Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се върнем от къстъм ром до стоков ром на Samsung Galaxy 5
#26

Някой може ли да намери оригинален без никви вивакоми и глобули , но и да има бг Big Grin По принцип го взех от глобул но няма никъде лого така че ми трябва оригинален нали ;p
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой може ли да ми обясни защо не ми работи 3G ? Изобщо не се включва никакъв нет освен wi-fi .... ?
Цитирай
#28

Добави си APN, ако ги нямаш след преинсталация.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#29

Ти си злато Big Grin
Цитирай
#30

Някой може ли да намери глобулски стоков ром?

Samsung Galaxy 5 Android 2.3.7 Gingerbread Cyanogenmod 7.2 v2.9 13.06.2013
Globul Touch SE (Alcatel OT 4030X S'Pop) Android 4.1 Jelly Bean
Цитирай
#31

От две години търся на GLOBUL, в интернет пространството има на VIVACOM. Някой ако има бекъп или познат от сервиз на Глобул но не знам дали ще се съгласи да ти го даде. С една дума, почти невъзможно.

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#32

Попаднах на нещо, което може би е "оригинален български ром", но не съм го пробвал и не мога никакво мнение да изкажа. Сайтът е с официални ромове за Samsung Galaxy 5 за доста страни, включително и България, но пак казвам, че не съм свалял и тествал нищо... Реших да го споделя... на някой може да му е от полза.. Smile
Ето и линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1087402
Цитирай
#33

Известен линк с Vivatel VVT rom

Samsung SM-G900F+32 GB Samsung micro SDHC™Class10
Не хаби думи за онзи, с когото е безполезно да се говори!
Цитирай
#34

Здравейте..сложих 2.2 и телефона стана адски бавен..На какво се дължи това?Спазил съм процедурата...Възможно ли е да е от това,че телефона е английски,а аз слагам български ром?

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#35

Methokill написа:Здравейте..сложих 2.2 и телефона стана адски бавен..На какво се дължи това?Спазил съм процедурата...Възможно ли е да е от това,че телефона е английски,а аз слагам български ром?

На въпроса: НЕ!
Иначе пробвай да направиш хард ресет. Това ще изтрие всичко от телефона (контакти, приложения, СМС и т.н.). Няма да изтрие СИМ и микро СД картите памет.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#36

интересното е че телефона работеше добре като го подкарах..сложих whatsapp viber и facebook и умря...друго не е слагано

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#37

Methokill написа:интересното е че телефона работеше добре като го подкарах..сложих whatsapp viber и facebook и умря...друго не е слагано

Горе си написал, че започнал да забавя, а сега, че умрял?
Направи един хард ресет и ще се оправи!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#38

Дефакто беше много бавен..Сега успях да подкарам 2.3.7 Cyanogenmod,обаче трудно хваща wifi и обхвата е нестабилен...Смених няколко бейсбанд-а ,но ефект няма...

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#39

Може ли линк за 2.1?Незнам защо,но в момента съм с 2.2 и телефона работи много тромаво..Всичко лаги и се чака по 20 сек да отвори нещо...Незнам на какво се дължи..Преди инсталацията направих хард ресет и след инсталацията пак...Само с 2.1 ми харесваше как работи този ........ телефон...

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#40

Щом вече си бил с Cyanogen mod 7. Значи вече имаш инсталирано рековери.
Влез в него, направи Factory data reset и Wipe Cache.
След това инсталираш тези файлове в следния ред:

1. http://goo.im/devs/psyke83/roms/galaxy5/...alaxy5.zip
2. http://goo.im/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

Първия файл е най-новата версия на cyanogen mod 7. Втория файл е гапповете (маркета, гмаил и т.н.)

Като се инсталират пак направи Factory data reset.

В момента съм с този ром и нямам никакви забележки!

УСПЕХ.


П.С. Не слагай наново 2.1. Той е много по-зле от 2.2. Явно си объркал нещо в инсталацията или си сложил, някой развален ром.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#41

Ще го пробвам..Възможно ли е нещо ОПС файла да е проблем?Да не е подходящ ли ддз...

Все пак искам някой да ми прати 2.1 ...

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#42

Be6i4 написа:Добави си APN, ако ги нямаш след преинсталация.
И на мен ми изчезна,ама не не мога да разбера как да добавя APN.Алкател 4030x.Глобул.Не мога да намеря в настройките.Ако може да обясните.Предварително благодаря.Сигурно е в мобилни мрежи,но опцията не е активна.То като гледам и имея е изчезнал и мрежата не я разпознава.

Storstark
Цитирай
#43

Това е неактивно (бледо сиво), когато няма сим карта в телефона или телефона е заключен.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

Be6i4 написа:Това е неактивно (бледо сиво), когато няма сим карта в телефона или телефона е заключен.
С карта и без карта все едно.Той си работеше телефона.Това стана след преинсталиране.Нещо съм прецакал.Направил съм backup и го преинсталирах от него.

Storstark
Цитирай
#45

В крайна сметка намерих 2.1 и го сложих.Телефона заработи съвсем по друг начин..Няма лаг,всичко върви гладко и безпроблемно..Дори и с 2.2 имаше лаг..Сега е супер..

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#46

ianpav_4444 написа:
Be6i4 написа:Това е неактивно (бледо сиво), когато няма сим карта в телефона или телефона е заключен.
С карта и без карта все едно.Той си работеше телефона.Това стана след преинсталиране.Нещо съм прецакал.Направил съм backup и го преинсталирах от него.
Оправих го.Пълен формат и наново инсталиране и всичко ОК.

Storstark
Цитирай
#47

Methokill написа:В крайна сметка намерих 2.1 и го сложих.Телефона заработи съвсем по друг начин..Няма лаг,всичко върви гладко и безпроблемно..Дори и с 2.2 имаше лаг..Сега е супер..
Колега да дадеш линк към 2.1

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#48

Ако все още имате Eclair 2.1 моля за линк.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)