Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung обяви датата на първата си презентация за 2023 г.
#1

Samsung обяви датата на първата си презентация за тази година. Още този месец компанията ще представи нови модели, но това няма да е Galaxy S23. И въпреки че мнозина чакат точно тази серия, първото събитие няма да е посветено на тях: то ще представи устройства от линията Galaxy A и ще се проведе на 18 януари в Индия. 

  [Изображение: sams5g-large.jpg]

Тийзърът ни показва  тройна камера и екран с честота на обновяване 120 Hz. Вероятно става въпрос за Galaxy A54 5G. Но на презентацията също така може да видим и Galaxy A34 5G - той също предлага тройна камера, въпреки че честотата на опресняване на дисплея по предварителна информация си очаква да бъде 90 Hz.

[Изображение: samsgalaxy-A-large.jpg]

Galaxy A34 5G, вероятно ще заложи на AMOLED дисплей с диагонал 6,5 инча, Exynos 1380, 48-мегапикселова основна камера и батерия с капацитет 5000 mAh. Що се отнася до Galaxy A54 5G, се очаква да получи батерия с капацитет 5100 mAh, 50-мегапикселова камера и AMOLED екран с диагонал 6,4 инча.

Източник

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Представиха ли нещо? Не намирам никаква информация в Интернет...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#3

Да и аз нищо не намирам в нета. Поглеждам и в GSMArena, ама все още за него пише че не е обявен. Надявам се да е с Media Tech, а не с Exinos.
Цитирай
#4

Това,което може със сигурност да знаете,видях му снимката,е че това чудо няма да се побере в джоба ви!Мой колега тестер ми сподели,че е псувал 2 месеца с новия-отзивите му в Сеул,са пренебрегнати!Лек,но прекалено голям!Това е за "чавета" от 5-и клас,дето книгата я смятат за вторична суровина от миналия век!А отзиви още чакайте-контролния техничен съвет няма решение-май е 50% за,50% против!Все още и ние динозаврите сме живи!
Цитирай
#5

Добре де, това събитие провело ли се е изобщо?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#6

Да, представеното у-во е A14: https://www.samsung.com/in/smartphones/g...46bdrhins/

Това са версиите: https://www.samsung.com/in/smartphones/g...riins/buy/
4/6/8GB RAM, 5G, 50MP камера, 5000mAh батерия, последния One UI и слот за карти памет. В общи линии каквото могат да напъхат на ниска цена. Там имат стабилна конкуренция с Tecno и Lava, които са местни производители на бюджетни апарати, също infinix са на пазара, Jio имат собствен бранд, Xiaomi лансират евтините Poco-та... докато в Европа и САЩ се надпреварват какво да орежат и как да стане още по-скъпо, заради спецификата на пазара там е обратно - надпреварата е колко екстри ще се натъпчат за по-малко пари предвид конкуренцията и бюджета на пазара, който обаче е многоброен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Lupita, stashekm
Цитирай
#7

Аз си мисля, че това е друго устройство, а не А34.
Цитирай
#8

(2023-01-20, 17:29:05)Lupita написа:  Добре де, това събитие провело ли се е изобщо?


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Lupita
Цитирай
#9

(2023-01-21, 09:56:32)NoMaD Малко ми прилича на някоя от първите репетиции за анонса!Със сигурност липсва тежката артилерия-които са получили вече телове като подарък!Няма и технически инженери!Тоя номер с манекен и манекенка-дето "копат" по народному нивата е остарял!Абе..кой ги знае!Но наистина е страшен тукмак-направо козунак-наполовин ще е в джоба!Дори и много лек-поне смяна на екрани трябва да вкарат в рекламата си,защото поне 70% -1-вата година ще са за сервиз с натрошени екрани!А това са си сериозни разходи!ЗАКОН БОЖИ-ТЕЛЕФОНА ВИНАГИ,АМА ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СЕ ПОБИРА ИЗЦЯЛО В ДЖОБА!ДА ЖИВЕЯ ВЕЛИКАТА НОКИЯ!ГОСПОД ДА Я ПРОСТИ! написа:  
Цитирай
#10

Galaxy A14 5G – най-евтиният телефон на Samsung за 2023 г. - поглед отвътре. Интересното в случая е, че в модела батерията не е фиксирана с лепило, а вместо това е прикрепена със самозалепваща се лента. Това прави много по-лесно изваждането и евентуална й смяна при необходимост.

