Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовник за разговори и съобщения (със СИМ) Предложения?
#1

Здравейте, 
Винаги съм успявал да получа хубави съвети във форума, когато става дума за покупка на телефон. Затова искам да попитам какво бихте препоръчали като смарт часовник, който да работи със СИМ карта самостоятелно. 
Баща ми има нужда и иска да го ползва вместо телефон, когато може. Не го интересуват приложенията и 100-те фитнес функции. Важното е часовникът да е добър за разговори, съобщения, и да има добра батерия. 
Наистина съм много НЕзапознат с темата и не знам от къде да започна. Разгледах набързо и навсякъде се говори за Apple Watch, но там и цените са доста високи, и дори не знам дали ще може да го ползва без да има айфон въобще (баща ми има някъв Андроид или стар Huawei, или също стар Lol  Galaxy Note 4). 
Започнах да разглеждам Galaxy Watch-овете и виждам че цените са доста по-ниски въпреки че има модели със сим карта. Прочетох че основно са направени за Samsung потребителите, което ме замисли. Има ли някакво значение какъв телефон има баща ми ако часовникът е със сим карта и би могъл да работи самостоятелно? Има ли изискване в някакъв случай да притежава "препоръчаният" Самсунг или Айфон или Huawei?

Последно, смарт часовниците могат ли да ползват приложения като FB Messenger, Viber, Telegram? 

В края на краищата, да търся ли далавери за Apple/Galaxy със сим карта или има ли нещо друго, бюджетно което да върши работа, тъй като става дума основно за разговори, съобщения и батерия?

Благодаря за помощта!
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, имам Галакси 4 LTE (модела с е-сим). Отговаря на всичките ти изисквания без батерията. Всеки ден се зарежда както и ябълката с lte. Галакси 5 про е с най-голяма батерия, но е доста скъп и едва ли ще изкара много повече...Комбинацията от операционна система и сим е пагубно за малките батерии на часовниците. Няма как да се избегне честотото зареждане (лично мнение).
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • Ivo. Petkov, peetyo
Цитирай
#3

(2022-12-29, 21:28:28)user32 написа:  Здрасти, имам Галакси 4 LTE (модела с е-сим). Отговаря на всичките ти изисквания без батерията. Всеки ден се зарежда както и ябълката с lte. Галакси 5 про е с най-голяма батерия, но е доста скъп и едва ли ще изкара много повече...Комбинацията от операционна система и сим е  пагубно за малките батерии на часовниците. Няма как да се избегне честотото зареждане (лично мнение).

Разбирам. И аз стигнах до заключението че най-вероятно ще се зарежда често както се зареждат и телефоните в наши дни. Едва ли е голям проблем. 

Някой също препоръча Huawei Watch 3. Имаш ли представа дали си заслужава и как би го оценил спрямо Samsung-a?

Също, на какъв план си? Опитах се да звънна на оператора - Yettel, за да чуя как ще работи всичко заедно и дали предлагат еСИМ и колко струва. 

Освен да се купи допълнителна карта за часовника, има ли други допълнителни такси?
Цитирай
#4

За Huawei Watch нищо не мога да кажа, дано някой който го ползва да пише.
Аз ползвам предплатена карта (е-сим) на вива ком. Ако се ползва само за разговори струва около 5лв, иначе за 10лв. получаваш 12к.МБ. и 800мин. и 50смса за 28 дни.
Конкретно yettel предлагат мулти сим(мисля така се казва) за 5лв. Ползваш един номер на телефона и часовника.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • peetyo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)