Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за избор на нов телефон
#1

Здравейте група, някой може ли да ми помогне какъв телефон да избера? Държа да има хубав екран, ярки и наситени цветове, при максимална осветеност (brightness) черното да си е черно, а не да става на сиво. Държа и на това иконките и текста да са crips (не знам как да го преведа на български). Текстът и иконките на моя сегашен самсунг са ми леко замазани, а става въпрос за телефон на 1 година. За А12 става въпрос. Като цяло не съм доволен от тези неща в него плюс камерата му е слаба. Освен това няма да е зле да е нещо по-тънко като габарит. Мислих си за Сони, Моторола или нещо китайско, но Моторола вече идват само със сток андроид, а не ми харесва външния му вид. Smile

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих предложил за бюджета на A12 около 360лв. Redmi note 11

Huawei P30
Цитирай
#3

(2023-01-20, 19:23:29)Samsung2013 написа:  Здравейте група, някой може ли да ми помогне какъв телефон да избера? Държа да има хубав екран, ярки и наситени цветове, при максимална осветеност (brightness) черното да си е черно, а не да става на сиво. Държа и на това иконките и текста да са crips (не знам как да го преведа на български). Текстът и иконките на моя сегашен самсунг са ми леко замазани, а става въпрос за телефон на 1 година. За А12 става въпрос. Като цяло не съм доволен от тези неща в него плюс камерата му е слаба. Освен това няма да е зле да е нещо по-тънко като габарит. Мислих си за Сони, Моторола или нещо китайско, но Моторола вече идват само със сток андроид, а не ми харесва външния му вид. Smile
Не си казал обаче какъв ти е бюджета, а това е силно определящо.
Цитирай
#4

Нещо от около 300 до 450 лв. Вече не робувам на техника и не държа да е 1000 лева като първия ми смартфон.
Или точно защото плащам кола на лизинг предпочитам по-евтин телефон, но да издържа.
И тук е редно да попитам нужно ли е да е последен модел или може да си взема нещо, да речем излязло пролетта на 2022-ра? Може да звучи прекалено смешно, но през май 2022 г. срещнах любовта и си мисля, че няма да е зле да си взема телефон, който е пуснат тогава или е бил актуален тогава, като че ли след почти година може да са на добри цени дори от по-високата средна класа, с големи намаления, така ли е?

2. И дали Huawei към днешна дата са риск за покупка? На мен не са ми толкова важни програмите на Гугъл, само да работи добре, да е що-годе здрав и посочените изисквания към интерфейса и камерата. Смятам, че повечето телефони имат по-добра камера от на А12, но все пак. Big Grin На мен например много ми хареса Huawei P50E.

3. И нещо, което ме притеснява от моя А12 е, че винаги когато мина покрай табло на спирка, тя започва да бръмчи заради антената му. Същото става и на уредбите на новите автобуси. Искам телефон, който няма да има чак толкова силна антена или каквато е причината за това поведение на А12. Много ми е интересно как уж китайските телефони имали повече лъчение на радиация като не съм видял човек с китайски телефон да кара електронните табла на спирките да бръмкат така както аз като мина с моя. Сега временно съм със старото Галакси J5 и вече го няма този проблем, явно е характерен за А12 или като цяло новите самсунги.

4. Други телефони, които ми харесват като външен вид поне са Xiaomi Redmi 10 Prime 2022, Xiaomi Poco F4 GT, Huawei nova Y70 Plus, Huawei nova 9 SE 5G, но пак, това са по-стари модели, от когато последно ги гледах миналото лято.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#5

Моите 50 ст по темата - Realme 9. Малко над твоя бюджет е - има го в дипазона: 470 - 520 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#6

Всъщност имам подарък-ваучер от фирмата за точно 100 лева, тъй, че се вписва. Wink
Само ме притеснява това в какви цветове се предлага.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#7

Намират се и трите цвята - в Технополис го има черен и златен, в Емаг го има и белия вариант.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#8

По-скоро имах предвид, че на снимки изглеждат кичозно блестящи, но ще го видя на живо как изглежда Smile

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#9

Realme 9 pro е с по-добри показатели.По-добър процесор и видео карта...
Дисплеят обаче е IPS ,а не OLED.Ако не ви пречи, е по-добрият телефон спрямо Realme 9...
В Технополис в момента е 459 лв .

Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб....
Когато си тъп е същото...
Цитирай
#10

Благодаря, ще го потърся в Техномаркет или пък ще поръчам от Емаг. Никой Технополис не ми е на удобна локация и освен това не сме доволни от обслужването в техните магазини. Smile

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#11

Сега, за да надцакам колегата (майтапя се, разбира се), ще дигна мизата до Realme 9 pro plus (за мен поне е най-добър - има OIS на камерата, и за снимките (особено нощните) го водят, че се справя значително по-добре от Realme 9 pro. Само че, цената му е (минималната, която намирам) 575 лв (това в пазарувай сайта).
Цитирай
#12

Да ,с малко по-добри показатели е от 9 pro,но е над бюджета(макар и не фрапантно) посочен от колегата...
П.С.
Имам и резерви към Медиатек процесорите ...


Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

Когато си мъртъв,не усещаш нищо-страдат тези около теб....
Когато си тъп е същото...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)