Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може ли да се подслушва телефон без никога да е имал достъп до него подслушващият?
#1

Здравейте.
От доста време имам подозрения че телефона ми се подслушва от един човек не искам да изпадам в подробности каква точно е ситуацията.
Въпросът ми е има ли начин да ми се подслушва телефона без човекът да е имал физически достъп до него и какви са начините ако има такива.
Също така искам да попитам дали може по някакъв начин да се подслушват устройства ако човекът има достъп само до wi-fi мрежата и чрез нея да се следят и подслушват лаптопа и телефона, въпреки че не знае паролата на интернета но е в обкръжението на сигнала.
Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Със специализирана техника - може. Под специализирана имам предвид излъчването на сигнал от "негова клетка" (естествено разположена на близо), на която телефона ти да е свърван и той да записва/подслушва разговорите.
Но ме съмнява в твоя случай някой да разполага с такава, за да те подслушва освен, ако не си важна/известна личност.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 3 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • desielenkova, sandyyy, stashekm
Цитирай
#3

по-скоро ако си се заиграл или с влезнал в някаква "мръсна" игра-куките тогава с прокурорска заповед дори през сървърите на доставчика ти слушат телефона,ако си вбесил яко жената дето ти топли гърба и тя е щура вече дори чрез вече доминираш код тип surity може да стане номера тип подслушване блуутуд.Ако е обаче някой от занаята ...Андорид си е все пак отворен код и всякакви допълнителни разработки от скучаещи колеги от компютърния занаят нахлуха вече на пазара-ей така за спорта и някой долар отгоре!Доайените в бизнеса са китайците,руснаците са елита на истинското хакерство,само не казвай че имаш собственост на цяла банка-тогава ти е спукана работата!
[-] 1 потребител изказва благодарност на stashekm за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#4

Шанса да те подслушват клони към 0. Не се шашкай. Кое те кара да мислиш така?
Цитирай
#5

Здравей,
ако съдиш по косвени признаци, тоест по поведението на даденият човек, замисли се за информацията, която споделяш по социални мрежи или с приятели/познати.
Както колегите по-горе казаха, технически е възможно, но и според мен шансът е нищожен.
Само да знаеш, че ако те подслушват, ти по никакъв начин няма да разбереш - пукане, лоша връзка и т.н.
За официално подслушване се изисква да се премине през дълга административна процедура, за която трябва да се представят мотиви. И то пред няколко служители, от различни системи.


Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Не съм известна личност не става въпрос за професионално подслушване.
Един човек с който общуваме най-вече в социалните мрежи знае неща които говоря покраи телефона и лаптопа без да съм му ги казвал и то не веднъж затова предполагам че не става въпрос за съвпадения. От време на време ми пуска намеци които звучат като заплаха но не става съвсем ясно понеже говори с недомлъвки.
Цитирай
#7

Можеш да напишеш в търсачката на настройки-мениджър на разрешенията и да провериш на кои приложения е разрешен достъп до микрофон и камера,и съответно да го отмениш,примирно на браузър-а.

Huawei P30
Цитирай
#8

Сега видях че на windows-а настройката му за wi-fi е била на Частна мрежа вместо на Публична и е бил откриваем за други компютри. Дали това е причината за пробив в системата и от там на всички устройства които изпозват домашния интернет според вас?
Цитирай
#9

Дали се вижда мрежата или не, няма значение ако не се знае паролата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

(2023-01-10, 12:04:32)sandyyy написа:  Не съм известна личност не става въпрос за професионално подслушване.
Един човек с който общуваме най-вече в социалните мрежи знае неща които говоря покраи телефона и лаптопа без да съм му ги казвал и то не веднъж затова предполагам че не става въпрос за съвпадения. От време на време ми пуска намеци които звучат като заплаха но не става съвсем ясно понеже говори с недомлъвки.
Има вероятност да ти е изпратен(по emeil,или по друг начин,файл или линк със зловреден софтуер)и по този начин да ти си е инсталирал някакъв вирус.Можеш да си активираш опция за разработчици-от настройки-за телефона-номер на версия,маркираш 7 пъти,после я търсиш в настройки,при мен е в раздела за актуализации,при теб може да е другаде.Като я отвориш търси услуги които се изпълняват,за съмнителна дейност,също и трябва да си сканираш телефона за вируси,ето една статия за съвети.
Прочети и коментарите от долу.
https://questona.com/kak-da-razbera-dali...odslushva/
https://questona.com/podslushvane-na-telefon/

Huawei P30
Цитирай
#11

(2023-01-10, 12:04:32)sandyyy написа:  Не съм известна личност не става въпрос за професионално подслушване.
Един човек с който общуваме най-вече в социалните мрежи знае неща които говоря покраи телефона и лаптопа без да съм му ги казвал и то не веднъж затова предполагам че не става въпрос за съвпадения. От време на време ми пуска намеци които звучат като заплаха но не става съвсем ясно понеже говори с недомлъвки.

подслушват те

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#12

бекъп на важно инфо и формат на апарат и лаптоп, според мен. Тук явно няма СРС

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#13

(2023-01-10, 12:04:32)sandyyy написа:  Не съм известна личност не става въпрос за професионално подслушване.
Един човек с който общуваме най-вече в социалните мрежи знае неща които говоря покраи телефона и лаптопа без да съм му ги казвал и то не веднъж затова предполагам че не става въпрос за съвпадения. От време на време ми пуска намеци които звучат като заплаха но не става съвсем ясно понеже говори с недомлъвки.

