Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 11 - слухове, спецификации, коментари

В теста на DxOMark за автономност OnePlus 11 показа добри резултати.

[Изображение: 3f-SVEMQw-Ns-K8o-Zr-Ry-Sp-MZy-OYu-BAk.jpg]

 
Цитирай
Аксесоари

Колеги,

Бях се насочил към 8/128, но там цената идва към 1600 лв в нормален магазин (СитиТел). В шано магазините е 1400 лв.

Гледам сега, в Ситител 16/256 ГБ е 1750 лв, колкото е и цената на същия в шано магазините: https://www.citytel.bg/oneplus-11-256gb-16gb-ram

Въпросът ми е - за 128 срещу 256 няма спор, разликата е ясна, но струва ли си наистина 16 рам, има ли някаква особена разлика с 8 рам? Цъкнах малко в Реддит и мнозинството потребители там са на мнение, че освен ако не го тормозиш с мега хеви юзидж, 8 рам са ти напълно достатъчни.

8/128 от Шано магазин също остава опция засега. Предлагат го в "smartfon", който има сравнително добри ревюта. Разбира се, винаги има риск да попадна на използван екземпляр :С
Цитирай

Към момента 8 GB RAM памет са напълно достатъчни за нормална работа на стройството ти, а при необходимост винаги може да добавиш няколко GB и виртуална такава.

 
Цитирай

(2023-05-04, 21:58:23)VesSoul написа:  Колеги,

Бях се насочил към 8/128, но там цената идва към 1600 лв в нормален магазин (СитиТел). В шано магазините е 1400 лв.

Гледам сега, в Ситител 16/256 ГБ е 1750 лв, колкото е и цената на същия в шано магазините: https://www.citytel.bg/oneplus-11-256gb-16gb-ram

Въпросът ми е - за 128 срещу 256 няма спор, разликата е ясна, но струва ли си наистина 16 рам, има ли някаква особена разлика с 8 рам? Цъкнах малко в Реддит и мнозинството потребители там са на мнение, че освен ако не го тормозиш с мега хеви юзидж, 8 рам са ти напълно достатъчни.

8/128 от Шано магазин също остава опция засега. Предлагат го в "smartfon", който има сравнително добри ревюта. Разбира се, винаги има риск да попадна на използван екземпляр :С

Струва си заради 256GB сториджа - 128 са малко днес и дори и да ползваш леко се запълват бързо от приложения, кеш и др. За 150 лв отгоре получаваш двоен обем памети - почти убеден съм и че 128ГБ версията е с по-бавна памет.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • L1892
Цитирай

(2023-05-05, 08:37:52)stenlius написа:  ... почти убеден съм и че 128ГБ версията е с по-бавна памет.

"UFS 3.1 - 128GB only
 UFS 4.0..."
източник
Цитирай

Благодаря на всички за мненията! В крайна сметка, за първи път ще взимам +1к гъзарийка и измежду пиксел 7, 1+11, с23 и шаоми 13, се насочвам към последното! Най-вече защото изглежда солидно откъм батерия и с добри (макар и не топ) показатели за екран, камера и звук
Цитирай

При Шензен отново бачка китайската и обновяването. FINALLY: NO REGION LOCK ANYMORE + OTA UPDATES POSSIBLE https://forum.xda-developers.com/attachm...g.5906487/
Изтормозиха хората със заключването на тая бангия от куче марка.
Глобалната дори е по-скъпа без купоните. На всички модели цените падат, тук се вдигат Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

А откога Ситител е нормален магазин? Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

От около 10-12 години, твоят опит какъв е с тях?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Моят опит е, че съм прочела всички ужасни неща, изписани за тях в тоя форум. Включително незачитане на гаранция, дефектни/употребявани бройки, невъзпитано отношение и т.н.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Отклонявате се от темата!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlaf за това мнение:
  • Be6i4, ronnie72
Цитирай

DxOMark отреди на камерата на OnePlus 11 място след  Pixel 7a.

[Изображение: Screenshot-1-3-large.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай

В глобалното подреждане на DXO варира между 40-50 позиция. Доста нисък рейстинг.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

За протокола - гледам, че го има в Giztop за $599 (като добавим и $30 доставка) цената излиза към 1120 лв. (спрямо тукашните цени звучи приемливо). Още повече, ме при покупката можеш да избереш дали искаш китайския или глобалния ром (това не оскъпява крайната цена). Аз се бях засилил да го купувам, но ме спря факта (от това, което четох в XDA), че са някакви ужасни гимнастики да го накарат да може да записва разговорите (пък на мен ми е важно и държа да я има тази възможност). И се отказах.
Цитирай

Т.е. не те притеснява, че със следващият ъпдейт може пак да го заключат и да стане неизползваема тухла? Но те притеснява, че има гимнастики за да записваш разговорите?

Не ми се струва кой знае колко сложно като за китайски телефон, ако не ти се правят такива неща изобщо не гледай телефони от Giztop или други китайски магазини:

[Изображение: 2023-05-31-21-37-04.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2023-05-31, 20:39:48)stenlius написа:  Т.е. не те притеснява, че със следващият ъпдейт може пак да го заключат и да стане неизползваема тухла? Но те притеснява, че има гимнастики за да записваш разговорите?

Не ми се струва кой знае колко сложно като за китайски телефон, ако не ти се правят такива неща изобщо не гледай телефони от Giztop или други китайски магазини:

[Изображение: 2023-05-31-21-37-04.png]
Поради каква причина да го заключват?!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2023-05-31, 20:39:48)stenlius написа:  Т.е. не те притеснява, че със следващият ъпдейт може пак да го заключат и да стане неизползваема тухла? Но те притеснява, че има гимнастики за да записваш разговорите?

Браво на тези магазини! Добре се продават бройките. Винаги трябва да има алтернатива. В този случай почти наполовин цена. Smile Който държи на европейските ценности, да заплати голямата цена. За кой пазар е сивата версия? Никъде я няма.
И мен хич не ме брига обновяването. Екстра  работи сегашната тухла под Андроид 11 Smile . Има 13 и какво? Нито ще  вдигне качеството на образ, звук..... Физуални афекти, ала-бала и подобни ненужници.

П.п. Липсата на Есим не е голяма драма. Наскоро тествах за първи път. Взех пакет от Ариало. Цените им са доста високи. На летището имаше бол евтини оферти на оператори преди и след граничен Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2023-05-31, 19:43:45)imthedevil написа:  Аз се бях засилил да го купувам, но ме спря факта (от това, което четох в XDA), че са някакви ужасни гимнастики да го накарат да може да записва разговорите (пък на мен ми е важно и държа да я има тази възможност). И се отказах.
Със Skvalex на настройка API би трябвало да записва.За Honor съм чел в DXA че било подобно на Huawei записа на разговори,с инсталиране на приложение.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)