Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търси се временен заместник на Note 9 до 800лв
#1

Привет. Ноут9-ката реши да започне да хаби батерията за 2-3ч SOT, въпреки че може да кара и по 2 дни, ако дисплея не се ползва активно - например при разговори, по няколко чата във вайбър. И това на FHD+ резолюция, без battery saver. Та, явно няма да ме избута докато излезе S23 серията и достигне до приемлива за мен цена ултрата. В този ред на мисли, трябва ми адекватен заместител, който ще се ползва около година. Адекватен означава, приличен OLED дисплей, добри стерео говорители, за да го чувам като звъни, лек UI (Ноута съм го къстъмизирал със good lock и е изключително плавен като работа), SOT 7-9ч при леко до средно натоварване. По възможност, някакви ъпдейти по сигурността. Камерите са от значение, но ми е ясно, че в този бюджет няма какво да бие широкоъгълната + телефотото на Ноута, камо ли в нощен режим. Ще се играе много рядко Diablo Immortal, така че е силно желателно SOC-а да е QC 778/+/865/870/888/+ или Tensor-а в Пиксел. Телефона задължително ще е от България и се изисква гаранция, на която да може да се разчита. До този момент съм набелязал следните у-ва:

1. Pixel 6a. P6 е възможен вариант, но само през скайфон, а доста зловещи неща прочетох за техният "сервиз".
2. Realme GT2. Тук не очаквам чудеса откъм ъпдейти, очаквам посредствена камера за класа. Не знам как е UI и колко плавно работи.
3. Nothing 1. Отвратително грозен телефон за съжаление. Четох за доста проблеми с качеството, бъгове, дефекти и т.н. в Reddit. Нямам инфо от първа ръка.
4. A52s 128/6. Трудно се намира вече, а където го има е доста скъп.

Приемам и други предложения, стига да са в рамките на ДО 750-800лв и да покриват изискванията. Предпочитам обаче да се задържим в списъка с изброените у-ва. 800 е абсолютният максимум, защото това е почти на границата със S20/21FE 5G, които обезсмислят гореизброените.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

Pixel може да си поръчаш от Амазон Германия, никакъв проблем.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • retyrn
Цитирай
#3

Проблем има - аз самият. Нито имам регистрация там, нито имам намерение да правя още една покупка, ако евентуално се вземе от там. Доста ще е трудно да се снабдя на доверие от някого, затова и отпадна този вариант. Не съм се и занимавал с външни сайтове, не знам как стоят нещата с гаранции и връщане при проблем. Затова и избрах толкова неизгодният вариант от тук.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#4

Залагам на Pixel 6a и мисля, че няма да сбъркаш, освен ако не те притеснява чистия Android в случая.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#5

Той Pixel 6a в OLX е по-евтин от колкото в Skyfon и пак е чисто нов. Разбира се, пак гаранцията е неясна. 
Другият вариант е от Ardes, но там е по-скъп. Но като дадеш на гаранционно обслужване, интересно е, че те нямат собствен сервиз, а те карат да звъннеш на сервиза, с който работи марката, което е логично от тяхна страна и няма да се притесняваш, че сервиза е калпав, но за Google няма информация. Та може да ги питаш с тях как стоят нещата, с кой сервиз работят за телефоните на Google, частите откъде ги взимат и всичко, което те притеснява.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Някоя едногодишна експерия, има почти чист андроид, добра камера и батерия. доста бързо идват ъповете на ОС и други дребни пачове. Друг вариант е накоя ябълка 8. В райна сметка при продажбата и там ще си на най-малка загуба. Говоря за чисто нови телефони с гаранция, например от емаг. Все пак представянето на това, което искаш да вземеш е след 2 седмици. Значи след месец ще е тук. Толкова ли не можеш да изкараш, или искаш да вземеш 23ката след година на по-тънка цена?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Благодаря! Чистият андроид не ме тревожи, въпреки че нямам опит с такъв и не знам колко точно обран ще е. Моят нот е направен изключително семпъл, ползвам не повече от 2 от самсунгските приложения, няма да ми липсва кой знае какво от софтуера. Пиксела ще се ползва за разговори, вайбър, много рядко някоя снимка, много рядко по една сесия Диабло. Просто искам у-во, което да не ми къса нервите от изваждането от кутията му. Имахме с моята лош опит с едно Redmi 8T. От вторият месец се започна с проблемите, след гаранцията го махнахме. Моят нот за 4.5г е безпроблемен, с изключение на батерията и греещият Ексинос. Покрай мен хората смениха по 3-4 бюджетни пръчки в това време.
Ще проверя в Ардес все пак, но не очаквам адекватен отговор.