Ако е имал достъп до компютъра ти (дори дистанционно да ти е инсталирал някаква програма през TeamViewer) е възможно да те подслушва по принцип.
Аз на моя лаптоп бях сложил GPP Remote Viewer (програма за дистанционно управление на компютъра, "слушане" от микрофона, наблюдаване през камерата и други полезни функции) като имаше дори възможност да се скрие иконката от tray, за да не се "издава", че е включена.
Така можех да "подслушвам" лаптопа и дали майка ми говори по messenger със сестра ми, която е в чужбина, но никога не съм я инсталирал на друг компютър въпреки, че съм можел да го направя стига да поискам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • Compare, sandyyy
Цитирай
#14

Не е имал достъп дори и през TeamViewer но сме писали доста пъти и ми е пращал гласови съобщения не знам дали през тях може по някакъв начин да се проникне в устройството след като съм ги слушал.
Засега ще върна фабрични настройки на телефона и ще преинсталирам лаптопа но преди това ми се иска да открия някакви доказателства за самото подслушване за да му потърся сметка това е недопустимо нахлуване в личното пространство.
Дали е възможно през рутера да е проникнал в лаптопа и телефона понеже и на двата използвам wi-fi?
Цитирай
#15

На всичките ти въпроси - категорично не.
Без достъп - не, дори едно просто приложение за запис на разговори изисква един куп разрешения (permissions).
Еле пък ако си с Xiaomi телефон ти изкачат 1001 предупредителни прозореца.

Ако си с андроид 12+ ти светват в зелено микрофон и камера ако се използват.

За компютъра - същото, от win10 нагоре се показва иконка на микрофон и камера, отделно и там разрешения трябват.

По-скоро търси "доносника" сред приятелите си Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на jayteedee за това мнение:
  • Lumia
Цитирай
#16

Ами така е, като се бутате да общувате с непознати...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#17

Не упреквай никого за нищо, след като не си наясно как стоят нещата!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Как стоят нещата?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#19

(2023-01-12, 12:09:55)Lupita написа:  Как стоят нещата?

някои гледат твърде много шпионски филми


Цитат:Андорид си е все пак отворен код и всякакви допълнителни разработки от скучаещи колеги от компютърния занаят нахлуха вече на пазара-ей така за спорта и някой долар отгоре
Това, че е с отворен код не означава, че всеки може да си прави, каквото си иска.
Цитирай
#20

Дали гледа много шпионски филми или не, това не прави питащия за помощ по-малко уязвим от следене на дадено устройство. Нито Вие, нито аз знаем обстоятелствата поради които мисли така.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

@pepy1 това че вярваш, че някой може ей така да те подслуша без да ти докосне устройството и да те слуша жестоко се лъжеш. (това го има само в шпионските филми)
1-во ако службите го слушат то те ще го слушат през оператора и не им е нужно достъп до телефона.
2-ро няма как човек да има достъп до устройство без да инсталира необходимото за това приложение. Автора казва, че нямал достъп. Дори и да е получил достъп то той ще може да види съмнителното приложение и да го премахне.

Така, че както казват и останалите да някой от "приятелите му" разказват тези неща които са уж от "подслушвания" телефон.
Цитирай
#22

Или въпросния "подслушващ" е някой от приятелите му под прикритие
Цитирай
#23

(2023-01-12, 15:41:05)ndsbg написа:  @pepy1 това че вярваш, че някой може ей така да те подслуша без да ти докосне устройството и да те слуша жестоко се лъжеш. (това го има само в шпионските филми)
1-во ако службите го слушат то те ще го слушат през оператора и не им е нужно достъп до телефона.
2-ро няма как човек да има достъп до устройство без да инсталира необходимото за това приложение. Автора казва, че нямал достъп. Дори и да е получил достъп то той ще може да види съмнителното приложение и да го премахне.

Така, че както казват и останалите да някой от "приятелите му" разказват тези неща които са уж от "подслушвания" телефон.
Може, може....
Спомни си за скандала с шпионският софтуер "Пегас", който беше разработен специално за дистанционно инсталиране в телефон, в който не оставяше абсолютно никакви следи.
Но това разбира се е професионална работа, създадена на ниво специални служби и няма шанс да има намеса в случая.
Както и по нагоре казах, "пробитата" информация най-вероятно е излязла през познат, приятел или споделена в социални мрежи.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Легенда ли е че чрез натискане на линк може да бъде допуснат зловреден софтуер който да даде достъп на изпратилия го до цялата информация в лаптопа/телефона както и да даде достъп до микрофона и камерата?
Аз мисля че случая е точно такъв.
Човека не е непознат за мен както някой от форума предположи. Постоянно ме разпитва и се интересува от личния ми живот и в крайна сметка може и да е стигнал до крайност. Единственото което искам аз е да запазя личното си пространство. Имам антивирусна програма но не знам до колко биха засекли такъв "таен" вирус който трудно се открива доколкото знам.
Цитирай
#25

(2023-01-10, 18:14:47)Lumia написа:  бекъп на важно инфо и формат на апарат и лаптоп, според мен. Тук явно няма СРС

Явно това е решението на твоя проблем, може и без бекъп, защото не е легенда а реалност

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)