Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Потенциално издута батерия на A52s
#1

Здравейте Smile .
Наскоро се сдобих с един A52s от черния петък и като цяло съм доста доволен от работата на телефона, но имам чувството че му се е издула батерията. Когато го държа в ръка, имам усещането че гърба му не е изобщо равен, а е на хълмове.

Реших да проверя това експериментално. Поставих перфектно равен предмет върху гърба на телефона и сложих силен фенер отзад. На снимката се вижда как се е издул леко в долната си част и предмета стои върху издутината, почти същото е и по средата:
   

Подобен издатък се вижда и в по-горната част на телефона, вдясно от долния край на камерата. На снимката предмета лежи върху двата издатъка - в долната част на телефона и в горната - близо до камерата:
   

Издатъците се усещат и с пръст без да се натиска силно върху гърба. Усещат се в тези региони:
   

Може ли да споделите дали имате подобни издутини и на вашите екземпляри, че не съм сигурен дали не е просто такава сглобката заради меката и тънка пластмаса на гърба?
Цитирай
Аксесоари
#2

А иначе батерията държи ли заряд?

 
Цитирай
#3

Да, мисля че се държи що-годе прилично от към заряд. Инсталирах си AccuBattery и направих замерване на приблизителен капацитет чрез бавно зареждане от 14% до 100% - показва ми че имам около 4030 mAh капацитет. Не знам колко точно е това приложение.

Като тръгнах да го разреждам, от около 40% до 14% ми отне два часа да играя на Asphalt 9 докато падне, но може би отне толкова дълго защото бях забравил да изключа енергоспестяването и екрана е вървял на 60 херца.

Телефона е произведен в Индия и това ме навежда на мисълта, че батерията може да се е поскапала от жегите там, нищо че телефона е сглобен август месец тази година.
Цитирай
#4

След като е в гаранция, не би трябвало да има проблем с подмяната на батерията или устройството.

 
Цитирай
#5

Е с AccuBattery, не трябва ли да се направят няколко цикъла зареждане - разреждане, че да покаже що годе точен капацитет.
Ааа и ако си го взел от техно веригите, аз може би щях да поискам нова бройка. Купувам нов телефон и след 3-4 дена да ми сменят батерията ?! Кое му е новото на това..
Цитирай
#6

(2022-11-21, 19:10:55)NoMaD написа:  След като е в гаранция, не би трябвало да има проблем с подмяната на батерията или устройството.

Да, аз се чудех дали не е нещо от спецификата на сглобката, за да не се занимавам излишно с рекламация, ако и на други хора се е издул така гърба.

Досега само съм имал неприятни преживявания с гаранционни ремонти - едно оправят, друго развалят.

(2022-11-21, 19:21:45)bl0odline написа:  Е с AccuBattery, не трябва ли да се направят няколко цикъла зареждане - разреждане, че да покаже що годе точен капацитет.

Ще направя още няколко цикъла от 14% до 100%, да видим дали ще се подобри резултата, но ме съмнява да признаят данните от едно приложение при евентуална рекламация.
Цитирай
#7

Трябва да зададеш капацитет,в меню зареждане,от долу, 4500 mAh,толкова трябва да е батерията,и при разреждане и зареждане ,приложението ще отчете колко е капацитета.Иначе измерва добре Accubattery.

Huawei P30
Цитирай
#8

(2022-11-21, 19:21:45)bl0odline написа:  ...Купувам нов телефон и след 3-4 дена да ми сменят батерията ?! Кое му е новото на това..
Има и такива случаи, макар и рядко, фабричен дефект му се вика...

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bl0odline
Цитирай
#9

Направих ръчно замерване на капацитета с AccuBattery по този метод, защото твърдят че бил максимално точен: https://accubattery.zendesk.com/hc/en-us...ery-health

Изтощих телефона докато не се изключи. Веднага го пуснах да се зарежда и включих операционната система. AccuBattery почна да засича зареждането от 1% до 100%, като през това време мери какво количество заряд е побрала батерията. Използвах бавно зареждане, за да е по-точно измерването.

Крайния резултат е че при тая процедура, телефона е събрал 4170 mAh заряд от 1% до 100%. От това конкретно единично замерване, AccuBattery дава за приблизителен капацитет 4212 mAh, което е под минимума обещан от производителя за този телефон - 4370 mAh.

Като цяло ми се струва леко притеснителен резултата. Но не знам дали ако е вярно издута батерията няма всъщност да е по-зле.

Може ли някой да сподели данни от AccuBattery за реалния капацитет на батерията си (най-добре ако е от A52 серията), за да направя съпоставка?
Цитирай
#10

Софтуера на телефона никога не зарежда батерията до макс капацитета й . Така че е нормално да е под 4370 мач. Но ако е надута е за смяна .
Цитирай
#11

@drakkar
Има логика да е така, но си спомням, че стария ми телефон - OnePlus 2, който вече е на 7 години, когато му бях гледал капацитета на батерията преди време през AccuBattery още като беше нов, беше между 3100 и 3300 mAh, тоест между минимума и средната стойност указани от производилетя. Сега е на 2700 mAh, което си е бая учудващо че е изгубил само около 600 mAh капацитет за толкова години употреба.

Възможно е софтуера на Samsung да е нарочно настроен да счита за максимум около 200 mA под минималния обещан капацитет, за да е 100% сигурно че няма да се случи презареждане при нито едно устройство.

Въпреки това, макар и леко, издуването на гърба на телефона ми се струва притеснително. Наскоро видях, че в Reddit е имало подобно оплакване като моето: https://www.reddit.com/r/GalaxyA52/comme...y_problem/ и подуването е изчезнало след гаранционен ремонт чрез замяна на батерията.

Вчера направих рекламация за A52s-а и ще иде на сервиз, дано да го оправят, че открих и други дефекти - недозалепена е отстрани лайсната, която имитира метал и около аудио жака се виждат луфтове като на тази снимка: https://preview.redd.it/fvcf5fnc4qs61.pn...910937b49d и най-вероятно този IP67 рейтинг за водоустойчивост, който Samsung гарантират, не важи за моя A52s, че ако го натопя във вода, със сигурност ще даде на късо.
Цитирай
#12

Наскоро закупения ми A52S има същите подутини на абсолютно същите места. Чудно ми е как Самсунг са се изложили така че, телефон за 600лв да има вид на такъв за 200. Може би смятат, че всеки ще гледа написа Samsung на гърба и няма да забележи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)