Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спешна помощ за мен-изкуфелия дрт програмист!
#1

Момчета..ситуацията е за смях,рев и паралелно с това е буквално за учебник!
Милата ми майка,ровила в гардероба си вчера и изнамерила някакъв китайски BLU STUDIO G HD,който ми бе даден(само помня-да видя кода му),но останал при майчицата ми-ДА ИЛЯДИ ДАНО..СЕГА ИСКА ДА ГО ПОЛЗВА КАТО СМАРТ -тела е от 2016,още е с андроид 5,има ли изобщо линкове за руут,фирмуер и прочие салати,сега си отворих страшно неприятна работа,но ще ви бъда безкрайно благодарен ако помогнете!Моля ви не ме изоставяйте,тази марка сега потдържа ли се от А1,аз слагайки моята СИМ карта,тя не бе разпозната за Бога?Изобщо има ли къде да се изтеглли нова версия на Андроид това е с 5.1,номер на версията Z120_C1_BOM_V13.0_20160401...Custom build number BLU_S170L_V13_GENERIC 01/04/2016
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако  тук намериш нещо https://forum.xda-developers.com/t/blu-s...e.3853065/
[-] 1 потребител изказва благодарност на geleto74 за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#3

(2022-12-26, 09:01:14)geleto74 написа:  Ако  тук намериш нещо https://forum.xda-developers.com/t/blu-s...e.3853065/

Свалих фирмения Андроид 5.1,няма скок нагоре,което ме учудва,дай едно рамо,как се бачкаше с SP_Flash_Tool,отдавна ползвам Odin
Цитирай
#4

С тези параметри - Мисия невъзможна.
Едно, че процесор, памет,батерия - всичко е слабо.
Второ - не се предлага надграждане на Андроид-а, но даже и да стане - едва ли ще е Ок 
Имам Sony M4 Aqua - след ъпгрейд от 5 към 6, спря да реагира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#5

Освен да му инсталираш Cyanogen Mod 12.1

Пс.Под видеото има линкове за сваляне.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#6

Я купи на жената един нов телефон...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 3 потребители изказват благодарност на Lupita за това мнение:
  • apapazov, ianpav_4444, jhoro
Цитирай
#7

(2022-12-26, 13:12:10)Lupita написа:  Я купи на жената един нов телефон...

Става-2700 лева за една заключена ябълка от стоманен корпус-ще се изплати поне!
Цитирай
#8

(2022-12-27, 08:18:27)stashekm написа:  Става-2700 лева за една заключена ябълка от стоманен корпус-ще се изплати поне!

'Уеко се окапа - забърши се!   Bu

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

(2022-12-27, 10:14:53)jhoro написа:  'Уеко се окапа - забърши се!   Bu

В магазина на Iphone до НДК флагмана им е точно 2780 бг левчета!Ако си софиянец-чекирай с оченца!
Цитирай
#10

(2022-12-27, 08:18:27)stashekm написа:  Става-2700 лева за една заключена ябълка от стоманен корпус-ще се изплати поне!

Аз не разбрах - какво налага да е точно ябълка?!
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Да, защо от неизвестен китаец се хвърляме на Iphone?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#12

(2022-12-27, 18:20:32)imthedevil написа:  Аз не разбрах - какво налага да е точно ябълка?!

Жаната-да е жива и здрава,но е на 72 лазарника Господни!Поне няма да си троши телефона при всяко изпускане-аз да не ви откривам студения ядрен синтез бе момчета???
Цитирай
#13

(2022-12-29, 11:43:19)stashekm написа:  Жаната-да е жива и здрава,но е на 72 лазарника Господни!Поне няма да си троши телефона при всяко изпускане-аз да не ви откривам студения ядрен синтез бе момчета???

