Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Молба за помощ - счупен екран на Mi 11 и достъп до данни
#1

Здравейте!
Имам нужда от помощ - моят Mi 11 преживя инцидент и сега екрана е черен и не мога да стигна до важните за мен данни в него, а именно снимки и видеа от последния месец.
Положителното е че самото устройство работи - мога да вдигна като ми звъннат (по памет пръста ми знае как), сутрешната аларма звъни и т.н., но не успявам да го накарам да се върже с компютъра. Смяната на дисплея се оказва доста скъпо начинание, което не мога да предприема. Засега съм с два варианта:
1. Чета из интернет, че ако го свържа с устройство от типа USB-C to HDMI към телевизор или монитор ще мога да виждам екрана и с налучкване да успея да го накарам да качи нужните ми неща в някакъв облак. Ако някой разполага с такова (може би не всички ще проработят) да ми го даде за един да си свърша работата и да му го върна.
2. Ако има някой от форума с дефектирал телефон, но с работещ дисплей и има желание да ми го даде ще го оставя за смяна в сервиз.
Надявам се на вашата отзивчивост.

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземи втори телефон и като го включиш към компютъра, ще видиш долу горе къде са настройките за прехвърляне на файлове и пак можеш да се опиташ да ги налучкаш после.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На твое място бих направил следното:

https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kab...a/p/566054

https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kab...a/p/566012

да, ще инвестираш едни непредвидени разходи, но ако това което искаш да извадиш от паметта на телефона/като снимки и видео/ имат по-голяма стойност - си заслужава. Много е коментирано във форума за или против съхранение в облак! Аз бих ти препоръчал да си регистрираш и да ползваш някакъв по твой избор. Също така би могъл и да плащаш едни 30-40 лв на година за по-голямо пространство. Линковете които съм дал са примерни, можеш да закупиш това или подобно от където ти е удобно. Винаги съм си мислел, че "облаците" са нещо като глезотия. Когато аз пострадах с едно ХДД на персоналния комп, с което можеше да си подпирам само вратата, но не и да извадя снимките на децата от една лятна почивка, се замислих сериозно за облрачно простанство. Замисли се и ти от тази твоя случка.
Весела Коледа!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Xiaomitools... Но не знам дали си отворил developer option, за да дадеш отметка на usb debugging... Иначе компа няма да го разпознае! С тази програмка ше видиш всичко кат видео, снимки и тн. Не ти требе облаци... Има си гугъл акаунт, ми акаунт... Ако беше ги "закачил" поне на един от тези акаунти, сега нямаше да имаш нужда от тез гимнастики...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай
#5

Не му трябват облаци? Ако имаше, нямаше да изпадне в това положение! И да в Гугъл акаунта има 15 ГБ безплатно, но може и да не му стигнат, както на мен не ми стига.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

(2022-12-25, 12:18:12)Smakl написа:  Xiaomitools... Но не знам дали си отворил developer option, за да дадеш отметка на usb debugging... Иначе компа няма да го разпознае! С тази програмка ше видиш всичко кат видео, снимки и тн. Не ти требе облаци... Има си гугъл акаунт, ми акаунт... Ако беше ги "закачил" поне на един от тези акаунти, сега нямаше да имаш нужда от тез гимнастики...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk

Привет! Имам и Гугъл и Ми акаунт, но те не ми дават възможността да отключа дистанционно телефона и да достъпя по файловете (или поне аз не знам как). А за автоматичното качване на снимки не ми е вариант - месечно генерирам по около 6-7 гигабайта снимки и клипове. Всеки месец ги архивирам на две копия. Тези които нямам са само от настоящия месец, но са ми скъпи - не непрежалими, но все пак. Ще пробвам с Xiaomitools да видя какви възможности има. Благодаря!

(2022-12-25, 10:46:56)BlackBone написа:  Вземи втори телефон и като го включиш към компютъра, ще видиш долу горе къде са настройките за прехвърляне на файлове и пак можеш да се опиташ да ги налучкаш после.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Това го пробвам вече почти седмица, но не става - странно и за мен защо.

(2022-12-25, 12:13:02)pepy1 написа:  На твое място бих направил следното:

https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kab...a/p/566054

https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kab...a/p/566012

да, ще инвестираш едни непредвидени разходи, но ако това което искаш да извадиш от паметта на телефона/като снимки и видео/ имат по-голяма стойност - си заслужава. Много е коментирано във форума за или против съхранение в облак! Аз бих ти препоръчал да си регистрираш и да ползваш някакъв по твой избор. Също така би могъл и да плащаш едни 30-40 лв на година за по-голямо пространство. Линковете които съм дал са примерни, можеш да закупиш това или подобно от където ти е удобно. Винаги съм си мислел, че "облаците" са нещо като глезотия. Когато аз пострадах с едно ХДД на персоналния комп, с което можеше да си подпирам само вратата, но не и да извадя снимките на децата от една лятна почивка, се замислих сериозно за облрачно простанство. Замисли се и ти от тази твоя случка.
Весела Коледа!

