Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може ли да се подслушва телефон без никога да е имал достъп до него подслушващият?
#26

До автора - напиши в Гугъл "социално инженерство".
Запознай се с методите на използването му, както и с методите на противодействие.
В крайна сметка, обясни на въпросният човек, че не ти е приятно да се интересува от личният ти живот.
В един момент това се явява тормоз за теб. Предупреди го, че ако продължава, ще предприемеш мерки.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Още един важен въпрос ме интересува и той е може ли да продължи подслушването на това което се говори около телефона и лаптопа ако изключа интернета?
Цитирай
#28

@sandyyy в много голям филм се вкарваш и си вярваш,че си в главната роля.Още веднъж послушай колегите по-горе и си помисли къде,пред кого и какво си говорил.Другото е....просто смях.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#29

(2023-01-15, 04:12:57)sandyyy написа:  Още един важен въпрос ме интересува и той е може ли да продължи подслушването на това което се говори около телефона и лаптопа ако изключа интернета?

Ако ползва твоите устройства - не, ако ползва собствена техника - да. Не изключвай възможността за обкръжението си, както някой колега спомена.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, sandyyy
Цитирай
#30

Няма как да е никой от обкръжението ми и е напълно сигурно че телефона и лаптопа са заразени с някакъв шпионски софтуер понеже се знае с кой си пиша какви филми гледам и кои песни слушам в даден ден без реално никой да знае ако не следи какво правя онлайн. Дори знае че в един от дните миналата седмица целия ден си бях вкъщи без да излизам никъде понеже правих един експеримент дали се подслушва или не за да може да се издаде след това. Само ми остана по някакъв начин да намеря материални доказателства за това и директно подавам жалба защото знам човека кой е той сам си се издава през повечето време и без това но направих и нещо за да го объркам и го предизвиках да се издаде на 100%
Цитирай
#31

Да търсиш "материални" доказателства не е твоя работа, а на разследващите, ако се стигне до там. Не е необходимо и да са "материални".
Жалба може да подадеш още сега, на база на нея могат да бъдат предприети действия.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Девойко, напиши поне дали си с андроид 12 или по-висок !

Казах ти, че ако ти ползва микрофона или камерата, което посмъртно няма как да стане без физичеки достъп до апарата, ще ти свети иконата на микрофона или камерата. Няма начин да се скрие, ще го видиш.

Ако има външна подслушвателна техника , то тя има нужда от захранване.

Хубаво помисли, кое , с кого и какво споделяш в социални мрежи и на "приятели"

Накрая да не се окаже, че всичко е в главата ти.

Току виж излезе добър сценарий за филм/сериал Smile
Цитирай
#33

(2023-01-15, 17:07:04)sandyyy написа:  Няма как да е никой от обкръжението ми и е напълно сигурно че телефона и лаптопа са заразени с някакъв шпионски софтуер понеже се знае с кой си пиша какви филми гледам и кои песни слушам в даден ден без реално никой да знае ако не следи какво правя онлайн. Дори знае че в един от дните миналата седмица целия ден си бях вкъщи без да излизам никъде понеже правих един експеримент дали се подслушва или не за да може да се издаде след това. Само ми остана по някакъв начин да намеря материални доказателства за това и директно подавам жалба защото знам човека кой е той сам си се издава през повечето време и без това но направих и нещо за да го объркам и го предизвиках да се издаде на 100%

А това няма ли да го прочете сега и да си прикрие следите?

А в какво се състои изнудването от негова страна? Заплашва, че ще покаже голите ти снимки, ще те убие или?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#34

(2023-01-16, 13:52:26)Lupita написа:  А това няма ли да го прочете сега и да си прикрие следите?

А в какво се състои изнудването от негова страна? Заплашва, че ще покаже голите ти снимки, ще те убие или?

Къде казах че ме изнудва? Само изнудването ли е престъпление? На вас хубаво ли ще ви е да ви подслушват и да ви се бъркат в личното пространство по всяко време?
Цитирай
#35

Щом не те изнудва, може просто да спреш да комуникираш с този човек, да го блокираш и да забравиш за него. Не, не ми е приятно да ми се бъркат, затова не общувам с непознати от Интернет.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#36

Днес ми попадна статия-за това приложение за андроид и за уиндоус

Някой от функциите са
• Някой краде ли ми WiFi и широколентова връзка?
• Хакнат ли съм? Моята мрежа защитена ли е?
• Има ли скрити камери в B&B, в който отсядам?
Може да го тествате.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • andro9060777
Цитирай
#37

(2023-01-18, 10:17:06)Lupita написа:  Щом не те изнудва, може просто да спреш да комуникираш с този човек, да го блокираш и да забравиш за него. Не, не ми е приятно да ми се бъркат, затова не общувам с непознати от Интернет.

