Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S22, Xiaomi 12, Pixel 6/a
#1

Здравейте.
Оглеждам се от известно време за нов апарат. Сегашният ми си върши идеално работата и смяната не е наложителна, но все пак се замислям за промяна.
Търся компактен телефон, което много ограничава изборът ми, общо взето имам 3-4 опции, самсунг с22, шаоми 12, зенфон 9 и евентуално пиксел 6/6а. Шаоми съм имал, там си беше някаква занимавка с флашвания на ромове, китайски, европейски и не знам какви още, с асус и пиксел не съм имал досег. Със сегашния с10е общо взето не правя нищо, ъпдейтите си идват по въздуха при все, че е със снапдрагон.
Ако се спра на с22 да търся ли отново версия със снап или този, който се предлага у нас също се справя добре?
Изключвам да чакам с23, защото там и цената ще е доста по-дебела.
Изключвам и да се връщам на iOS, защото мина доста време от последния ми айфон и промяната може да е тегава за мен.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих се спрял на 6a, предлага компактен размер, отлична камера и чист Android.

 
Цитирай
#3

S22 със Snapdragon и да намериш, няма да е предназначен за европейския пазар, което ще ти докара главоболия. Най-малкото 5G няма да работи и не е ясно какво ще е положението с ъпдейти-те. Според мен не си заслужава.
Аз нямам оплаквания от моя S22, телефонът си работи много добре и след последния ъпдейт живота на батерията се подобри. Ако изчакаш появата на S23, цената на 22 вероятно ще падне.
Цитирай
#4

(2023-01-21, 16:36:59)NiOOH написа:  S22 със Snapdragon и да намериш, няма да е предназначен за европейския пазар, което ще ти докара главоболия. Най-малкото 5G няма да работи и не е ясно какво ще е положението с ъпдейти-те. Според мен не си заслужава.
Аз нямам оплаквания от моя S22, телефонът си работи много добре и след последния ъпдейт живота на батерията се подобри. Ако изчакаш появата на S23, цената на 22 вероятно ще падне.
Ами това е единственото, че няма 5G. Което пък изобщо не е драма  Моят с10е е от сащ, отключен е и ъпдейтите си идват. Ще помисля още, както писах първо - смяната изобщо не е спешна, дори не е нужна, но искам сякаш вече да го сменям...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#5

(2023-01-21, 16:49:37)MapTo_D написа:  Ами това е единственото, че няма 5G. Което пък изобщо не е драма  Моят с10е е от сащ, отключен е и ъпдейтите си идват. Ще помисля още, както писах първо - смяната изобщо не е спешна, дори не е нужна, но искам сякаш вече да го сменям...

Ако не е наложително, може да не се хвърляш на S22 със Снапдрагон, защото е със Snapdragon 8 Gen 1. Той също си попогрява. Ако беше Snapdragon 8+ тогава да речем, че има повече смисъл. 
Аз също преди имах Galaxy s10e и честно да ти кажа ако не му се беше счупил дисплея нямаше да ъпгрейдна към S22. Моите впечатления от s10e срещу S22.
- камерата на S22 е наистина по-добра ако това ти е МНОГО важно. Аз лично почти не снимам и това не ме интересува. Всеки път като съм искал да снимам със специализираните му функционалности на S22 , винаги е проблемно. Или няма да фокусира, или ще изкриви нещо снимката. Трябва да се правят 100 гимнастики, защото му бил много голям сензора Smile  Има тука писано доста по темата;
- батерията и на двата телефона е малка и честно да ти кажа с моето ползване не усетих S22 да ме държи повече от s10е. Аз не играя игри, не снимам видеа. Ползвам тела за браузване, чат и за гледане на youtube и twitch най-често; 
- S22 грее много повече от s10е, поне моята бройка е такава. Тука във форума има 3-4ма човека дето се кълнат в СТУДЕН телефон. Аз моят под 40 градуса рядко го намирам при продължително ползване - без значение дали е само браузване на новини ...пак до 10 минс вдига 40 градуса ама вече му свикнах след половин година ползване.
- s10е има много по-удобен и по-добре работещ сензор за пръстов отпечатък. Този под стъклото на S22 доста по-често не ме засича. Също така за С22 ще трябва или да си купиш доста по-скъп протектор за стъкло или такъв с дупка, защото не всеки протектор поддържа underdisplay fingerprint readers. 
- s10e е по-малък и е доста по-лесен за ползване. На мен лично S22 ми идва с една идея по-голям, може би ако беше малко по-тънък и с 4-5 мм по-къс щеше да ми е супер. 
- S22 си идва с по-нов Андроид и разбира се с всичките му благинки ако ти е много важно. Но имай предвид, че софтуера на Самсунг за рутини примерно и разни подобни като Good lock\Fine lock и т.н. работят по еднакъв начин и на двата телефона. С тях наистина можеш да си направиш доста яки допълнителни настройки и да не е толкова голям проблем, че Андроида ти не е най-новия. 