 
Цитирай
#11

Тази вечер в 20:00 ще започне презентацията Galaxy Unpacked, може да се гледа тук: https://www.samsung.com/bg/unpacked/
Цитирай
#12

Дано ултрата да е с плосък екран, дано дано даноSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

На практика представиха същия телефон от миналата година Smile Поне вече ще е с дракона и тук.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Цитирай
#14

Нищо ново и тази година ще е скукаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

(2023-02-01, 19:36:36)Victormihov написа:  Дано ултрата да е с плосък екран, дано дано даноSmile

А дано, ама надали. Това кривунделесто извращение служи само за да се забавлявам как се лепи протектор на екрана с... ютия.  Rofl_mini Сега били намалили извращението, ама така и не разбраха, че на никого не му пука за тая абсолютно ненужна тъпотия, още повече в комбинация с писалка. 

За мен телефонът е абсолютно безинтересен, особено на фона на очертаващите се големи подобрения в задаващият Fold 5. Може посредствеността при S23U да цели именно трансфер на потребители към значително по-скъпия Fold, но пък при очертаващата се цифромания, ще им бия шута и за тая серия и ще си ъпгрейдвам компа за тия пари, че и ще останат и за външно SSD и домашен NAS.  Cool

С възрастта рЕЗко почна да не ми пука с какъв телефон съм. Взех си компактна камера на Sony за видео и снимки, компът ми е много по-важен за обработка на видео и те така. В крайна сметка това са телефони, които зорлем правят на лайфчейджъри и амейзинг играчки. Ай, няма нужда.  Big Grin

От мен -1 за новата яхта или частен джет на някой меринджей.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Разочарован съм от S23 то си е в общи линии претоплена манджа, в момента ябълката 14 pro max е по-добро решение като цяло от S23.... и то при почти еднакви цени...

п.с. Направи ми лошо впечатление, как точно днес от Технополис изчезнаха и не се предлагат S22 Ultra, за да нямаш избор и да избереш S23 не е коректно според мен....

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#17

който иска да плакне очи-плачете по-скоро https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...06727.html
Цитирай
#18

(2023-02-01, 22:52:05)Павел Василев написа:  Разочарован съм от S23 то си е в общи линии претоплена манджа, в момента ябълката 14 pro max е по-добро решение като цяло от S23.... и то при почти еднакви цени...

п.с. Направи ми лошо впечатление, как точно днес от Технополис изчезнаха и не се предлагат S22 Ultra, за да нямаш избор и да избереш S23 не е коректно според мен....

Гледайки Технополис (ти го каза) има сериозна разлика в цените между 14 про мах и S23 ултра
Цитирай
#19

(2023-02-02, 07:09:09)Sev написа:  Гледайки Технополис (ти го каза) има сериозна разлика в цените между 14 про мах и S23 ултра

300-тина лева разлика не е от съществено значение когато си готов да даваш 3К лева, мисълта ми е друга, очаквах да има нещо по-съществено от S23, реално погледнато само тези които още не са си купили S22 сега би имало повече смисъл да си вземеш S23, но от друга страна цената им наистина е вече много близо до върховия флагман на ябълката 14 pro max, колкото и да съм фен на андроид, виж горе какви смартфони съм ползвал, ако продължават така, следващия ми смартфон сигурно ще е към ябълката, особено като вече имат и официално БГ език с което много ме спечелиха, но това е друга тема и не е за тук.

Истината е че съм разочарован от представянето на S23, реално все едно гледах ревю на S22 с който съм в момента.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#20

(2023-02-01, 22:52:05)Павел Василев написа:  Разочарован съм от S23 то си е в общи линии претоплена манджа, в момента ябълката 14 pro max е по-добро решение като цяло от S23.... и то при почти еднакви цени...

