Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до около 1000 лв. - чуденка между няколко модела.
#1

Не е като да не пускам тая тема поне за 3ти път - ще ми се да сменя Huawei P30 Pro-то, че батерията му (след смяна преди около година) пак почна да дъжи малко и не ми се дават пари отново за нова (която е съмнително колко ще е по-добра). Та...държа на батерия и камера (нощни снимки с добро качество, както и възможността за макро снимки (разни документи и други неща, дето трябва да ги снимам от близо). Е, и да не е тухла, дето трябва да я ползвам с две ръце (макс 6.5", че и това ми е много) Примирих се, че телефото няма да ме огрее, поне не и в тоя ценови клас (каквото - такова). Бюджет около 1000 лв. Дотук фаворити са:

  • Motorola Edge 30 Fusion - всичко му изглежда ок на тоя телефон (супер компактен, камерата му е ок, макрото - и то), струва 1100 лв., обаче...с тоя дракон 888+ се чудя дали няма да го ям от към батерия (за плюса не знам нищо, но предишния не беше особено енергоефективен, от това което съм чел).
  • Realme 9 Pro Plus - гледах го днес на живо (в Емаг-а), приятен изглежда (и в ръката и като софтуер). Не съм сигурен обаче как ще се справя с макрото (има някакъв утрепан сензор, с фиксиран фокус). Цена - 670 лв.
  • Realme GT Neo 3 (няма го у нас, та ще е от Giztop) - казват, че камерите му са като на GT2, та пак въпроса с макрото стои на дневен ред (ще ли може да прави нещо или едно голямо нищо). Да не говорим, че тои си е 6.7" което ми е малко нагоре, ама ако с другите неща се справя, ще преглътна размера. Цена ~ 800 лв.

Самсунг-и умишлено не гледам, понеже ме дразнят разни неща у тях - многото блотуеър (не, че не се чисти през adb, ама си е занимавка), бавното зареждане, липсата на реален сензор за близост. Да не говорим, че ако искам да записвам разговори (а аз ще искам) трябва да правея разни еквилибристи за да проработи това.

Начина на потребление е минималистичен (винаги е бил такъв) - на 3G, изключени анимации, на миниума рефреш рейт (ако мога, както е на P30 Pro-то, и резолюцията ще намаля). Използва се (освен за разговори) и за Youtube, социалки и две игри - Asphalt 9 и Design Home (втората е статична и не изисква ресурси), снимане (доста често и през деня и по тъмно (затова държа и на прилични нощни снимки)) и това е.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не искам отново да звучи като заяждане, но ако намериш този модел който търсиш, пиши го тук.
1000лв с камера по-добра от P30 pro, няма засега такъв модел, по-тъжното е, че и за 1500лв няма Sad особено, ако ти е важна камерата за нощни снимки.
Избора от към нещо читаво е почти сведен до минимум, аз реших да отпиша камерата напълно като приоритет за да ми е по-лесен избора на телефон в бъдеще (а в бъдеще за жалост няма да има нищо читаво).

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#3

Хем да снима, хем да е малък - 21фе.

Обхвата на 3г му е перфектен. Единствен минус - няма макро.
8+ часа сот на 60хз можеш да си изкарваш спокойно.
Цитирай
#4

Има в олх P50 pro нови с гаранция на цена горе-долу толкова.
Цитирай
#5

(2022-12-02, 17:09:56)Victormihov написа:  Не искам отново да звучи като заяждане, но ако намериш този модел който търсиш, пиши го тук.
1000лв с камера по-добра от P30 pro, няма засега такъв модел, по-тъжното е, че и за 1500лв няма Sad особено, ако ти е важна камерата за нощни снимки.
Избора от към нещо читаво е почти сведен до минимум, аз реших да отпиша камерата напълно като приоритет за да ми е по-лесен избора на телефон в бъдеще (а в бъдеще за жалост няма да има нищо читаво).
Не го приемам като заяждане. Ама и отчайващо звучи. Sad

Цитат:Хем да снима, хем да е малък - 21фе.

Обхвата на 3г му е перфектен. Единствен минус - няма макро.
8+ часа сот на 60хз можеш да си изкарваш спокойно.
Не е като да не споменах, че не искам да е Самсунг поради ред причини, ама не...

Цитат:Има в олх P50 pro нови с гаранция на цена горе-долу толкова.
Силно обвързан съм с Гугълските услуги, съответно Вейхуйовете, които не ги притежават са отпаднали от класацията (нямам и намерение да играя гимнастите със 100+ стъпки на инсталиране на въпросните услуги и все нещо да не работи). Така че благодаря, но това не е опция.

И все пак, ще бъда благодарен, ако някой е ползвал/ползва някой от споменатите по-горе устройства и има преки впечатления.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#6

Погледни Pixel 6. Взех на дъщерята такъв от Амазон за 450 евро. Много е доволна от камерата и батерията.
Цитирай
#7

(2022-12-02, 22:55:39)imthedevil написа:  Не е като да не споменах, че не искам да е Самсунг поради ред причини, ама не...

Ами защото е единствения вариант с телефото, който ще е наистина заместник на п30п.

Отстъпва само в зуума на телефото и липсата на макро,която частично се компенсира с телефотото, както беше първоначално при п40п.

Печелиш компактен апарат със стерео говорители, 120хз отличен екран при нужда, биксби и неговите рутини, отличен интерфейс, който с гуудлок модулите е без алтернатива сред стоковите телефони.


Но понеже не искаш самсунг, щото .... щото е Самсунг, тази вече ти е n-та подред тема и едва ли ще си вземеш нещо.

П30п беше феномен,но вече е изпята песен.
Цитирай
#8

Понеже на автора му е важен запис на разговори.Гледам че за S22 Snapdragon-skvalex работел без проблем,а FE е със SD,дали и за него няма да работи?

Huawei P30
Цитирай
#9

Не съм го виждал даже, но и аз чета доста добри отзиви за камерата на Pixel 6, ако има октъде да се вземе.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#10

Pixel 6 се предлага тук от онлайн търговци, може да се поръча и от Amazon с доставка до България - Цък

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)