Едит: Ще чакам за тънка цена на 23-ката. В момента имам преподписване, но не ми харесват плановете. Ще изчакам да слезе цената, ще преподпиша и ще излезе доста по-поносимо. А и не искам да съм бета тестър на новата серия. По същата причина не съм фен и на Нищото 1.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#8

За тънка цена на S23 обаче ще трябва всъщност да почакаш доста, и на тях цените им взеха да падат доста бавно, подобно на айфонските цени... Впрочем след като става въпрос за чист андроид, освен Пиксел и Сони, има и трети вариант - Моторола, плюс някои брандови подобрения, които може да бъдат само от полза. Разгледай серията Edge 30, има различни предложения за всеки вкус и нужди... Smile

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#9

Разгледал съм, обстойно. От Моторола, само Edge 30 попада в бюджета и част от изискванията, но не ми допада модела, въпреки че се споделя, че има добър екран и приличният 778+. И до там. Вероятно очаквам прекалено много от у-во за 650лв. Фюжъна е извън бюджета, а и ме разочарова. Нео не отговаря на изискванията.
Сони не е опция. Там имам само 10 IV, който въпреки че изглежда перфектен дори без стерео говорители, за съжаление е базиран на SD695. Жалко, защото ако беше 1 клас нагоре чипсета, вече сигурно щях да се похваля с такъв.

На този етап, Нищото и GT2 отпадат. Изглеждат като прекалено голям риск.
Към момента изчаквам информация за гаранционните условия на Пиксела, ако се закупи от наш търговец и ще се решава. Остана той и A52s. Освен ако по чудо не открия S20FE 5G 128/6, който някак да се вмести в бюджета.


Едит: Драмата е почти разрешена. Гаранционните условия на магазина, от който мисля да закупя Пиксел, ме устройват. Изглежда това ще е устройството, ако не се намери по-добър вариант докато стигна до поръчката.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#10

Ако си решил за Пиксела, това си е добър избор - няма да сбъркаш.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

Подкрепям

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

За Пиксела няма и как да сбърка, само ще сбърка, ако даде 110-120 лева повече за абсолютно едно и също нещо на тукашни хитреци и тарикати, вместо на Амазон Германия. Преди малко сравних, в Амазон белият Пиксел излиза с доставката около 655 лева, тия от Ардес искат 770. И дори го нямат в наличност, а пише " с поръчка", тоест те ще го поръчат пак от същия Амазон, само че ще му сложат едни 100 лева отгоре....

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#13

Нашите търговци са такива, аз затова купувам от тук само ако е на цена като "там" ! Слагам кантара и претеглям Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Нормално е да има надценка, нали и те трябва да спечелят някак. В случая ако го поръча от Ardes той няма да се занимава да го изпраща до Германия или да му връщат парите, както са му казали, че ще направят. Сега, какъв е рискът да стане проблем с телефона, не се знае, но ако така ще се чувства по спокоен, да го поръчва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Точно към Пиксела съм се насочил и точно към белият с поръчка от Ардес. Само ги чакам да дадат някакъв ориентировъчен срок за доставка, че точен не могли. Надявам се да е като повечето други стоки от немско - до 10 дни.
Не ми пречат 100-те лева допълнително. Това ще ми е таксата "спокойствие", както hazART намекна. Прекалено си ценя времето, за да се занимавам да разпращам устройства до чужбина и да чакам да ми ги връщат или да се занимавам с претенции за възстановяване на суми.

Приемам съвети от собственици и познати на собственици на 6a дали белият или черният е по-добре да избера. От години съм нямал у-во с пластмасов гръб и искам да знам на кой вариант си личат по-лесно евентуални драскотини, докато се подсигуря с някакъв кейс и евентуално темперирано стъкло.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#16

Кейс и стъкло се подсигуряват или в същия ден или на следващия, така че ....
Цитирай
#17

Те може и да се подсигуряват, ама Нот 9-ката стоя месеци без кейс, а после още месеци с кейс за 2 или 3лв, преди да му взема противоударния на Самсунг. А стъклен протектор и до ден днешен не е имал късмета да получи. Та, надали ще се хабя да издирвам за и без това редките за България аксесоари за 6а от първият ден на покупката. Тук имаше някакви Spigen-и, за по 30-40лв, но ми се струват ментета. В официалният им магазин вървят на същите суми, но в долари.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#18

Твоя воля, парите ти - също.

Мисълта ми беше, че защита може да се осигури за ден-два и избора на цвят, заради драскотините, които ще получи за тези 2 дни е нещо ..... меко казано .... несериозно.
Цитирай
#19

Аз също подкрепям. Минали са 2,3 пиксела и от всеки съм останал с добри впечатления. Не че съм нямал проблеми с някои , но и в момента пак съм на кръстопът и не мога да реша да заменя моя Pixel 4 XL с Huawei P30 Pro

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#20

Белият или зеленият цвят са за предпочитане за 6А-стоят елегантно,сивия безлично.И аз поръчах spigen кейс,докато дойдат от Али -то прозрачен и имитация на кожа кейсове.Учудващо напоследък поръчките от там идват за 2-3 седмици.
Цитирай
#21

Така е, но след като не ми се занимава да внасям телефон от Германия, трябва да е ясно, че няма да се занимая кейс да чакам от там или от Али. Каквото е, от тук ще е. Като няма добри варианти, ще кара като Нота - без никаква защита. В крайна сметка е парче стъкло, метал и пластмаса.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#22

Принципно аксесоари за Пиксел телефон тук в България трудно се намират. Не невъзможно, но по трудно от други модели. А в Турция /Одрин/ не успях да намеря никъде.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)