п.с. Направи ми лошо впечатление, как точно днес от Технополис изчезнаха и не се предлагат S22 Ultra, за да нямаш избор и да избереш S23 не е коректно според мен....
Правят го май често, 2021 имах същия проблем с намирането на S20.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

защо адски ми напомня към страховития ми едно време "преход" през VISTA,за да се появи после с гръм и трясък в моя компютърджийски занаят Windows 7!
Цитирай
#22

Бюджетният Galaxy A14 5G идва с някои подобрения над своя предшественик, по-достъпна цена и доста солидна софтуерна поддръжка за ценовия си клас. Samsung пуска A14 с Android 13 и обещава 2 ъпдейта на Android версията, както и цели 4 години ъпдейти по сигурността, което рядко се среща в този ценови сегмент. Цената на Galaxy A14 5G е $199 за САЩ, където излиза до края на месеца. Моделът се очаква и в Европа, но чак през пролетта.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#23

(2023-02-02, 08:35:16)Павел Василев написа:  300-тина лева разлика не е от съществено значение когато си готов да даваш 3К лева, мисълта ми е друга, очаквах да има нещо по-съществено от S23, реално погледнато само тези които още не са си купили S22 сега би имало повече смисъл да си вземеш S23, но от друга страна цената им наистина е вече много близо до върховия флагман на ябълката 14 pro max, колкото и да съм фен на андроид, виж горе какви смартфони съм ползвал, ако продължават така, следващия ми смартфон сигурно ще е към ябълката, особено като вече имат и официално БГ език с което много ме спечелиха, но това е друга тема и не е за тук.

Истината е че съм разочарован от представянето на S23, реално все едно гледах ревю на S22 с който съм в момента.

Много повече от 300 лв
400 при 128 срещу 512 памет 
600 при 256 срещу 512
и над 1000 лв при еднаква памет
Цитирай
#24

Мисля, че и смартфоните стигнаха своят пик като лаптопите и компютрите и няма вече какво да се представи и обнови.
Нито Епъл нито Самсунг могат да покажат в момента нещо ново.
Аз съм пас засега, не виждам какво повече ще получа от сегашният ми телефон които ползвам в момента, пък и обичат да слагат невероятно високи цени на джаджи които след 9 месеца няма да са релевантни и цената ще им е общо взето 0Smile
Единственият интересен може би модел които заслужава да се "види" според мен е Експерия 1 iv, само защото е малко различен, не че и там ще има някаква wow разлика с другите.
Може ми пораснах или одъртях, но нямам вече вълнение при покупка на нов телефон, отваряш кутията и пак същият, даже липсват и аксесоариSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Sho Gun, stashekm
Цитирай
#25

Това правило важи вече от няколко генерации флагмани. Такава беше ситуацията още при Note 8 и Note 9. Вече няма революционни подобрения, а бавна еволюция.
Ако притежаваш флагман, следващите 3-4 генерации можеш спокойно да ги пропуснеш.
Ситуационен е избора на такова устройство. За вас е логично да не представлява интерес, след като 21U и 22U и в момента са изключителни у-ва и имат още дълъг живот пред тях. За мен обаче, всеки флагман бие 5-годишен Exynos, липсваща ултраширокоъгълна камера, 60хз дисплей и спряна софтуерна поддръжка. И ако успея да се сдобия с ултрата, следващият ъпгрейд се очертава да е най-рано 2028г.
Напълно съм съгласен, че към момента, смартфоните са стигнали своя пик и не разполагаме с технология, която да позволи отново да има революционни подобрения от генерация до следващата. Има и друг фактор, който не можем да обсъждаме тук, защото е офтоп и прекалено дълга и дълбока тема, но липсата на конкуренция също е влиятелна. Особено след последната жертва - LG, които доста експериментираха и тласкаха напред прогреса през 2010-те.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, Victormihov, Павел Василев
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)