Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с навигацията
#1

Здравейте колеги.. от няколко месеца наблюдавам един проблем и меко казано се побърквам и преди да мина на стъпка друг телефон да пиша тук... може и да не е работата за поп Smile. Всеки ден ми се налага да ползвам навигацията защото работата ми е свързана с това.. Телефона ми е от Алито а се намирам в Англия незнам дали има значение. но да си го кажа. Проблема е следния пиша си дадена точка до коята трябва да отида и тръгвам... понякога ме актуализира ведна на картата а понякога чакам около 1-2км докато ме покаже на картата че се движа а тези 1-2км са ми много важни в повечето случей.. обхвата е добър в центъра на града съм.. идея на какво може да се дължи.. един път да става веднага а друг път да чакам 1-2км.. ми то понякога стигам до даденото място и то още седи като замръзнало .. много е досадно.. само аз имам този проблем.. други приятели го нямат.. те са с други телефони разбира се...
Цитирай
Аксесоари
#2

Активирайте подобрена точност ако не е включена. Така ще използва wifi и мрежата за да подобри времето и точността на локализация.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Какъв е телефонът и навигацията? При мен с Navitel навигация и приложение, особено в града, понякога забива/обърква. Може и при теб проблемът да е такъв.
Цитирай
#4

Redmi Note 8.. ще го сменям телефона... като стартирам и ми изкарва, че търси GPS.. ако го затворя и отворя 3-4 пъти се закача ама това е много досадно...
Цитирай
#5

Хората ти казват, че е от настройките.
Настройките, които си спрял при първоначално настройване на телефона.

Виж на открито (преди и след настройката)
*#*#6484#*#* - тестът за GPS как се държи.
Моя шот е от 6ти етаж ( осеметажен блок) 
В стая на 2 метра от терасата.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#6

Е тя си беше активирана тази настройка.. резултат същия и за това казах, че ще вземам друг Smile мислех, че това е последното нещо преди стъпката за смяна
[-] 1 потребител изказва благодарност на MBX5T за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Преди имах същия проблем с едно redmi note 5 pro. Инсталирай си "GPS Test" и го пускай преди да включиш навигацията. Някак си това оправяше проблема.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2022-12-04, 01:30:09)MBX5T написа:  Redmi Note 8.. ще го сменям телефона... като стартирам и ми изкарва, че търси GPS.. ако го затворя и отворя 3-4 пъти се закача ама това е много досадно...

За redmi note 7 мога да кажа, че се държеше по същия начин а те са горе долу еднакви с note 8. От личен опит мога да ти кажа, че каквото и да правиш просто gps-a на тези телефони е калпав и никакви тестове и приложения няма да ти помогнат.
Цитирай
#9

Нищо не помага както каза колега... пробвах с GPS Test но нямах късмета Smile
Цитирай
#10

В такъв случай правилно си се насочил, че е за смяна телефончето
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#11

(2022-12-05, 08:30:34)suffer написа:  В такъв случай правилно си се насочил, че е за смяна телефончето

Мислех да взема на жената Redmi note 11 pro ама сега се замислям дали да не избягам от тази марка Smile
Цитирай
#12

Виж за твоя модел какво препоръчват за GPS:
https://4pda.to/forum/index.php?s=&showt...p=93841430
Аз по принцип на всеки телефон изключвам всякакви асистиращи системи на GPS-a, оставам да работи само на вътрешния GPS (така го пишеше май в по-старите MIUI версии) и изключвам A-GPS. В случая ще трябва малко повече време за първоначално позициониране и по-възможност на място, не в движение.
Може да пробваш в GPS Test > горе в дясно трите точки > A-GPS > нулиране. Ако активираш A-GPS (съответно трябва да имаш интернет връзка) може да пробваш да дадеш "Нулиране и ъпдейт" в горното меню на GPS Test.

П.П. Ако пътуваш с кола пробвай друг телефон как ще се държи в нея, да не се окаже проблемът другаде.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)