Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 Global Unlocked - съвет как да го руутна
#1

Здравейте!Имам телефона от доста години и искам да го руутна, но в темата за ми8 се въртя в кръговрат, понеже не намирам точно описание само за руутване.Знам, че е стар, но използвам ES File Manager понеже ми е адски удобен, но не мога да оперирам пълноценно с него заради липсващ руут.Моля за съвет, по какъв начин да си го руутна.Телефона ми е с отключен буутлоадър и с Miui Global 12.0.3 Stable(последният).Питам понеже се притеснявам да не го брикна, което пък ще е добър повод за новото Mi Smile, но пък този все още ми върши чудесна работа и батерията му държи доста.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталираш recovery - TWRP
И през него флашваш magisk
Това трябва да търсиш като инфо
Рекавъри се слага през фасбуут
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • competition
Цитирай
#3

Четох в нета, че с Orangefox става безболезно понеже TWRP можело да шифрова устройството или да изисква парола дори и да няма такава телефона, но не мога да се справя с ADB и fastboot за да инсталирам Orangefox-а.Гледах гайдове в тубата на някакви умрели индийци, ама с техните гайдове още през CMD не се случват нещата Smile

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#4

Xiaomitool v2?


Taм процесът е по-автоматизиран.
Не знам кое точно би попречило на adb/fastboot.
Изисква се драйвър, който компютрите от windows 8 нагоре си хващат сами
изисква се да се работи в папка, в която има fastboot.exe (има я в mi flash, mi flash unlock, a може да се свали и от Android SDK (platform-tools))
И има да се напишат 1-2 команди. Като някои recovery файлове ги предлагат за сваляне директно със скрипт за инсталация

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101586 това може да е от полза. Само рекавърито трябва да е за MI 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • competition
Цитирай
#5

Благодаря ти, ще го пробвам и ще пиша дали съм се справил Smile

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#6

Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • competition
Цитирай
#7

Здравей отново. Получава ми се абсолютно същото като в пост 20 от линка, който си ми постнал.Явно има някаква уловка, понеже всичко правя, както е описано в темата, но след "fastboot devices" командата ме сваля на нов ред.Пробвах и с Xiaomitool v2, но ми дава грешка, качвам снимка
[Изображение: image.jpg]

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#8

Пост 20 е проблем с драйвъра.
В този момент отиваш в ъпдейтъра и виждаш дали няма нещо допълнилтено за инсталация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • competition
Цитирай
#9

Имаше и някакъв момент, че преди инсталация на драйвера трябва да се изключи проверката на подписа на драйвера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • competition
Цитирай
#10

Благодаря ви момчета, станаха нещата, вече съм с руут.Оказа се, че Malware ми прави парчета и за това не е продължавала инсталацията.С Orangefox-а станаха нещата и сложих Magisk 25.2.Също така и с верификацията на драйверните подписи се случиха нещата след тяхното изключване.Огромни благодарности към вас господа Wink

Edit:Така моите 5 стинки са, че руут има, но bluetooth се счупи Smile и виновникът се оказва Orangefox-a(след неговото инсталиране, bluetooth пищи веднага с доклад за грешка при пускане.Та въпросът ми е TWRP за MIUI12 ще ми свърши ли работа и от коя версия нагоре да търся.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на competition за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

Няма TWRP за миуи 12, има за андроид 12 (Евентуално) все пак ми 8 официално май го спряха около андроид 10.
Можеш да пробваш всяко рекавъри, криптирането е да си виждаш твоите файлове, а на теб реално ти трябва да можеш да инсталираш магиск в системата, което може да стане и през OTG, а вероятно и през adb sideload
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • competition
Цитирай
#12

Щом няма страшно за заключването на телефона с TWRP, ами само ще ми покаже докато съм в него криптирани имената на папките няма проблем да опитам.Orangefox-а също ми ги показваше криптирани данните и през OTG USB SSD флашка станаха нещата.Та със сигурност ще опитам и с TWRP през Xiaomitool v2.Благодаря ти за разяснението и навременната адекватна помощ.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на competition за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)