Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спиране на звука "щракането" при снимане
#1

Как мога да спра звука при правене на снимки? 
На S10ката, даже не се е налагало да го спирам, тук не знам как става, но е супер досадно.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
Аксесоари
#2

От Камера - Настройки - Звук (Mute).

 
Цитирай
#3

Аз такава опция нямам на S22U на SEK регион.
Колега Nomad, можеш ли да дадеш скрийншот къде се намира?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#4

(2022-12-15, 07:27:18)SpLiT написа:  Аз такава опция нямам на S22U на SEK регион.
Колега Nomad, можеш ли да дадеш скрийншот къде се намира?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

И аз нямам, с обикновенният ром съм

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#5

(2022-12-15, 00:08:48)fissikela написа:  Как мога да спра звука при правене на снимки? 
На S10ката, даже не се е налагало да го спирам, тук не знам как става, но е супер досадно.

Премахната е тази опция от менюто на камерата, но да не забравяме, че ползваме Андроид и решение винаги има - правиш си рутина, според която при стартиране на камерата, да се активира режим Do not dusturb (Не ме безпокоете) или пък да се спира звука на системните звуци. И двете опции ги има и работи прекрасно Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#6

Просто минавате на режим без звук и готово, няма нужда от гимнастики. После пак си усилвате звука и сте готови. Do not disturb няма да ви даде известие ако в този момент ви звъни някой важен номер, например. Със спрян звук ще видите безшумно , че ви търсят докато снимате и също толкова безшумно ще си и снимането. Просто си спирайте звука.

Като опция е махнато заради евро директиви, заради които няма и запис на разговорите. Демек, че отсрещната страна не знае, че я снимат/записват. Глупости общи взето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#7

Това явно е като на гугълкамерата: нарочно премахнато, за да не можеш да снимаш без да те чуват. Някаква защита на правата на хоратс или кой знае какво беше.

На мен системните звуци винаги са ми на 0 и не съм го забелязал дори, сега го виждам и на моя Ром.
Цитирай
#8

Изключвате звука и толкова. Няма нужда от режими и Bixby рутини.
Цитирай
#9

(2022-12-15, 07:27:18)SpLiT написа:  Аз такава опция нямам на S22U на SEK регион...
Това е въпросната опция при камерата на S22, но явно си зависи от рома и за кой регион е модела.

 
Цитирай
#10

Ти си с pixel, там я има. На самсунга я няма.
Цитирай
#11

(2022-12-15, 15:46:16)Sho Gun написа:  Ти си с pixel, там я има. На самсунга я няма.
И как реши, че на Pixel я има?

 
Цитирай
#12

Имам pixel 4 и я има. Така реших. Имам и самсунг там няма. Ясен ли съм.
Цитирай
#13

(2022-12-15, 15:09:50)NoMaD написа:  Това е въпросната опция при камерата на S22, но явно си зависи от рома и за кой регион е модела.

Тези менюта не са от стандартното Камера приложение на Samsung.
Никога не е имало иконки пред менютата.
Настройките са "Camera serrings", а не само "Settings"
и нямат (RESTORE DEFAULTS), при Samsung е меню "Reset settings".

Показано е друго приложение за снимане.

Такова меню с "Ultra Snapshot" съм виждал на Huawei телефони.
[Изображение: 450-3479-huawei-ultra-snapshot.webp]

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • divna, NaniG, SpLiT
Цитирай
#14

Не, не си ми ясен, но щом си решил. При Pixel 6 въпросната опция я има японската версия и която не може да бъде изключена.

 
Цитирай
#15

(2022-12-15, 11:11:08)Ivanov_1994 написа:  Изключвате звука и толкова. Няма нужда от режими и Bixby рутини.

И всеки път преди да си включиш камерата, трябва да извършваш поне 2 действия, за да намалиш звука и като щракнеш 2 снимки, пак същите действия наобратно, за да имаш звук. Гениално решение! За тези, които ползваме телефоните си пълноценно и искаме да ни е удобно, са измислени рутините. Това за спиране звука на камерата изисква не повече от 30 секунди за настройване на рутината и после си пускаш и спираш камерата без излишни действия. Отделно, че не е нужно да се активира Do not disturb, става и с намаляне на системните звуци... Трудно е за вярване колко много хора предпочитат да си усложняват живота излишно.

