Анкета: Чистите ли RAM памет на смартфона си ръчно? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, постоянно
11.36%
5
11.36%
Да, понякога
34.09%
15
34.09%
Не, не го правя
47.73%
21
47.73%
Не знам за какво става въпрос
2.27%
1
2.27%
Друго
4.55%
2
4.55%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чистите ли RAM памет на смартфона си ръчно?
#1

[Изображение: 6-best-ways-to-clear-ram-on-android-and-...faster.jpg]
Чистите ли оперативната памет на устройството си ръчно?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, постоянно. По добре когато мога, отколкото когато се наложи

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Преди и след преминаване към по-високата версия на ОС, само позачистих и аз на ръка нещата. Иначе за постоянно не се занимавам с това.

 
Цитирай
#4

Какво имаш в предвид да разчистваш РАМ? Да спираш процеси ли? Това отдавна отшумя, необходимите процеси сами си се спират и пускат, андроида се грижи за това. Ако насила ги спираш, после те сами си се пускат и батерията пада. Ако те дразни програмата - деинсталираш и търсиш по-добра, ако има. Само с ексиносите няма спасение, там процесите са неуправляеми.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

Ами по скоро не,не се занимавам с чистене на рам,но пък спирам ръчно дадени програми че много % ми дърпат от батерията.
7.8% си е много,а като я забравя някой път и се налага да зареждам телефона по често.Малко си противоречим с по горния отговор.
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

Не, не ми се налага. А и нямам излишни приложения, освен фабрично наградените, които не подлежат на деинсталиране.
Цитирай
#7

Не, не чистя рам на телефона ми. От време на време го рестартирам (не по често от 1 път в месеца) и правя хард десет след ъпдейт на ОС.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#8

Давам на "затвори всички" ако неща да ми стои нещо в background и да ми стават много прозорци защото почвам да се бъркам така в mutlitasking-а, иначе да вляза и да чистя RAM не е било. Reset не правя без причина - трябва нещо да се е омазало, тогава. Рестарт - на ден веднъж.
Цитирай
#9

Не, защото не се налага. Повечето приложения съм ги направил да им се затварят процесите след няколко минути неактивност на заден план, но дори и да отворя повечето, които съм закачил на десктопа, пак остава почти половината свободна РАМ. 6 ГБ има хардуерно + 1 ГБ някакъв екстенжън за памет, което вероятно е андроидското име за swap.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)