Ти нещо май на гъбаркане си го ударил с околните, струва ми се. Са, се едно айфоня не е най-трошливия телефон, та точно него искаш да купуваш (а даже да не е, защо аджеба се целиш в най-скъпия възможен вариант - купуваш айфон на няколко години и въпросът се урежда)?! А иначе, на 72 като е за чии ѝ е въобще смарт у-во (тъй като гледам около мен - възрастните родители и роднини, като цяло не горят от желание да ползват смарт у-ва (има и изключения, разбира се)). Та мисълта ми е - защо аджеба не вземеш един най-обикновен, клавишен телефон и готово? И ако е зора непременно да е смарт - какво пречи да е бюджетно андроидно у-во?
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

Защото са с малки дисплеи!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#15

(2022-12-29, 13:21:31)pepy1 написа:  Защото са с малки дисплеи!

Предполагам говориш за клавишните телефони? Ако да - не са. Вчера купих един на баща ми (да сменя стария), които е с 2.8" дисплей. Предостатъчен (според мен), при положене, че на него какво правиш...набираш тел.номера, запазваш/търсиш такива в тел.книга и евентуално - пишеш смс-та (или ползваш радиото). Прилагам и снимка, за добиване на представа.

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Значи въпроса е с далеч по прост отговор-майка ми има последния оригинален модел на знаменитата Нокиа изцяло изработена до последното винче в родната Финландия-телефона е смарт тип вече над 10 години,тя посмъртно не иска да го сменя,именно заради размери и прочие,но батерията вече е на последни 6% от възможности-а дупликатите на тази нокиа батерии са смехотворни.Тя хич не е възхитена да използва тукмаци-още повече,че ако и стане нещо интересно,тя награбва моя телефон и ..ПИТО-ПЛатено дето се вика.Мен не ме е е..л лудия да искам да се вътря с 3 хилки за IPhone да не говорим,че аз имам и лично отношение към ябълката-мразя си ги в червата,както се вика тотално несимпатичен затворен код.Иначе на моя SAMSUNG XCover 4s вбесен,аз след скока на Андроида към 11-ката сам пренаписах около 40% от оперативната матрица,вярно играчка е,но сега имам своя си фурия,барната и изчистена от боклуците,които не ми пасват на стил,бачкане и прочие,а И НЕЩО ВАЖНО ЗА МЕН-НЕ Е ТУКМАК,КОЙТО НЕ СЕ ПОБИРА В ДЖОБА!За милата ми майка-да си цъка ако има кеф в социалните мрежи съм го нагласил през моите регистрации,пенсионерите масово си губят времето дори в рейсовете с такива джаджи!Жива трагедия е,но поне ще съм спокоен-голям екран,майка ми е с 4 диоптера и е стоманен корпус!За Бога за една елементарна диагностика на някое дърво сега в сервиз е 100 лева!Смехории!Това е отговора ми "мужици"
Цитирай
#17

(2022-12-29, 14:41:51)imthedevil написа:  Предполагам говориш за клавишните телефони? Ако да - не са. Вчера купих един на баща ми (да сменя стария), които е с 2.8" дисплей. Предостатъчен (според мен), при положене, че на него какво правиш...набираш тел.номера, запазваш/търсиш такива в тел.книга и евентуално - пишеш смс-та (или ползваш радиото). Прилагам и снимка, за добиване на представа.
Телефончето ще върши работа, но по-добре да беше взел Maestro или Maestro+. И двата модела предлагат повече RAM и памет от Maestro 2.

 
Цитирай
#18

(2022-12-29, 19:38:43)NoMaD написа:  Телефончето ще върши работа, но по-добре да беше взел Maestro или Maestro+. И двата модела предлагат повече RAM и памет от Maestro 2.

На такъв телефон, който е предназначен единствено за разговори (и може би - радио, но много рядко) ми звучи между смешно и абсурдно (без да се обиждаш) да ми говориш за рам...Памет пък ептен не му трябва - няма какво да държи на нея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#19

Щом казваш, всеки си има собствени предпочитания и изисквания към мобилно устройство независимо от цената при избора му.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)