Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поставяне на стъклен протектор, върху поставен течен нано протектор
#1

Купих Samsung A52S 5G втора употреба и човекът, от който го взех ми каза, че е "поставил" течен нано протектор.
Прочетох някъде, че телефоните от клас IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins , какъвто е и самсунга) имат такъв, поставен фабрично.
В инструкцията на нано протектора пише, чв след около 6 месеца, нано покритието изтънява и изчезва и трябва да се постави ново.
Та въпросът ми е:
Направена ли е грешка с поставянето на нано протектор на нов телефон, за който се твърди, че има фабрично поставен такъв?
Искам да си сложа стъклен.
Редно ли е да го поставя сега върху нано протектора или, ако трябва да изчакам определено време, то колко?
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Редно е да си ползваш телефона спрямо нуждите си. Ако му баяш все едно ще те надживява значи лошо. Нано мили пико...... телефон е... стига сте издребнявали. На жена ми Samsung s10 от първия ден е без протектор. В чантата с ключове и кво ли още не. Ми има си следи ама НЕ СА видими ако не де вглеждаш. Все едно тия сапунерки в гроба ще ги носите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Грижа си трябва. Аз моя от първия ден е с протектор и кейс. В момента, в който се счупи протектора, веднага се сменя с нов. Регулярно, веднъж на седмицата го вадя от кейса и го чистят със спирт (отсякъде), както и кейса. В момента, тоя телефон е на почти 4 години, но за сметка на това е като нов.
Цитирай
#4

Аз какво питам, а какво ми отговарят!
Толкова ли няма някой вещ по темата?
Цитирай
#5

Ако има фабричен протектор и върху него е сложен течен,ще трябва да го махнеш, за да сложеш стъклен.Ако е само течен,нема какво да чакаш,почистваш хубаво и слагаш стъкления.Аз също в началото бях сложил течен,докато намеря стъклен, на течния нямам доверие.

Huawei P30
Цитирай
#6

(2022-11-24, 01:21:53)gazibarev написа:  Редно е да си ползваш телефона спрямо нуждите си. Ако му баяш все едно ще те надживява значи лошо. Нано мили пико...... телефон е... стига сте издребнявали. На жена ми Samsung s10 от първия ден е без протектор. В чантата с ключове и кво ли още не. Ми има си следи ама НЕ СА видими ако не де вглеждаш.  Все едно тия сапунерки в гроба ще ги носите.

Тоя коментар е направо за кофата, не виждам смисъл да си налагаш мнението по такъв начин и то в публичен форум? Аз лично моя телефон си го завивам всяка вечер да не настине

Към автора - както споменаха, ако го няма фабричното пластмасово фолио не би трябвало да имаш никакъв проблем със стъкления протектор, само гледай да почистиш екрана добре преди поставянето

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#7

Мокра кърпичка, после суха и слагаш стъкленият протектор.
Това е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)