Принципно си абсолютно прав, но четейки из разни форуми става ясно, че не всички кабели стават с конкретния модел. А ако изкупя десетина кабела и пак не учеля ще излезе, че е по-добре просто да си сменя екрана като цена.

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#7

Ето един съвет от интернет-отстраняване на грешки на USB трябва да е бил активиран преди инцидента.
Цитат:    Изтеглете разширението Vysor от браузъра Chrome на вашия компютър
    Свържете вашия смартфон към вашия компютър
    Стартирайте Vysor

След като и двете устройства са свързани към един и същ акаунт в Google, ще видите екрана на телефона си в браузъра си. След това просто трябва да преминете през различните менюта на Android, за да възстановите личните си данни и особено вашите снимки, видеоклипове и всички ваши работни документи. Ето ръководство стъпка по стъпка за управление на вашия мобилен телефон от компютър или Mac с помощта на Vysor.

Внимание много важна подробност, този софтуер работи само ако параметърът за отстраняване на грешки на USB е бил активиран преди това. Това е съществена предпоставка. Без да е активиран не е възможно да свържете Android с Vysor. За съжаление, след като екранът се счупи, няма метод за активиране на тази опция дистанционно.

Източник

Huawei P30
Цитирай
#8

Върши работа...но съм готов да се обзаложа,че колегата не го е активирал!А съм сигурен,защото не е лесно достъпна опция-не се вижда на"пръв прочит",това е опция,заровена в "опции на програмиста",които пък са скрити за обикновенният юзър.Трябва активирането им с почукване 5 пъти на версията на ядрото!А на емулираните системи(MUI/EMUI) е завряно на майка си в кътния зъб Smile Аз лично го включвам на всяка машинка,която мине през мен и на последък голям зор виждам,докато го намеря!Май накрая ще го махнат...не искат да се манипулират системите,като заключения бутлоадер.Много ентусиасти си прецакват нови телефони,като ровят в системните ограничения.
Цитирай
#9

Здравейте, misho2!

Копирам част от отговорът, който съм дал в тази тема, понеже не знам как да дам линк към определен пост.

Ако bootloader-a е заключен и не е активирана опцията USB Debugging, но телефона е с чипсет от Qualcomm можете да влезнете в EDL режим (Qualcomm's Emergency Download Mode). Това можете да направите следвайки следните стъпки:

  1. Свалятe и инсталирате Android SDK и QFIL (Qualcomm Flash Image Loader).
  2. Отваряте папката в кято се намира .ехе файла на ADB и десен бутон на мишката избирате "Open PowerShell windows here".
  3. Стартирате телефона в fastboot режим и го вързвате към компютъра.
  4. В PowerShell терминала пишете следната команда: ".\fastboot oem edl"
  5. След като вече сте в EDL режим, стартирате QFIL с маркирана отметка на "Flat Build" след което маркирате "working programmer".
  6. Избирате "Tools --> Partition Manager" и изчаквате да прочете GPT партишъна.
  7. След това маркирате "userdata" дяла с мишката и щраквате с десеният бутон и избирате "Manage Partition Data" и "Read Data...".
  8. Би трябвало да се появи списък със всички потребителски файлове на устройството и можете да си копирате важните за Вас файлове на компютъра.

Важно: Понякога терминала може да изпише грешка "FAILED (Status read failed (Too many links))", но това да не Ви притеснява, ако телефона вече е влезнал в EDL режим.

За съжеление, нямам идея как да възстановите паролите си, ако не са синхронизирани с Google акаунта Ви.



Успех!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • misho2
Цитирай
#10
Wink 

Тази сутрин по някакво чудо се получи решение на най-важния проблем. Останалото е в сферата на пожеланията.
Благодаря на всички отзовали се. Не се наложи да се правят предложените софтуерни и хардуерни еквилибристики.
Успешна година на всички!  Wink Smile

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#11

Здравей,
би ли споделил какво решение намери, и как го намери? Предполагам не само на мен ще ми е интересно. Много съфорумци биха черпили опит от чужда практика!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

(2023-01-12, 09:00:54)pepy1 написа:  Здравей,
би ли споделил какво решение намери, и как го намери? Предполагам не само на мен ще ми е интересно. Много съфорумци биха черпили опит от чужда практика!

Днес сутринта екрана на телефона реши да светне (с много мигане и самонатискане на разни участъци от екрана) и успях да си начертая шаблона за отключване и да му кажа да позволи сваляне на данни от изкачащото питане при закачане на кабела. Свалих си снимките и това ми решава най-големия проблем.
След като загасна екрана втори път вече не можах да повторя това. Не знам какво предизвика това нещо, но и не мисля повече да се главоблъскам - стигам ми нервите дотук.
Ако намеря от някъде екран на нормална цена за да го сменя (я някой намокрен телефон, я с изгоряла платка и т.н.) ще го ремонтирам, но засега отива в шкафа.

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на misho2 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)