Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia G21 харчи прекалено много ток в idle режим
#1

Доскоро бях с Xiaomi, но заради простотиите им, го продадох и си взех Nokia G21 със стандартен Андроид. Всичко е такова, каквото искам да бъде, с изключение на това, че харчи прекалено много ток буквално за правене на нищо. Включил съм графика за запазване на батерията (направил съм го денонощен - от 00:00 ч. до 00:00 ч.), на почти всичките приложения съм им забранил да ползват батерията на заден фон... Само на Телеграм и АИМП съм им оставил тези разрешения, защото Телеграм ми трябва, а АИМП пък прекъсва и прескача като надрана грамофонна плоча, ако му огранича работата на заден план. На системните приложения пък не може да се прилага такова ограничение.
Вече 5-ти ден забелязвам, че за нищо работа батерията се харчи като побъркана. Снощи преди да си легна го заредих до 100% и 9 чàса по-късно е на 50%. При това със заключен екран и активирано "не безпокойте", за да не ми пищи за известия или ако някой реши да ми звънне по нощите.
Инсталирал съм му и всичките системни ъпдейти, които имаше.

Има ли някакъв начин да му се оправи употребата на батерията или трябва да го нося на сервиз? Чисто нов е, няма и месец, така че още е в гаранция.

Xiaomi-то, при всичките му кусури и простотии, никога не е харчело ток така. Със същите и подобни настройки на батерията с едно зареждане изкарваше 4-5 дни, вкл. и ако го използвах или играех игра.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в настройки-потребителски акаунти.Google,да не е зациклило на някоя синхронизация,спри и пусни плъзгача на ново,ако не се синхронизира.Също и в google play някое приложение да се опитва да се ъпдейтне.Също в настройки-местоположение-сканиране за WiFi може да се спре,и намиране на устройството,общо взето настрой приложенията които искат местоположението ти,да работи само докато приложението се ползва.

Huawei P30
Цитирай
#3

(2022-12-19, 12:58:56)DoryanY написа:  настрой приложенията които искат местоположението ти,да работи само докато приложението се ползва.

Това го правя винаги, откакто имам смартфон и в момента също е така. Всичко друго, което си описал е направено. Сега забелязах, че в swipe down менюто има някакъв режим за запазване на батерията и го включих, пък да видим какво ще стане. Довечера ще го заредя до 100% и ще видим утре на какви проценти ще е.
Цитирай
#4

Можеш да активираш опция за разработчици,и да видиш течащи процеси,може това да те насочи към някой процес,изтрий кеш а на гугле сервисес и други подобни,от настройки-приложения-съхранение.
Опцията за разработчици се включва,ето как.

Huawei P30
Цитирай
#5

Опцията за програмисти я включих още като купих телефона, а кеша го трия редовно.

В момента, а и през последните 8 чàса, това са приложенията, които вървят на заден план. Да кажем, че изключа АИМП, но другите нямам идея какво ще стане, ако ги спра.

https://i.imgur.com/FAxcTmM.png

С вкл. пестене на данни, денонощен график за запазване на батерията и РЕЖИМ за запазване на батерията имаме напредък и за 8 чàса е паднала само с 11% (от 100 на 89%). Можеше и по-добре да е, но и така става. Единственият проблем е, че това последното се само изключва, ако включа телефона да се зарежда и също ако го откача от зарядното и трябва да включвам режима ръчно.

Някакви идеи на кого трябва да пиша за ъпдейт на това нещо: на нокия, на гугъл или на xda-developer (мисля, че така се казваше сайта за разработчици на андроид)?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)