Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Realme 9i промяна символите на дисплея
#1

Здравейте, някой може ли да ми каже на този модел, как да изкарам Google новините да ми излизат на дисплея на телефона с едно придърпване с пръста посока от ляво в дясно? Тоест да ми излиза страницата на новините с това придърпване, гледам че на дисплея символите на моя телефон са три точки една до друга, като всяка една от трите точки е отделна страница. А на други модели не са три точти ами са две точки и в ляво от двете точки има символ с три чертички. Когато са три чертички и две точки точно тогава страницата с новините се показва.
Някой знае ли как и от къде точно се променят тези три символа? 
Ако трябва ще снимам дисплея за да се види Smile
Апарата работи с Android 12
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай това.


Тук има различни съвети за настройки и справяне с проблеми.
https://www.hardreset.info/devices/realm...tutorials/

Huawei P30
Цитирай
#3

Благодаря, видях го но на този GSM от клипа символите са каквито трябва да бъдат и затова опцията за новините е отворена от ляво а при мен символите са три точки и опцията е затворена. И в случая не ми помага с нищо. Май на този модел 9i не могат да се сменят тия символи.
Цитирай
#4

Това трябва да е.

Huawei P30
Цитирай
#5

Благодаря но не е това настройката, прилагам сега и снимки за да се види по ясно.
Символите, които искам да променя съм ги оградил с червено.
На единия телефон са три малки кръгчета а на другия са две кръгчета и три чертички най-ляво.
Искам на моя телефон да ги направя да са две кръгчета и три чертички за да ми се появи страницата с новините.


Прикачени файлове
.jpg DSCF8738.JPG Размер: 36.6 KB  Сваляния: 57
.jpg DSCF8739.JPG Размер: 48.48 KB  Сваляния: 57
Цитирай
#6

Понеже не ползвам телефон на марката,а се включих за да помогна(поне се надявам)та не мога да пробвам лично,как става.Изгледах това видео,и мисля че трябва да ти стане ясно как да го настроиш,ако не с проба грешка ще стане.
Около 5:46 минута.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • moreg
Цитирай
#7

На това видео се вижда още в началото, че символите са си три чертички и две кръгчета, така че с нищо не ми помага. Почвам да си мисля, че на модела, който имам това не може да се промени.
Цитирай
#8

Може би наистина  не може да се сложи google discover , защото на това видео го правят с външен лаунчър :
https://youtu.be/oavb5bh3dVM

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • moreg
Цитирай
#9

Виж в настройките дали има опция за това. При мен е така, но аз съм с ром за регион Русия, мога да изключа този асистент, но не мога да задам страницата с Гугъл. А на европейски ром си е зададено Гугъл по подразбиране. Трябва да видиш за кой регион е софта с който си в момента.
Цитирай
#10

Къде точно в настройките да видя за кой регион е софта?
Цитирай
#11

Набери *#899#, после отвори software version и виж какво пише на manifest image
Но виж и в настройките на началния екран, може да има опция за включване.
Цитирай
#12

44:44 това пише няма никъде в настройките да се включва google discover
Цитирай
#13

Европеец си! Би трябвало да имаш активирано по подразбиране, но защо го няма не знам. Ами освен с друг лаунчър, май няма друг вариант. Виж в Телеграм има група за твоя телефон, питай и там.
Цитирай
#14

Мерси ще попрочета някъде из нета за тия лаунчери. Нямам го по подразбиране а е доста удобна опция.

(2022-12-21, 00:37:59)Emobul написа:  Може би наистина  не може да се сложи google discover , защото на това видео го правят с външен лаунчър :
https://youtu.be/oavb5bh3dVM

Получиха се нещата точно по този начин описан в клипчето, подмених приложението и вече google discover ми се появява от лявата страна с придърпване на пръста от ляво на дясно. Много благодаря за това, клипче свърши ми чудесна работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)