Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересен проблем при зареждането на S20 Plus
#1

Здравейте, Андроид фенове, от около месец имам проблем, който мисля, че ще заинтригува по-запалените от вас. Първо искам да кажа, че търсих подобни проблеми преди да създам темата, но проблема винаги беше различен от моя и се свеждаше до смяна на порта. Ходих и в неоторизиран сервиз, където момчето нямаше логично обяснение също. Ще започна от там, че имам 2 Самсунга - S20 Plus и A72, следователно имам и два еднакви адаптера за зареждане - черен (S20 Plus) и бял(A72) и двата с 25W зареждане. Имам и 3 кабела - 2 оригинални и 1, който купих вчера за пробата. И за да мога да обясня по-подробно страните на Type-C (знам, че са еднакви) ще кръстя страна 1 и страна 2. Когато сложа телефона да се зарежда с неговото черно зарядно и оригиналния му кабел със страна 1 тръгва да се зарежда, понякога малко по-бавно от нормалното, но като завъртя страна 2 и нищо не се случва, все едно няма вкаран телефон. Като взема новия кабел ситуацията е абсолютно същата. Със същото черно зарядно и с 3-те кабела обаче при A72 и при S22 Ultra (на момчето от сервиза) няма никакъв проблем. Тук помислих, че е от порта, но като взема бялото зарядно с 3-те кабела S20 се зарежда без никакъв проблем. И двете страни си работят. Пробвах дори докато се зарежда с бялото да го изкарам кабела от страната на адаптера и да вкарам черния, този на S20 и като го върна обратно без да съм бутал теелфона - няма, не се зарежда. Тоест излиза, че адаптера работи без никакъв пробелм с A72 и S22 Ultra, но с S20 Plus не работи, в същото време адаптера на A72 и S22 Ultra работи без никакъв проблем на S20 Plus. S20 не си иска неговия адаптер. Сега най-лесното е да отида да купя нов адаптер и да се надявам, че всичко  ще е точно, но въпроса е каква може да е причината за това ? Адаптера не работи само с 1 телефно, а този телефон с друг адаптер работи без проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Преположение за замърсен порт на адаптера. Опитай със спирт и нещо тънко.
При завъртане на самия USB-C порт на 180° (откъм проблемния адаптер) има ли разлика?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

(2022-12-30, 18:55:22)Чо написа:  Преположение за замърсен порт на адаптера. Опитай със спирт и нещо тънко.
При завъртане на самия USB-C порт на 180° (откъм проблемния адаптер) има ли разлика?

И аз първо си помислих за замърсен порт на адаптера, но след като директно от проблемния S20 изместя кабела в A72 и той тръгва да се зарежда, реших, че няма да е това проблема. И не, когато завъртя страната от към адаптера няма разлика, резултата е същия при телефона - само едната страна зарежда, а другата не.
Цитирай
#4

И аз съм имам подобна ситуация с S20FE 5G.
Имам супер бързо зарядно взето от Китай.
Ако USB-C кабелът е свързан по един начин изобщо не зарежда и трябва да завъртя двата USB-C края.
Ако обърна кабела пак има значение:
- в единият случай зарежда супер бързо примерно за 45 минути от някакви проценти;
- завъртам кабелът горе в адаптора на 180 градуса и ми изписва 4ч и 30 минути примерно със същите проценти.
С оригиналното зарядно на телефона нямам такава ситуация.
Какво да кажа - Китайска му работа...
Цитирай
#5

(2022-12-31, 07:14:02)Mendeleev написа:  Какво да кажа - Китайска му работа...

Директно в кофата !
Цитирай
#6

Според мен, някой кабел не използва спецификацията за усб-с както трябва плюс комбинация от какво поддържа зарядното като изходна мощност.

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
[-] 1 потребител изказва благодарност на rnaydenov за това мнение:
  • CivicLover
Цитирай
#7

(2022-12-31, 09:46:43)rnaydenov написа:  Според мен, някой кабел не използва спецификацията за усб-с както трябва плюс комбинация от какво поддържа зарядното като изходна мощност.

Нещо такова ще се е получило, но ми се струва, че никога няма да разберем отговора. Интересното е, че както казах оригиналния кабел и адаптер от S20 работят напълно точно на A72 и на S22 Ultra, а на S20 прави проблем, дори в момента докато пиша коментара първо пишеше Fast Charging 1h20 изкарах и вкарах и стана на Super Fast Charging 1h01, без да съм бутал нищо друго, едната страна отново не бачка. С S20 адаптера и оригиналния каебл от A72 ситуацията е същата на S20, а като сложа белия адаптер от A72, с който и да е кабел телефона се зарежда без проблем. Излиза, че S20 се зарежда с всичко освен с неговия си адаптер, но в същото време дааптера си работи, защото зарежда други 2 телефона без проблем.

Абе все ще го заредя някак, просто ми беше интересно някой дали може да обясни този каприз от страна на телефона. Може би е решил да се откаже от The Dark Side (Черното зарядно) и да поеме правилния път.. както и да е, пожелавам на всички Весело посрещане на новата година ! Smile
Цитирай
#8

Освен това, за да работи супер фаст зареждането, трябва и определени условия, като температура на батерията, какво прави телефона, външна температура и други

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)