Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10 Разтегляне на светлината и замъглена камера
#1

Здравейте, наскоро реших да си сменя батерията на телефона. Поразгледах как става, поръчах си батерия и задно стъкло, тъй като беше счупено. Днес си я смених и всичко си работи. Забелязах нещо странно, тъй като приятелката ми има s10+ а моя е s10, камерите би трябвало да са 1:1, направи ми впечатление че не снима нещо добре телефона, направих 2 снимки с нейния и моя телефон, като очевино при моя има мъглявина. Погледнах настройки на дисплея на камера и тн всичко е 1:1.

Реших че съм замазал нещо стъклото/лещите при смяната, отворих наново капака и камерата снимаше 1:1 без покритието. Забърсах покритието, изглеждаше пак 1:1 сложих го и всичко изглеждаше супер. След 1-2 часа реших да го тествам към лампата и самата светлина е една разтеглена, а на нейния телефон си е нормална. Снимах към стената при тъмни условия и очевидно има разлика. Изпратих моята снимка на нейния телефон и там изглежда зле, не е от дисплея нещо. 
Софтуерните версии са 1:1 и на самата камера и на андроид и тн. Замислих се да не би нещо да съм изгорил в телефона? Опитах с предната камера там е сходен проблема, замазана светлина и леко разтеглена. 
Имате ли идея какво да проверя? Опитах с ъпдейти разни и рестарт на телефоан нищо не се променя.
 
ПС:Единственото което се сещам е че самото стъкалце което пази камерата не успя да се залепи достатъчно и има лек луфт, но като го местя не виждам да има разлика.
Ако трябва мога да направя еднакви снимки от 2та телефона и да кача.
Цитирай
Аксесоари
#2

Този коментар няма да ти е от помощ, но ако преди това снимките са били еднакви, а след отварянето и затварянето на телефона има съществена разлика - най-логично е да се мисли, че при тази интервенция се е получило нещо. И със сигурност това стъкло на камерата не трябва да има луфт.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#3

Забелязал съм, че веднъж омазни ли се, после трудно се почиства и често изглежда идеално почистено, но не е (стъклото на камерата). Възможно е при ремонта да си докоснал самите лещи или стъклото и след "почистване" да си ги замазал още повече, дори да са изглеждали ок. Може да пробваш да вземеш например изопропилов алкохол 99%, едно от най-добрите, всепризнати почистващи, в същото време щадящи средства, изпаряващ се напълно за секунди. Та може с него да пробваш да почистиш отново лещите и стъклото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)