Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с прехвърляне на снимките към компютър
#1

Здравейте колеги.. този телефон(Redmi note 8) все повече ми къса нервите и мисля повече никога да не вземам продукт на марката.
Бях пуснал една тема за проблем с навигацията и след като се видя, че няма да я бъде, реших да го пенсионирвам този телефон, като преди това си прехвърля снимките и видео клипчетата... е ДА АМА НЕ!

Конектнах си го към лаптопа.. изкара си ми съобщение какво искам да правя.. посочих му че ще прехвърлям снимки, посочих си папката със снимки и тръгна да прехвърля, изкарва ми 7 минути и на 6тата Error.. и така и не мога да ги пръхвърля... Рекох ще пробвам на малки части, прехвърля една част и идва момента когато пак забива в даден момент. Пробвах с друг кабел и същата работа... видях в нета, че е хубаво да се активи Debug mode и това не помогна... е как подяволите да си прехвърля снимките от ши*ания телефон на лаптопа...

   
Цитирай
Аксесоари
#2

във файл мениджъра има опция FTP. Може по wireless да имаш късмет
Цитирай
#3

(2022-12-05, 14:07:42)suffer написа:  във файл мениджъра има опция FTP. Може по wireless да имаш късмет

може ли подробности как се прави това защото не съм го правил.. трябва ли да имам инсталирано нещо на лаптопа за да пробвам такъв опит на прехвърляне
Цитирай
#4

На компа ползвам FileZila Client.
https://xgea.info/wireless-transfer-file-xiaomi-ftp
П.П. С кабел пробвай друг режим ако ти дава, MTP, прехвърляне на файлове или както при теб го изписва.
П.П.П. А за GPS мога доста да ти напиша, неща като "алманах" , "студен старт" или "Assisted GPS (A-GPS) ", но редовия ползвател не би трябвало да го интересуват, той трябва да натисне едно копче и да работи. Сменяй марката.
Цитирай
#5

(2022-12-05, 14:18:22)MBX5T написа:  може ли подробности как се прави това защото не съм го правил.. трябва ли да имам инсталирано нещо на лаптопа за да пробвам такъв опит на прехвърляне


Разбира се. Изисква се и двете устройства да са в една мрежа.

Отваряш файл мениджъра на телефона -> горе в дясно трите точки и избираш FTP
Настройките на това FTP Правиш така:
UTF 8
anonymous sign-in да е включено

Даваш start, избираш коя памет да споделиш (при мен са две защото съм с dual apps) - снимките обикновено са в internal, но може и да не те пита нищо, а директно да стигнем до следващата стъпка:
ще ти изпише адрес oт рода: ftp://192.168.0.102:2121
това трябва да го напишеш в произволна папка на компютъра.
За  целта отваряш която и да е папка, може да е my computer, documents, кошчето - няма значение и натискаш малко по-вдясно от името / адреса на самата папка. Трябва да ти даде да променяш текста. Там се въвежда това ftp.... и трябва да ти открие папките на телефона.
Maлко ми се разбъркаха картинките, но се надявам да схващаш идеята.
Много е удобно. Кабел към комп не съм ползвал от години, освен за флашване


Прикачени файлове Миниатюри
   
.png Untitled.png Размер: 21.61 KB  Сваляния: 66
.png Unti2tled.png Размер: 10.21 KB  Сваляния: 66
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • DoryanY, jorimafia, MBX5T, milstan
Цитирай
#6

(2022-12-05, 16:48:36)suffer написа:  Разбира се. Изисква се и двете устройства да са в една мрежа.

Отваряш файл мениджъра на телефона -> горе в дясно трите точки и избираш FTP
Настройките на това FTP Правиш така:
UTF 8
anonymous sign-in да е включено

Даваш start, избираш коя памет да споделиш (при мен са две защото съм с dual apps) - снимките обикновено са в internal, но може и да не те пита нищо, а директно да стигнем до следващата стъпка:
ще ти изпише адрес oт рода: ftp://192.168.0.102:2121
това трябва да го напишеш в произволна папка на компютъра.
За  целта отваряш която и да е папка, може да е my computer, documents, кошчето - няма значение и натискаш малко по-вдясно от името / адреса на самата папка. Трябва да ти даде да променяш текста. Там се въвежда това ftp.... и трябва да ти открие папките на телефона.
Maлко ми се разбъркаха картинките, но се надявам да схващаш идеята.
Много е удобно. Кабел към комп не съм ползвал от години, освен за флашване

Благодаря колега. Стана...
[-] 1 потребител изказва благодарност на MBX5T за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Благодарност на @suffer за информацията,и аз сега го пробвах,работи чудесно.Но явно не трябва да има папки на Кирилица,защото излизат с йероглифи ( на пример ДЯТКАТА),преди години имах същия проблем с контакти на Български,и вече ги пиша на латиница. Smile

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)