Ти сам си писал Зенфон 9. Ако не те интересуват снимки и ти трябва много мощ и яка батерия, това е телефона. Асус не са много добри при камерите, но винаги можеш да сложиш Gcam. Рутините ако са ти важни ги заменяш с Tasker и си ти Smile Ако не ти пука, че Андроида ще дойде само с два ъпдейта може това да е твоя телефон. Има физически скенер за пръстов отпечатък и стерео жак. Аз лично не си държа телефоните дълго и не ме интересува, че S22 идвал с 3 андроида напред. То като излезне Андроид 15 тоя телефон ще му е толкова калпава батерията, че и за радио няма да може да се ползва Big Grin  В кръга на шегата разбира това за радиото, но след 3 години батерията ти няма да е като нова, а тя и сега е крайно малка. 

Pixel 6a/7a - за мен лично не са компактни, 15 см височина е много. Тайно се надявам 7a да е под 15см. Писал съм го и преди в по-ранни мнения, но ако не ми се налагаше бързото купуване на нов телефон след счупването на стария, нямаше да мина на S22, а на Zenfone 9. По-логичния ъпгрейд е, освен ако не си голям фен на Самсунг средата.
Цитирай
#6

(2023-01-21, 18:54:36)mkoev написа:   По-логичния ъпгрейд е, освен ако не си голям фен на Самсунг средата.

Благодаря за изчерпателното мнение, полезно е човек, който е бил със същия телефон преди това. 
Това греене, за което се пише не ми допада, явно не може да се коригира с ъпдейт, щом не е направено до сега. Ами май ще си цъкам към момента с малката десятка. 
Пикселите вярно са малко по-големи отколкото мислех, че са. 
Ще поживеем и ще видя какво ще ми хрумне. 
Благодаря за включването.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#7

Не съм усетил моят S22 да загрява повече от предишния ми S9. Вярно, не играя игри, но за всичко друго телефонът си е студен. Не знам откъде идва това, вероятно има проблемни бройки и моята не е от тях. За мен си е съвсем ОК телефон за парите си. Компактен, разкошен екран, всички "екстри" като за S-серия, много добра камера...
Цитирай
#8

(2023-01-20, 11:49:37)Nikito82 написа:  Да разбрахте, аз зареждам с 45в , но на нормално зареждане, просто го купих в случай че бързам някога , . На работа имам и оригинално на самсунг останало от с7едж . Батерията зареждам на 85%. Май така ще направя , с почукване просто да ми показва.

@100 прав си , измества се надиса съвсем леко, но не на % , може би на 1минута

Мени се на интервали и има схема как се мерти индикатора. Прото са много малки разстоянията и вероятно разчитан на това, че и инфорто, което се показва все пак се мени т.е. рядко ще се пържат едни и същи пиксели ако изобщо. А относно зарядното, не помня вече какво идваше със S7, но ако е това квадратното 18W по-добре не го използвай, защото случайно забелязах, че има някакво мазало с протоколите при по-новите телефони. Ползвай си бързото зареждане с 25W зарядното и го спирай само когато знаеш че стайната е над 26-27градуса ако искаш да е перфектно всичко. Ако не до 85% никакви проблеми и никакъв смисъл да се мъчиш, като спреш бързия заряд става 10w, което вече е прекалено колкото и да имаме желание да пазим батерията. Аз все още не разбирам защо не са го направили да е поне 15W или нещо от сорта....
Цитирай
#9

На Зенфон 9 гърба му се захабява за отрицателно време, нещо не са случили на материал. Поради тази причина взех С22. На телефон за 1500лв.+ да му се прецаква гърба за седмица-две ползване, някакси не ми звучи сериозно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#10

Изчакай S23, след няма и две седмици е представянето. Поне ще е със Снапдрагон.


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#11

Ами в крайна сметка излезе S23 на приемлива цена и се спрях на него. В S22 нещо тази 'плочка' отзад на камерите не ми харесваше. При S23 я няма и ми допада, супер изчистен, оправени са някои нелепости от предния модел и така. Реших си дилемата, старият и верен с10е излиза в пенсия. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#12

И най-важното е, че е със Снапдрагон Ген 2, който е много по-хладен и енергоспестяващ от Ген 1.
S23 има и много по-добра батерия от S22.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)