Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дилема между Galaxy S21 fe, Motorola edge 30 neo, Edge 30 fusion
#1

Здравейте!

Та избора ми за следващия месец, когато ще преподписвам с А1 е описания в заглавието.
Спрял съм се на тези телефони заради:

1. Dex при Samsung и Ready for при Моторола.
2. Безжично зареждане
3. Edge 30 fusion е малко по-скъп от бюджета ми от 800 лв., но ще жертвам безжичното за сметка на Ready for и по-добрата конфигурация в сравнение с 30 neo. Ако го избера ще е от Техно верига.

Понеже изчетох и изгледах доста ревюта, моля за мнения.
Ясно е, че s21fe е най-напомпания, но отзивите за батерията са, че не е от най-издръжливата, дали с последните ъпдейти има подобрение?
30 neo това, което ме притеснява е по-слабия процесор и камера, но пък е най-евтиния. Някой има ли наблюдения относно камерите?
Относно операционната система, в момента съм с Моторола g 5g plus и съм ок с чистия андроид.
Мислех да изчакам новия А54 на Самсунг, но едва ли ще налеят всичко , което искам, при условия , че в А53 го нямаше.
Някой пробвал ли е и Dex и Ready for? Ако е, нека да направи някаква съпоставка. Би помогнало в избора ми.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

процесора на нео-то е от слабите, фюжъна е по-добре
за с21фе са камерата и ъпдейтите, които са повечер в сравнение с моторолата.
аз съм с 21 фе и се живее с батерията

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#3

годпетаре, айфон 14 е твоят нов телефон.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#4

(2023-01-19, 18:44:26)scenic написа:  годпетаре, айфон 14 е твоят нов телефон.
Екстра! Ще си взема два.
Моля по същество.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#5

S21fe е по-добрият избор.
Цитирай
#6

Не съм държал моторолата, и нямам наблюдения. Не знам кой ти ги говори тези неща за батериятя на фе-то  -  ми излъгал те е. Лоша е, ако го ползваш само за игри от сутрин до вечер. То за тая работа всички батерии са лоши. Който иска мощни игри и добър звук си купува геймърски десктоп за 3000 лв или някоя конзола си решава проблема!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • GodPetar
Цитирай
#7

Относно батерията, в темата за s21fe има споделени подобни мнения. Това е и причината да не съм на 100% за Самсунга. Иначе той ми е фаворита.
Някой може ли да опише разликите между Dex и Ready for?


Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

(2023-01-19, 19:26:06)pepy1 написа:  Не съм държал моторолата, и нямам наблюдения. Не знам кой ти ги говори тези неща за батериятя на фе-то  -  ми излъгал те е. Лоша е, ако го ползваш само за игри от сутрин до вечер. То за тая работа всички батерии са лоши. Който иска мощни игри и добър звук си купува геймърски десктоп за 3000 лв или някоя конзола си решава проблема!

7 часа без игри на 120хз и 8,5+ на 60хз ако е лошо - ОК.
Но да, не е телефон за масовия потребител, който не знае, как да го настрои.
Цитирай
#9

(2023-01-20, 10:28:19)emzo написа:  7 часа без игри на 120хз и 8,5+ на 60хз ако е лошо - ОК.
Но да, не е телефон за масовия потребител, който не знае, как да го настрои.

Наистина ли постигаш такъв СоТ (не се заяждам, въпросът е сериозен)?! Аз понеже се заглеждам вече от доста време да сменя Huawei P30 Pro-то с нещо, възможно най-сходно с него (от към камера), та заглеждам от известно време Вентилатор Изданието Big Grin , ама процесора ме притеснява (по отношение на живот на батерията).
Цитирай
#10

При мен Pixel 6 също изкарва добър СОТ. Игри не играя, опресняване на дисплея - 60 Hz. Препоръчвам да хвърлиш око и на този модел, ако батерията ти е важна в случая.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#11

Ами аз търся телефон с телефото. А това го има само при Pro моделите на Пиксела, които пък хич не са евтини.
Цитирай
#12

Да ползвам темата на колегата. Как да разбера с кой процесор е Самсунг S21fe.? Телефона е без кутия и документи с неясен за собственика произход. Благодаря предварително.
Цитирай
#13

Бих го проверил с AIDA64.

 
Цитирай
#14

(2023-01-21, 00:12:35)iminkovski написа:  Да ползвам темата на колегата. Как да разбера с кой процесор е Самсунг S21fe.? Телефона е без кутия и документи с неясен за собственика произход. Благодаря предварително.

После да не се окаже, че е краден и да пиеш студена вода?
Един колега от работа така си беше взел на "оферта" уж с 200 лв. по-евтино да му излезе и после ходи до полицията и го върна, а парите му отидоха на кино.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

(2023-01-21, 00:12:35)iminkovski написа:  Да ползвам темата на колегата. Как да разбера с кой процесор е Самсунг S21fe.? Телефона е без кутия и документи с неясен за собственика произход. Благодаря предварително.

Рискът да останеш и без пари, и без телефон в случая клони към максимум.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#16

Благодаря на всички. Ще избера Самсунга като преподписвам тази седмица.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)