Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся някой, който разбира от OpenWRT
#1

Здравейте 
Взех един рутер tplink Archer C20 за Range Extander. В последствие видях, че работи и с OpenWRT и това ми беше грешката. Сложих го и вече не мога да се оправя. Гледах клипове, правих всичко както трябва и пълен блокаж. Някой да помага че не се издържа вече.
Цитирай
Аксесоари
#2

Елементарна ОС за настройка за това което искаш да постигнеш, кое е толкова сложно, не разбираш английски? Или не знаеш отделните термини какво значат?
Цитирай
#3

(2022-12-22, 11:09:07)Andon0v написа:  Елементарна ОС за настройка за това което искаш да постигнеш, кое е толкова сложно, не разбираш английски? Или не знаеш отделните термини какво значат?

Не бих казал - поне за „масовия потребител“ - OpenWRT е доста по-трудна от DD-WRT (примерно).
А неправилно избран вариант - спрямо версията на рутера - може да го съсипе.

Пп. Не съм толкова навътре в нещата, че да давам съвети.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Като цяло мога да кажа ,че досега съм се справял с подобни гимнастики. Този път обаче ударих греда. Идеята е такава. Имам рутер на Виваком в едната стая. В другата стая съм с този Archer C20. Видях че може да му се сложи този openwrt и го качих. Видях версия , модем всичко тръгна. Имам качен openwrt на рутера. От там настройките за wireless range extender се мъча да направя. Изгледах 20, 30 клипа. Следвам стъпка по стъпка , без да знам много какво правя. Стига до момента в който давам disable dhcp server и мисля че там нещо бъркам. Когато трябва да набия IP getaway на Виваком също малко не ми е ясно. Ако някой може да го направи дистанционно или да обясни тук ще се радвам.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#5

Извинявам се за офтопика, но защо просто не взе един рейндж екстендър?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

То белята вече станала. Потърси и вариант да върнеш стария фърм. В него си има опция да работи като екстендър
Цитирай
#7

(2022-12-24, 10:25:22)vaso22 написа:  То белята вече станала. Потърси и вариант да върнеш стария фърм. В него си има опция да работи като екстендър
В началото бях със стоковия фирм и резултатите не бяха никак добри. Затова прибегнах до openwrt. Поради празниците нямам време да опъвам кабели и рутери. След 26 ще пробвам пак гимнастики.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)