Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12t pro или Poco f4 gt
#1

Здравейте ,колеги!
 Кой от двата модела ще ми препоръчате Xiaomi 12t Pro 12/256gb или Poco f4 gt 12/256gb.
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

И двата са с AMOLED дисплей, на Poco F4 GT е с малко по-добри характеристики, но трудно ще се намери разлика.
Xiaomi 12T Pro е със Snapdragon 8+ Gen 1, а Poco F4 GT е със Snapdragon 8 Gen 1.
Камерата на Xiaomi 12T Pro е с 200mp сензор, един от първите телефони с такъв сензор, не че и на другият е лоша.
Батерията на Xiaomi 12T Pro е 5000mAh, а на Poco F4 GT е 4700mAh.

Ако ти трябва за игри Poco F4 GT, защото е предназначен за това, има и физически бутони за игри, свети около камерата.
Другият Xiaomi 12T Pro е с по-нови технологии, най-вече по-новия чип и новия сензор на камерата, но е и по-скъп.

Ето ти повече характеристики за единия и за другия.
https://nixanbal.com/xiaomi-12t-pro-deby...on-8-gen-1
https://nixanbal.com/poco-f4-gt-e-geymar...ni-za-igra

Ето ти едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

(2023-01-25, 21:47:23)hazART написа:  И двата са с AMOLED дисплей, на Poco F4 GT е с малко по-добри характеристики, но трудно ще се намери разлика.
Xiaomi 12T Pro е със Snapdragon 8+ Gen 1, а Poco F4 GT е със Snapdragon 8 Gen 1.
Камерата на Xiaomi 12T Pro е с 200mp сензор, един от първите телефони с такъв сензор, не че и на другият е лоша.
Батерията на Xiaomi 12T Pro е 5000mAh, а на Poco F4 GT е 4700mAh.

Ако ти трябва за игри Poco F4 GT, защото е предназначен за това, има и физически бутони за игри, свети около камерата.
Другият Xiaomi 12T Pro е с по-нови технологии, най-вече по-новия чип и новия сензор на камерата, но е и по-скъп.

Ето ти повече характеристики за единия и за другия.
https://nixanbal.com/xiaomi-12t-pro-deby...on-8-gen-1
https://nixanbal.com/poco-f4-gt-e-geymar...ni-za-igra

Ето ти едно ревю.
12t pro също става за игри предполагам, мисля да го взимам с 12 gb ram , също така дали е проблем , че телефона е с пластмасова рамка?Чувам че и двата имали проблем с прегряването, но едва ли ще ги претоваря до толкова,че да прегреят.
Цитирай
#4

Става за игри, просто не е като другия, който е предназначен за това.
Като го сложиш в кейс, не мисля, че ще има значение каква рамка е.
За прегряването, не знам, трябва сигурно доста да се постараеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

(2023-01-26, 09:53:08)hazART написа:  Става за игри, просто не е като другия, който е предназначен за това.
Като го сложиш в кейс, не мисля, че ще има значение каква рамка е.
За прегряването, не знам, трябва сигурно доста да се постараеш.
Определено много ми харесва и ще е актуален дълго време, днес най вероятно го взимам и няма какво да му мисля, единствено ме притеснява пластмасовата рамка да не се деформира след време, смисъл самия телефон да се изкриви.
Цитирай
#6

Рамката е такава, защото той е с флагмански характеристики, но не е флагман като Xiaomi 12 Pro например.
Няма да се изкриви при нормална употреба.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2023-01-26, 10:13:53)hazART написа:  Рамката е такава, защото той е с флагмански характеристики, но не е флагман като Xiaomi 12 Pro например.
Няма да се изкриви при нормална употреба.
Заслужава ли си парите, какво е личното ти мнение?
Цитирай
#8

Да, на мен ми харесва, имаш флагмански процесор, AMOLED дисплей, стерео звук, нов сензор на камерата, 5000mAh батерия, 120W зарядно, което е в комплекта.
Другият вариант е Motorola Edge 30 Ultra, той също е с такъв процесор, P-OLED дисплей, 200mp сензор, алуминиева рамка, но по-малка батерия 4610mAh и е с крив дисплей.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2023-01-26, 11:23:05)hazART написа:  Да, на мен ми харесва, имаш флагмански процесор, AMOLED дисплей, стерео звук, нов сензор на камерата, 5000mAh батерия, 120W зарядно, което е в комплекта.
Другият вариант е Motorola Edge 30 Ultra, той също е с такъв процесор, P-OLED дисплей, 200mp сензор, алуминиева рамка, но по-малка батерия 4610mAh и е с крив дисплей.
Оставам твърдо за 12t pro.  Благодаря за мненията!
Цитирай
#10

Ако искаш изчакай малко да пуснат новия Поко Ф5 (Про). Според сегашните слухове, ще е чистата версия на "Redmi K60". Топ е от всякъде според мен. 2К екран, 5500 мАч батерия, безжично зареждане...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#11

(2023-01-27, 00:33:11)bgbore_96 написа:  Ако искаш изчакай малко да пуснат новия Поко Ф5 (Про). Според сегашните слухове, ще е чистата версия на "Redmi K60". Топ е от всякъде според мен. 2К екран, 5500 мАч батерия, безжично зареждане...
Вече взех 12t pro 12/256 надявам се да остана доволен.
Цитирай
#12

(2023-01-27, 06:17:47)Stanislav96 написа:  Вече взех 12t pro 12/256 надявам се да остана доволен.

Честито, да си го ползваш със здраве!
Ще останеш доволен, добро е телефончето.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#13

Аз съм с Poco F4 GT и бих казал, че този телефон е страшна машина, а за тези пари такъв телефон не може се да намери и подобни параметри и външен вид. Телефона е супер силен и сега ще Ви кажа какви температури изкарва при CoD Mobile при игра около 5...6 часа, телефона при доста продължителен гейминг се вдига до 50* макс, но това пак казвам е при гейминг от 5+ часа. При гейминг около час, час и нещо телефона си върви  45*..до 47*...като околната температура е около 26...27* градуса. Преди няколко дни си поръчах комплекта на Poco F4 GT който е от K50 и включва кейс и вентилатор, според тестовете в интернет с въпросния кейс  (който е алуминиев от средата към края) и вентилатор на Black Shark температурата при гейминг над 5 часа в въпросният комплект телефона държи 40..42 градуса което е супер добре. Като ми дойде охлаждането за телефона ще направя един тест и ще пиша за да знаят бъдещите собственици за какво иде реч. Забравих да кажа и за тригерите които изкачат, че са супер удобни и се чувстват доста премиум. Като цяло първото ми впечатление беше като хванах в ръцете си Poco F4 GT беше, телефона е направен от доста премиум материали. Дисплея е супер ярък и въобще бих казал, че е един от най добрите, като реакцията му на докосване е супер бърза и точна. При зареден телефон от 100% и игра на CoD Mobile на макс графика телефона изкарва около  близо 3 часа, но се зарежда за невероятно 17 минути. Общо взето като заключение ще кажа, че телефона наистина е добър и е топ. В момента играя и Genshi  на макс графика и върви перфектно без абсолютно никакви забивания или лаг. Колонките на телефона са 4 броя и наистина е супер чист звука, като сила не е нищо особено, но като качество си е супер. Пиша това за бъдещите собственици да знаят какво получават. 

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
[-] 1 потребител изказва благодарност на grenlould за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)