Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

В търсене на нов телефон, който да замени HUAWEI p20
#1

Здравейте! От година се опитвам да заменя стрария си HUAWEI p20 с него достоен наследник, но за съжаление не мога да намеря такъв.
След всичко, което прочетох окото ми хвана Samsung A52S 5G, но след дълбоко проучване, разбрах, че има много софтуерни бъгове, непроменяща се 120HZ честота на дисплея, което се отразява и лошо на издръжливостта и други лагове. Но по параметри телефона е ТОП. Та търся подобен телефон като ценовия ми диапазон е 600-800лв., при нещо много добро мога да се замисля до 1000лв.
Ще се радвам на предложения и коментари!
Благодаря ви предварително! Smile Tongue  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих се спрял на Xiaomi 12 Lite или VIVO X80 Lite, нищо, че този бранд е нов на българския пазар. Успех в избора.

 
Цитирай
#3

SAMSUNG GALAXY S21 FE или REALME GT2 PRO

Huawei P30
Цитирай
#4

P20 е бивш флагман, а в днешно време за този бюджет е среден - висок среден клас. Ако правилно интерпретирам се търси устройство с хубав дисплей, динамично опресняване и добра камера. При такъв случай, за чисто ново устройство, ще трябва да увеличиш бюджета.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#5

Huawei Р20 преспокойно можеш да го замениш с Moto G200 и да останеш доволен
И G100 е вариант, но няма да го намериш нов
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

(2022-11-08, 18:37:36)solo5 написа:  Huawei Р20 преспокойно можеш да го замениш с Moto G200 и да останеш доволен
И G100 е вариант, но няма да го намериш нов

Абе на едно-две места се намира нов, ама не знам до колко са читави магазините.
Цитирай
#7

Може би ще е читав, но 700лв е висока сума за G100
За около 750лв се купува G200, който е по-бърз
G100 до около 500-550лв нов си заслужава
Или 350лв от olx за телефон на няколко месеца
какъвто аз закупих
Цитирай
#8

Взех на жена ми realme gt2. Честно казано е доста добър телефон.

За 1000 лева Xiaomi 12.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

А какво мислите за Samsung S21 FE ?
Цитирай
#10

(2022-11-16, 15:01:47)Getzata написа:  А какво мислите за Samsung S21 FE ?
В тази тема го препоръчва потребител като заместител на Mate 20 Pro,който идва от P30 Pro.Съдейки от отзивите,е добър избор https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1721358

Huawei P30
Цитирай
#11

Видях също Motorola EDGE 30 FUSION,който е много сходен с S21 FE!
Вече една година търся телефон до 1000лв., който да е стабилен и да си заслужава парите Sad
Цитирай
#12

(2022-11-16, 16:47:21)Getzata написа:  Видях също Motorola EDGE 30 FUSION...

Виж тук коментара (#4) на @divna
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna, Getzata
Цитирай
#13

В момента с21фе е намален на 880лв в официалния магазин на Самсунг, аз също бих го препоръчал, най-малкото заради сигурните ъпдейти, спрямо моторолата.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

А как е А52S, оправили ли са софтуерните бъгове, той е най-приемлив за цена около 650лв.
Цитирай
#15

Все още се чудя между А52S около 600лв. и S21 FE около 900лв. Sad
От една страна А52S ми харесва, че обединява много за тази цена, добра камера, хардуер и батерия и си идва пълен комплект с зарядно и е плюс 3.5мм JACK, следя го още от пускането му и от тогава ми казаха, че това ще бъде мн. добър телефон, но коментарите за различни проблеми ме спираха, а с S21 FE ме спират коментарите за по-слабото представяне, останалото е на 6, цената е повечко, не идва с зарядно Sad. Отчитам и факта, че след 3 години на употреба батерията на който и да е телефон е на края на възможностите си и човек вече започва да се оглежда за нов такъв.
Дайте повечко мнения и коментари, моля! Sad
Цитирай
#16

Moto Edge 20 е на нивото на Samsung A52s
В момента все още се намира за 500лв вТехнополис
Можеш да го имаш впредвид и него
Ако си решил да даваш 900лв, взимай FE21

P.S. За 1000лв можеш да си купиш в момента и Moto Edge 30 Pro от технополис
Цитирай
#17

(2022-11-19, 22:53:25)Getzata написа:   Отчитам и факта, че след 3 години на употреба батерията на който и да е телефон е на края на възможностите си и човек вече започва да се оглежда за нов такъв.

