Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Chromecast HD и Android TV
#1

Здравейте!

Интересува ме какво е вашето мнение за Chromecast HD устройството на Google. Имам един стар 1080р Сони телевизор и бих искал да го усъвременя малко, а се га гледам че за черният петък Chromecast-та е намален в Амазон на 30 евро (29,95). Тъй като телевизора е fullHD, не смятам че закупуването на 4К версията на устройството е оправдано. Ето някой въпроси, на които ще се радвам ако можете да ми отговорите:


  1. Има ли пълен достъп до всички приложения в PlayStore или има някакви ограничения?
  2. Могат ли да се инсталират приложения извън PlayStore както е при телефоните?
  3. Могат ли да се качат приложения за българска онлйн телевизия които съществуват за Андроид? Например приложенията на Булсат, TVizio, Neterra, Elemental и т.н.


Като цяло ме интересува какви са плюсовете и минусите на едно такова устройство.



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, накратко:
1. Има достъп до всички приложения за android tv, НО не всички приложения за андроид.
2. Да могат да се инсталират приложения от "неизвестен източник"
3. Могат и работят отлично ако имат версия за android tv, иначе пак може до някъде.
Плюсове: Добра работа, напълно сертифициран, дълга и надеждна поддръжка, ниска цена, добро съотношение цена / качество
Минуси: Слаб хардуер, липса на портове (Трябва хъб за периферия)
Цитирай
#3

Мда, USB Hub но с power delivery, a те са скъпи. В момента е на промоция в Google store UK на 24,99 паунда. Малко трудно се поръчва оттам, но с GGBG идва до БГ. Аз вчера си го поръчах след консултация с колегите от форума. Дано ми свърши работа за целта.
Цитирай
#4

Абсолютно безмислена покупка. Дай някой лев отгоре и вземи там ... както им се води 4к-то. Купуваш го с компромис, който не си струва, вероятно и доставката е същите пари. Като ми-стика с 1 гб рам хд версия. 2023 година ще дойде, ти ще си купиш нещо на 10 години и ще се навиваш, че си на кирия, ми не си.

Едит: Аз 2016 си купих Мибокс 3, с Андроидтв 6. в момента още се продава като Мибокс Ес и е с 2 рам и 4К. ака с по-добри показатели.
Цитирай
#5

Поръчах си хромкаст 2-ка с идеята подобна на колегата,а именно да ползвам един стар телевизор като втори монитор да върви там няква мултиметия докато работя на компа или таблета.Надявам се да свърши работа предвид смешните пари дето дадох,поне за избягване на необходимостта от кабели и препъването в тях.Сега обаче ми идва и една друга идея.Често ми се налага да пътувам в чужбина за по 10-14 дни и бих могъл да си го бодвам в тв на хотела и да стиймвам от таблета примерно.И тук идва въпроса към ползващите подобно нещо. Има ли телевизия която да е с малки абонаменти в смисъл нещо като седмичен?Въобще кое ползвате за гледане на Български канали в чужбина през Андроид устройство?Разгледах Булст-а,Нерера някои приложения на телевизии в маркета,но нещо все не ми харесваха.Пак да подчертая става въпрос за по 10-14 дни на месец-два,така че абонамент не ми е изгоден.До сега си бях платил за Да-плеара,но вече ми писна от все нови и нови стриймове.
Цитирай
#6

(2022-11-22, 20:58:23)tolostoi написа:  Абсолютно безмислена покупка. Дай някой лев отгоре и вземи там ... както им се води 4к-то. Купуваш го с компромис, който не си струва, вероятно и доставката е същите пари. Като ми-стика с 1 гб рам хд версия. 2023 година ще дойде, ти ще си купиш нещо на 10 години и ще се навиваш, че си на кирия, ми не си.

Едит: Аз 2016 си купих Мибокс 3, с Андроидтв 6. в момента още се продава като Мибокс Ес и е с 2 рам и 4К. ака с по-добри показатели.

