Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mediatek helio g99 или Snapdragon 695
#1

Здравейте, 

Досега имах Huawei Nova 5T, от месец търся с какво да го заменя и влязох в истински филм. Установих, че поради някаква причина от 2020 година качеството на телефоните пада. Huawei отпадна заради google сървисите. Honor 50 много надминава бюджета ми, който е около 700 лева. Наскоро открих моторолите. Сега се двуомя между MOTOROLA G72 (голям дисплей, но слаб процесор) и MOTOROLA EDGE 30 (по добър процесор, но по малък дисплей)

В тестовете гледам, че helio g99 е почти наравно със snapdragon 695, но тестовете са едно, а съвсем друго е някой, който го е ползвал да си каже мнението.

Изискванията са, дисплея да е хубав (oled, amoled) и блутуда да държи 3 устройства. Не играя игри, не ползвам камерите. Ползвам професионална BT слушалка.  

п.п. Купих Xiaomi Redmi Note 10 Pro, всичко е много хубаво, но непрекъснато ми объркваше блутуд устройствата. Проблема с проксимити сензора си върви при всички шиомита още от много години. Изтърпях го два дена и го подарих на жена ми.
Благодарен съм за всеки съвет, много здраве на всички! Smile

Благодаря! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Винаги снапдрагон-а. По- енергийно ефективни са, съответно и по-малко греят. Опита ми показва, че ъпдейтите на версиите андроид са по-лесни за устройства със снапдрагон.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#3

(2023-01-31, 17:06:45)georgie написа:  Наскоро открих моторолите.

Ниската им цена сякаш сама се открива. Cool
 
Преди дни представха Motorola Moto G73. Той е с Mediatek Dimensity 930. Много по силен процесор от изброените по горе. Предполагам скоро ще е на пазара и на сходна цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#4

Motorola edge 30 е страхотен телефон.Ползвам го от няколко месеца.За парите си е топ нормален като големина и тегло.С прилични характеристики заслужава си всяка стотинка а аз често си сменям телефоните.Може и да съм леко пристрастен към Моторола Smile.Но съвсем сериозно не мога да му намеря фрапиращ недостатък иначе твърдо Snapdragon от 6 серия нагоре.Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kiko74 за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#5

Благодаря, насочвате ме в правилната посока Smile ,  
Намерих нещо странно в techmart:
Motorola Moto G71 5G 6/128GB Neptune Green за 449 лева в смарттех:

Технология на дисплея: AMOLED
Памет (GB): 128
RAM  (GB): 6
Опресняване на дисплея: 60Hz
Процесор: Snapdragon 695 5G
Батерия: 5000 mAh
Втора SIM: не

В Плевен няма наличност и не мога да го видя, мисля, че има нещо сгрешено или в офертата или в телефона, но пък и в gsmarena описанието е такова. Възможно ли е цената да е толкова ниска само заради 60 херцовото опресняване на дисплея и липсата на втора SIM карта? Някой дали е тествал този модел? Не знам дали е правилно да пускам линк, ако не, моля да го изтриете. Ето го и него:

https://techmart.bg/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D...ne%20Green

Благодаря! Smile
Цитирай
#6

Да, възможно е, защото сега е актуален G72, въпреки че преди няколко дни пуснаха G73, който пък може да не се появи официално тук, за разлика от G53. 
https://mobilebulgaria.com/news/motorola...0mp-kamera

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • georgie
Цитирай
#7

Вчера взех за тестове Motorola Moto g42 /Dual SIM/128GB/6GB RAM.
Първоначалната настройка, мигрирането на данни от Honor 20 lite през WiFi стана за около час (36GB), като през това време се инсталираха и системни ъпдейти. Всички приложения, включително appgallery и HMS core на huawei си работят нормално. Часовник Huawei GT2 се свърза нормално и всички функции работят. Държи стабилно три блутуд устройства и съответно разговори през тях. Сензора за отключване е много бърз. Освен дисплея и звука ме изненада много приятно. Плътен с бас, доколкото може да се каже за миниатюрен говорител.

За 5 часа непрекъсната работа батерията падна на 47%, много ми харесва дисплея, настроен на 80% яркост, просто няма нужда от повече. Няма лагване, загряване или забиване. Единствено не успях да настроя сим картите, като едната да е само за data, а другата само за voice, сигурен съм, че проблема е в мен, ще почета малко. Smile .  Снимах с камерата лекции от тетрадка, излязоха перфектно, но имайте предвид, че съм лаик в снимките.

  В резюме мога да кажа, за моторола имах не добро мнение още от първите им години, сега обаче ми направи впечатление достъпната цена за добър хардуер. Това ще е следващия ми телефон:
400 лева за snapdragon, 6GB ram и OLED дисплей, не знам за флагманите (цената не ми позволява), но мога да кажа, че по ми харесва от Huawei p10 lite, Honor 20 lite, Samsung A51, XIAOMI Redmi Note 10 Pro и XIAOMI Redmi Note 11 Pro (като се знае разбира се неработещия коректно, проксимити сензор на всички модели на шиоми). По бързодействие бих го сравнил с Nova 5T, но с по -добър дисплей от на Nova. 

Здраве на всички, мненията ви бяха ценни и ме ориентираха много добре!

Благодаря! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)