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 6 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • divna, martoo, milss, Mishoiliev, Sho Gun, SpLiT
Цитирай
#16

(2022-12-15, 17:56:05)Sky_Walker написа:  И всеки път преди да си включиш камерата, трябва да извършваш поне 2 действия, за да намалиш звука и като щракнеш 2 снимки, пак същите действия наобратно, за да имаш звук. Гениално решение! За тези, които ползваме телефоните си пълноценно и искаме да ни е удобно, са измислени рутините. Това за спиране звука на камерата изисква не повече от 30 секунди за настройване на рутината и после си пускаш и спираш камерата без излишни действия. Отделно, че не е нужно да се активира Do not disturb, става и с намаляне на системните звуци... Трудно е за вярване колко много хора предпочитат да си усложняват живота излишно.
Наистина е перфектно решение. Аз го направих с изключи всички звуци. Това е докато ползваш приложението камера. Като излезеш автоматично си включва звука. Няма как да пропуснеш повикване, защотото докато ползваш приложението камера си гледаш екрана на телефона.
Цитирай
#17

(2022-12-15, 17:15:49)Чо написа:  Тези менюта не са от стандартното Камера приложение на Samsung....
Информацията е от този източник. И мога да добавя само едно, ромове има много, региони - също.

 
Цитирай
#18

(2022-12-15, 18:40:09)Sho Gun написа:  Наистина е перфектно решение. Аз го направих с изключи всички звуци. Това е докато ползваш приложението камера. Като излезеш автоматично си включва звука. Няма как да пропуснеш повикване, защотото докато ползваш приложението камера си гледаш екрана на телефона.

Ами това е най-ефективното решение - правиш го един път и забравяш после. А иначе ако се замислиш, има едно голямо предимство на Do not disturb режима - особено ако снимаш видео и някой ти звънне, видеото не прекъсва. Случвало ми се е доста пъти да ми се получи някое качествено видео и точно тогава някой ми звъни и видеото спира... Аз нямам такива активирани режими, защото звукът на камерата и вибрацията си ми допадат много, но това с прекъсването на видеото е много досадно!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • divna, Sho Gun, SpLiT
Цитирай
#19

(2022-12-15, 18:53:08)NoMaD написа:  Информацията е от този източник. И мога да добавя само едно, ромове има много, региони - също.

Този източник те е подвел - не бих му се доверил.
Няма официален Samsung ROM за никой регион, дори и custom не съм срещал, който да има подобна подредба (имена на опеатор, control panel - още по-малко - разгледай иконките по-долу Samsung S22 Ultra с TV remote и Huawei Share 
[Изображение: kak-vyklyuchit-zvuk-kamery-6.webp]

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • divna, milss, Sho Gun, SpLiT
Цитирай
#20

(2022-12-15, 16:07:44)NoMaD написа:  И как реши, че на Pixel я има?

При мен бутона за  звука го има и е активен.Пиксел 7.
Цитирай
#21

В статията която сподели @NoMaD снимките са от настройките на камерата на Huawei,по иконките се познава,бутона AI-AI Lens,а и менюта,на настройките са същите.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
#22

Като целта е само да се трупат постове, така се подвежда с рандом снимки от нета.
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, Sho Gun
Цитирай
#23

(2022-12-15, 17:56:05)Sky_Walker написа:  И всеки път преди да си включиш камерата, трябва да извършваш поне 2 действия, за да намалиш звука и като щракнеш 2 снимки, пак същите действия наобратно, за да имаш звук. Гениално решение! За тези, които ползваме телефоните си пълноценно и искаме да ни е удобно, са измислени рутините. Това за спиране звука на камерата изисква не повече от 30 секунди за настройване на рутината и после си пускаш и спираш камерата без излишни действия. Отделно, че не е нужно да се активира Do not disturb, става и с намаляне на системните звуци... Трудно е за вярване колко много хора предпочитат да си усложняват живота излишно.

Евалата ! Супер опция е с рутината да спира звукът. Толкова време се чудех как може да няма опция за премахване на звукът.
Поздрави и Весели празници !

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ecok за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
#24

Чудя се ако е регулация това, как Xiaomi имат стоково такава опция? Иначе рутината е решението само с единсвена забележка, че от време на време се бъгва. Бъговете става когато някое приложение отиде на заден фон и зависи по какъв начин си излезнал. Сега наскоро имам и няколко случая да трябва да рестартирам рутина просто защото е решила да спре да работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)