Е колега колко да е безмислена, като телевизора е от II-рата световна и е HD? Разбирам че това с 4к резолюция има малко по-силен хардуер, но отзивите са че и това работи добре. И не става въпрос за "кирия", а че не ми се хвърля телевизора, който работи отлично и има по-добри цветове и контраст от повечето боклуци на пазара в ниския клас. Стигне ли се до покупка на друг /съвременен/ телевизор, всички подобни джаджи стават безмислени специално за мен. И хайде няма нужда във всяка стая последен модел ТВ.
Цитирай
#7

(2022-11-22, 21:34:45)bajchoni написа:  Поръчах си хромкаст 2-ка с идеята подобна на колегата,а именно да ползвам един стар телевизор като втори монитор да върви там няква мултиметия докато работя на компа или таблета.Надявам се да свърши работа предвид смешните пари дето дадох,поне за избягване на необходимостта от кабели и препъването в тях.Сега обаче ми идва и една друга  идея.Често ми се налага да пътувам в чужбина за по 10-14 дни и бих могъл да си го бодвам в тв на хотела и да стиймвам от таблета примерно.И тук идва въпроса към ползващите подобно нещо. Има ли телевизия която да е с малки абонаменти в смисъл нещо като седмичен?Въобще кое ползвате за гледане на Български канали в чужбина през Андроид устройство?Разгледах Булст-а,Нерера някои приложения на телевизии в маркета,но нещо все не ми харесваха.Пак да подчертая става въпрос за по 10-14 дни на месец-два,така че абонамент не ми е изгоден.До сега си бях платил за Да-плеара,но вече ми писна от все нови и нови стриймове.
Аз ползвам elemental.tv имат месечен абонамент и можеш да го кастваш. Работи добре от чужбина, струва 6.4€ за месец за скъпия и 4€ за евтиния план.Имат и безплатен с 15 канала.

(2022-11-22, 22:17:24)Johnny Bravo написа:  Е колега колко да е безмислена, като телевизора е от II-рата световна и е HD? Разбирам че това с 4к резолюция има малко по-силен хардуер, но отзивите са че и това работи добре. И не става въпрос за "кирия", а че не ми се хвърля телевизора, който работи отлично и има по-добри цветове и контраст от повечето боклуци на пазара в ниския клас. Стигне ли до покупка на друг /съвременен/ всички подобни джаджи стават безмислени специално за мен. И хайде няма нужда във всяка стая последен модел ТВ.
Съгласен съм с теб, подобен беше и моя мотив за покупката. Колкото до хардуера, на мен лично не ми пука колко рам има устройството стига да работи добре според и нуждите ми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • bajchoni
Цитирай
#8

Благодаря за бързите и точни отговори, колеги!

В крайна сметка реших и взех 4К версията на устройството. По принцип имам намерение да го ползвам само за интернет телевизия, няма да играя игри или да ровя из нета с него. Иначе за телевизия съм се насочил към Elemental, като че ли имат най-добро съотношение цена-качество.

ПП: Съжелявам, че се забавих с отговора, но съм доста зает напоследък и не ми остава време да посещавам форума толкова често както преди години!




Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#9

Здравейте, колко ви карат батериите на оригиналното дистанционно? При мен много малко.Смених два комплекта до сега и се отказах.Ползвма си дистанционното от телевизора. По удобно ми е а имам и цифрите и копче за канал нагоре и на долу!
Цитирай
#10

Здравейте, user32!

Моето устройство е още ново и не съм сменял батерии все още, за да дам мнение. Ползва се с тези които дойдоха с него всеки ден по 3 до 4 часа. Дистанционното на телевизора почти не го ползвам.



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#11

(2023-01-03, 23:17:09)SE Neo V написа:  Здравейте, user32!

Моето устройство е още ново и не съм сменял батерии все още, за да дам мнение. Ползва се с тези които дойдоха с него всеки ден по 3 до 4 часа. Дистанционното на телевизора почти не го ползвам.



Поздрави!

Колега ако се сетиш когато свършат батериите, напиши колко време са изкарали. Не знам дали е проблем при мен или си е така по принцип. При мен е по малко от месец и дразни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)