , бих искал да ви попитам струва ли си замяната на P30 pro , с Xiaomi 13. 

Умишлено не споменавам Про версията тъй като държа на по компакния размер . В противен случай бих се насочил към Xiaomi 13 pro ,  Ноnor Magic 5 pro , или S23+.

В доста ревюта дават Xiaomi 13 като добър апарат , интересува ме като камера как се справя спрямо  P30pro . Дали са долу горе на кантар , не издребнявам чак до най малките детайли . 

Ако някой е имал достъп и до двата телефона ще  помоля да сподели мнение .

Относно P30pro , ползвам го вече 3- та година нямам никакви оплаквания телефона лети , единствено батерията е на 85% Health. Правя около 5:30 СОТ  , в зависимост от ползването . 

Реално не е за смяна още , но явно си търся аз причина 

Благодаря на всички

Huawei P30 Pro
Цитирай
#71

S23 чистия е добър компактен наследник.
Цитирай
#72

(2023-07-28, 03:18:38)emzo написа:  S23 чистия е добър компактен наследник.

Благодаря , колега 

Със сигурност е добър  апарат  , но в случая исках нещо различно от Самсунг , ползвал съм доста от марката . Затова ме влече към , Xiaomi Sony и.т.н

Huawei P30 Pro
Цитирай
#73

Погледни и Asus zenfone 10.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • greenandroid, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)