След като очевидно нямаш какво да кажеш по темата защо например не спреш да коментираш?
Тук става въпрос за нещо съвсем друго но ти явно си нямаш друга работа освен да си говориш празни приказки.
Цитирай
#38

Ами хайде, кажи за какво става въпрос тогава. Явно прикриваш някаква част от историята. Няма как да очакваш да ти се помогне в такъв случай. Освен това, нямал право да казваш на хората кога и какво да коментират. Всеки си прави изводите на базата на прочетеното и може да отговори каквото сметне за необходимо.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#39

(2023-01-18, 23:08:28)Lupita написа:  Ами хайде, кажи за какво става въпрос тогава. Явно прикриваш някаква част от историята. Няма как да очакваш да ти се помогне в такъв случай. Освен това, нямал право да казваш на хората кога и какво да коментират. Всеки си прави изводите на базата на прочетеното и може да отговори каквото сметне за необходимо.

Ами хората с капацитет ме разбраха и отговориха адекватно на въпросите ми. Тези които са тук за да се заяждат ще бъдат единствено игнорирани.
Цитирай
#40

Не виждам някой да се заяжда. Предупреждавам те занапред да премисляш по-добре с кого и как общуваш, за да не се стига пак до такова реване. Ясно е, че има нещо нередно в тая история.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#41

Може да се разбере, че някой те подслушва по косвени признаци, които се изразяват в странни метаморфози, възникващи с устройството ти:

- смартфонът си живее свой собствен живот, като понякога самостоятелно стартира приложенията;
- устройството се разрежда бързо, дори не изкарва целия ден, горещ е на пипане и при изпълнение дори на основни задачи има лагове;
- понякога пристигат странни SMS-съобщения с неразбираеми знаци;
- докато се провежда разговор по телефона или когато е в режим на готовност, от високоговорителя се чуват съмнителни звуци;
- паметта на смартфона е задръстена с различни файлове, които не могат да бъдат изтрити.

И въпеки всичко това, това са само косвени знаци, които пак не ни позволяват да си сигурен, че до устройството ти има достъп някой друг освен самия теб. Но все пак може да се направи проверка при съмнения за неоторизиран достъп до устройството ти, като чрез дайлъра последователно се въвеждат няколко команди и се натиска след това бутон за повикване:

*#21#;
*#62#;
*#33#.

Чрез въпросните команди се позволява идентификация за пренасочването на повикванията, което често се превръща в основен признак за подслушване. Ако се окаже, че входящите или изходящите повиквания се препращат на друг номер, това вече ще е основание за подобни съмнения от твоя страна по този въпрос.

 
Цитирай
#42

Телефони с Android на Samsung и Google съдържат уязвимости, които могат да позволят на хакери да превземат устройствата. Уязвимостта засяга още няколко други смартфони и носими джаджи.
Проблемът е свързан с модеми на Samsung, които се използват в засегнатите устройства.

Засяга някои популярни модели като Pixel 6 и Pixel 7 на Google, Galaxy S22 и A53 на Samsung.

Според изследователите по сигурността в Google, редица модеми Samsung Exynos имат общо 18 уязвимости. Най-сериозната сред тях позволява на злонамерено лице да компрометира телефона от разстояние. И то на ниво базова честотна лента – без взаимодействие с потребителя.

Всичко, от което хакерът се нуждае, за да превземе засегнатите телефони, е телефонният номер.
Кои устройства са засегнати от бъговете в Samsung Exynos?

Екипът за разузнаване на сигурността на Project Zero на Google твърди, че следните продукти са засегнати от уязвимостите:

 
Източник

Huawei P30
Цитирай
#43

всеки алгоритъм на матрицата има минимум 4 задни врати!Естествено,че подслушването е елементарно,а и вече е в инсторията сега вече просто се изтегля цялата база данни!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#44

@sandyyy много се радвам да споделиш едно честно крайно мнение .
Какво стана разрешили проблема, по един или друг начин?
Ще се радвам да споделиш мнение ,темата мноооого ме развалнува Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)