Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Google Chrome
#1

Здравейте, телефона е Huawei P20 с Android 8 и проблема е следният: в началото Google Chrome искаше да се ъпдейтне но аз му забраних, сега един сайт ми изписа, че не поддържа версията на браузъра ми и искам да го ъпдейтна хрома но немога, като натисна "update chrome" от менюто на приложението ми изписва AppGallery ->"This app is not yet available in the current region". Има ли начин да обновя хрома без Factory reset ? Един път съм правил фабричн рестарт и хрома се ъпдейтваше сам като аз изтривах ъпдейта и му забраних да се ъпдейтва но сега не искам да го правя за да не губя снимките, клиповете и приложенията  си.
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо от App Gallery?Ъпдейтвай от google play.Ако не успееш,изтегли си apk файл и си го инсталирай.
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/chrome/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Ами това съобщение ми изписва като се опитвам да го ъпдейтна през настройките на хрома, искам да го накарам да се ъпдейтне без да го инсталирам наново.
Цитирай
#4

А опитвал ли си да го ъпдейтнеш през google pley,от където си се ъпдейтват приложенията.Дори и да се изтегли и инсталира дадено приложение,то си става като ъпдейтнато,нищо не се трие.Пробвай за ъпдрйт не от настройки на Хром,а от гугле плей.

П.с.Не се подвеждай по изкачащи прозорци,които те подканят да инсталираш,или ъпдрейтваш през техните връзки,които те пренасочват,обикновено са зловредни.За това си има гъгъл плей.
И за проблем с приложение НЕ е необходимо да връщаш фабрични настройки,при проблем с приложение е достатъчно,от настройки-приложения-съхранение да изтриеш,КЕШ и данни.

Huawei P30
Цитирай
#5

(2023-01-29, 22:33:10)DoryanY написа:  А опитвал ли си да го ъпдейтнеш през google pley,от където си се ъпдейтват приложенията.
А дали този телефон - Huawei P20 - има GMS?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#6

(2023-01-30, 10:09:39)jhoro написа:  А дали този телефон - Huawei P20 - има GMS?

Има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2023-01-30, 10:09:39)jhoro написа:  А дали този телефон - Huawei P20 - има GMS?
Хубав въпрос,би трябвало да е със,но ако е катайски,може и да няма,поне като чета тази тема,но може да се инсталира.Но трябва да се даде по-подробна информация,ето я темата.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81042

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

Този p20 има GMS не е китайски но имам някакъв проблем с тегленето от там, имам регистрация но не ми дава да тегля приложения, изписва ми че профила ми не е свързан с устройство и до там. Затова исках да накарам хрома да се ъпдейтне сам както правеше в началото като купих телефона или ако му направиш фабричен ресет.
Цитирай
#9

Тогава опитай,през настройки-акаунти-google да махнеш акаунта и после да го добавиш на ново.Не виждам друг вариант.Трябва да се оправи този проблем,за да се актуализират приложенията,особено google services,с него са свързани доста приложения,и хроме също.Пробвай първо да ги синхронизираш гугълските услуги,ако не се оправи,махаш и на ново влизаш.

Huawei P30
Цитирай
#10

Аз също имам Huawei, но е по-стар - Y6/2017. Ползвам Google Play, AppGallery и APKPure.
Обаче ... заради старата версия на ОС - Андроид 6 - Google Play ми предлага Chrome 95.0.4638.74, AppGallery - 106.0.5249.126, а актуалната е 111.0.5557.0. Или поне  108.0.5359.79.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

(2023-01-30, 13:07:54)jhoro написа:  Аз също имам Huawei, но е по-стар - Y6/2017. Ползвам Google Play, AppGallery и APKPure.
Обаче ... заради старата версия на ОС - Андроид 6 - Google Play ми предлага Chrome 95.0.4638.74, AppGallery - 106.0.5249.126, а актуалната е 111.0.5557.0. Или поне  108.0.5359.79.
Как AppGallery ти предлага хром, аз там въобще не намерих да го има нали все пак е част от гугъл пакета който забраниха за Huawei.
Цитирай
#12

И там излиза,ето как,като отвориш App Gallery,маркираш долу Аз,и за актуализации,или скролваш на долу на мениджър на инсталиране-инсталирани,на приложения като го напишеш в търсачката,пак излиза.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

При мен не излиза така, с андроид 8 съм, в AppGallery на "Аз" не ми излиза нищо, а това мениджър на инсталиране не го виждам изобщо.
Цитирай
#14

Като напишеш в търсачката Chrome трябва да се покаже.Аз съм с П30 явно с друга версия на App Gallery,но не виждам причина да не ти излиза.Но не се актуализира от самата App Gallery а те пренасочва за изтегляне и после се инсталира,след твое одобрение.За това най добре си излез от google акаунта и после се логни на ново,защото хром е свързан с други гугълски приложения които също трябва да се актуализират,и може и да има проблеми,и за сигурността също.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#15

Аз лично нямам проблем с Google Chrome в AppGallery, всичко си работи тип топ. И не ми забиват гугъл приложенията. Има алтернативи вече като Gbox и Gspace.
Цитирай
#16

(2023-04-20, 18:01:15)Ален Илиев написа:  Аз лично нямам проблем с Google Chrome в AppGallery, всичко си работи тип топ. И не ми забиват гугъл приложенията. Има алтернативи вече като Gbox и Gspace.

Съгласен съм с теб Алене! Оправиха ги проблемите. Няма с какво да ги пипнат вече - имат си всичко на много високо ниво. Аз отдавна предчувствах, че е въпрос на време да намерят начин за App Gallery  и съм впечетлен от това, което са създали.
Цитирай
#17

Извинявам се ако не е това точното място но да не отварям нова тема реших да попитам тук как да накарам гугъл хром да ми отваря страниците в тъмен режим. В настройките съм задал тъмен режим но само началната страница е такава.
Цитирай
#18

Начална страница, горе ляво, има три чертички, там са настройките за сайтове и оттам се задава тъмна тема и за тях.

 
Цитирай
#19

Това обясних, че съм задал тъмна тема и само началната страница е такава, отворя ли сайт вече е бяло.
Цитирай
#20

Няма как, до настройка на сайта е. Ако той няма тъмен режим, не става.
Някои други браузъри направо затъмняват всичко, но не и Chrome.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#21

Има вариант през хром флагс. Напиши в адрес бара chrome://flags и потърси в търсачката Auto Dark Mode for Web Contents, като му зададеш Enable. Виж дали ще ти допадне, като има и други опции но лично не съм ги пробвал. Също така във флагса има доста настройки за да си направиш хрома по твои предпочитания.
Цитирай
#22

Не е точно по темата,но пак е свързано.Актуализирам през Google play приложението Google и ме известява че е зловредно Big Grin .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#23

Днес и при мен е така.Деинсталирах,но все така си стои.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#24

И при мен е същата работа. Троянец пише нещо

[Изображение: 0e3e9b5a256f6819f9282fc6f84d7e95.jpg]

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)