Все още съм с Huawei mate 9 (закупен през 2017). Вече е на 5 години, жена ми сменя 3ти самсунг защото батериите им едва изкарват по 1 ден с ровене тук таме във фейсбука и другите соц. мрежи, а аз имам гарантиран ден при положение, че играя игри на него + соц. мрежи. Ден и половина ако не го мъча много, два ако само говоря.
Цитирай
#18

(2022-12-20, 15:08:01)lubomirsb написа:  Все още съм с Huawei mate 9 (закупен през 2017). Вече е на 5 години, жена ми сменя 3ти самсунг защото батериите им едва изкарват по 1 ден с ровене тук таме във фейсбука и другите соц. мрежи, а аз имам гарантиран ден при положение, че играя игри на него + соц. мрежи. Ден и половина ако не го мъча много, два ако само говоря.

+ 1 и от мен за Мате 10 про. Батерията е бетон. Наскоро нещо се ъпдейтна и като че ли малко по-бързо взе да пада. Но пак си държи ден без проблем, ако не го ръчкам много.

Sony Xperia Ray > LG G2  > Samsung Galaxy S6 Edge > Huawei Mate 10 Pro > Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#19

Има ли алтернатива на Pixel 5 (6")?
Свикнах с функционалността, камерата... но има някакви бъгове... и обмислям слизане до Pixel 4а (5.8" обаче) Rolleyes
Нещо до 150г и 5,9 -6"?

Гледах дори анатемата, но са ми много тупузлести...
Шаомито... имах един преди 4г и след 2 дни го разкарах.

Галакси А40 5.9" ми беше предпоследния, ...но вече не правят тънкорамчести до 6"

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#20

Asus Zenfone 9 е с дисплей 5.9' и вероятно ще ти свърши работа тогава.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#21

(2023-01-21, 19:08:47)NoMaD написа:  Asus Zenfone 9 е с дисплей 5.9' и вероятно ще ти свърши работа тогава.
Най-големите ютубъри се спукаха да го хвалят. Явно наистина ще е добър телефон. Мисля че го имаше в Emag, официално в BG го няма.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

https://ardes.bg/product/asus-zenfone-9-...020-283954 Тук се предлага официално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#23

(2023-01-21, 18:49:32)hakama написа:  Има ли алтернатива на Pixel 5 (6")?
Свикнах с функционалността, камерата... но има някакви бъгове... и обмислям слизане до Pixel 4а (5.8" обаче) Rolleyes
Нещо до 150г и 5,9 -6"?

Гледах дори анатемата, но са ми много тупузлести...
Шаомито... имах един преди 4г и след 2 дни го разкарах.

Галакси А40 5.9" ми беше предпоследния, ...но вече не правят тънкорамчести до 6"
Разглеждал ли си Pixel 4XL ?

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#24

Търси се модел с дисплей 5,9 - 6. Pixel 4XL предлага 6.3. Но иначе като цяло е вариант, ако е на добра цена.

 
Цитирай
#25

Ако втори Пиксел 5 не ми дефектираше (вторият, само с невъзможността да се свържат с мен всеки път, губи сигнал или нз какво) - нямаше да се занимавам... но 1500лв за Зен-а няма как да прежаля.
Ще направя опит да инициирам еСим, и да видим, вече дори не получавам СМС за пропуснато, а знам че са ме търсили.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)