Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2023-03-19, 15:11:46)milss написа:  S22 U и S23 U са пред мен в момента и вярвам на очите си. Очила не нося, нямам далтонизъм. 
Стига с това  Е6 и Е5 панели. Основните разлики между новия и стария панел са:
- увеличение на пиковата яркост при Е6.
- по-ниската консумация на енергия при Е6 (~15%).
- модулация на PWM Dimming мисля, че беше ~1400 Hz. Обаче при S23 моделите ШИМ-а е зле (за тези които са чувствителни) - 240Hz.
Другото, ако има друго, са несъществени разлики или маркетингови трикове.
Ти си единствения, който вижда обратното, за което не мога да твърдя, че не виждаш правилно, но това НЕ е нормалната ситуация. Безброй видеа има където един до друг се вижда разликата между двата типа панела и е брутална, даже аз лично качих снимка във форума където се вижда разликата, дали я видя?
И говорим за гледане под ъгъл нали?

пс Всъщност за да не са празни приказки само сто така изглеждат нещата и имам още 2бр S22U, които изглеждат точно по същия начин:
[Изображение: 1677079508589.jpg]
Цитирай
Аксесоари

(2023-03-19, 15:56:29)100 написа:  Ти си единствения, който вижда обратното 
.........

И говорим за гледане под ъгъл нали?

.........
[Изображение: 1677079508589.jpg]

Ами не съм единствения. Погледни пост #331 в тази тема.
Да. Гледане под ъгъл. Затова казвам, че не ми е проблем, защото не си гледам телефона под ъгъл.
От снимката е ясно за твоя S22 U, че синее, обаче като гледам S23 U си е жълто, а не е бяло. Сравни с бялото дистанционно над телефона. От трън та на глог. Нормално за OLED панелите - или ще синее или ще жълтее. Това е нивото на технологията за сега.

1916 
Цитирай

Има синеене при S22 Ultra, да. Не е нещо да ти избоде очите и да дразни, поне мен не... но си го има, факт. Xiaomi изобщо не мога да ги хвана какви панели ползват и какво не ползват - там в една минута е 120hz, в дадено приложение пада на 60, изобщо - лагва, не лагва, лагва, не лагва... аматьорски идиотщини.
Цитирай

(2023-03-19, 16:20:30)milss написа:  От снимката е ясно за твоя S22 U, че синее, обаче като гледам S23 U си е жълто, а не е бяло. Сравни с бялото дистанционно над телефона. От трън та на глог. Нормално за OLED панелите - или ще синее или ще жълтее. Това е нивото на технологията за сега.

Другите С22ки изглежда буквално 1:1 със снимката, не знам как иначе да го интерпретирам? Чак такива разлики да има при определени 22ки ми се се струва прекалено наистина...

Иначе абсолютно прав си, дисплея под ъгъл започва да жълтее леко и в реални условия стопя леко цветовете без да размива нищо, но color shift си има и скоро няма да спре да има при всички дисплеи. Мисълта ми обаче беше, че лекото жълтеене е нормалния феномен, така е при почти всички други телефони, които НЕ са с Е5. Защо е така не знам, но Xiaomi с Е5 синее, с Е6 е жълтеенето. При друга парка се повтаря същата зависимост, затова е изключително учудващо ако има С22ки с такъв толеранс, че да приличат на E6... Smile

Малко страни то темата, някой знае ли Light режима колко сваля клоците? Или може би клока само на основното ядро? Чудя се дали изобщо виждам разлика с нормалния режим при всекидневна употреба...
Цитирай

@100
По въпроса за light режима, аз разлика не виждам в ежедневна употреба, никакво затруднение или друго, дори си позволих да вдигна стойностите на анимациите, за да се насладя на същите с действията им по интерфейса.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • 100, martosblack, OliQueenBG
Цитирай

Мисля, че не е необходимо да коментираме повече това "синеене". Ясно е, че от настройките на дисплея може да се оправят цветовете, както е угодно на потребителя. Може би колегата, който се оплаква е преминал от една марка телефон на Samsung S23, не е успял да свикне с менюто (което е нормално), озлобил се е и това го кара да се дразни от всичко.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • milss, TNTKZ
Цитирай

(2023-03-20, 06:57:08)Monipeev написа:  @100
По въпроса за light режима, аз разлика не виждам в ежедневна употреба, никакво затруднение или друго,  дори си позволих да вдигна стойностите на анимациите, за да се насладя на същите с действията им по интерфейса.
Да, учудващо е как не се сусеща нищо. А реално ефекта върху батерията няма как да е постигнат освен по-нисък клок и по-ниски напрежения евентуално. Супер интересно ми е колко е бутнат тъйк като преди battery saving май беше 30% по спомени и не позволяваше дори 120хз, заради което не съм го използвал никога.
(2023-03-20, 06:59:21)sapiora написа:  Мисля, че не е необходимо да коментираме повече това "синеене". Ясно е, че от настройките на дисплея може да се оправят цветовете, както е угодно на потребителя. Може би колегата, който се оплаква е преминал от една марка телефон на Samsung S23, не е успял да свикне с менюто (което е нормално), озлобил се е и това го кара да се дразни от всичко.

Ние изобщо не коментираме това синеена, а когато гледаш малко под ъгъл. Иначе калибрацията при нормално гледане може да се коригира кой както му харесва.

Още един курус по темата гледане под ъгъл е че страниците 5мм навътре от извивките на екрана по вертикала се вижда изкривяване/сянка от горе до долу, не е като прав дисплей.
Цитирай

Защото не е прав дисплей...

Сянката (по-скоро ligh reflection-а) се вижда и на S22 Ultra, вижда се на всички силно извити Huawei/Xiaomi и още повече се виждаше на хептен извитите S8,S7 Edge и т.н. Нищо ново под слънцето. Това е извития екран.

Той е едва-едва извит при S23, доста по-малко от S22 но извивката си е там със всички плюсове и минуси. Когато стане абсолютно плосък няма да има тези дефекти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Понякога се чудя дали се чете мнението или се пише на база първата ключова дума излезнала диагонално...

Дисплея е извит, има сянка и не сме тотални индианци условно казано....проблема е че има още една сянка 5мм по-навътре. Сценарии - телефона стои на бюрото, събуждам го колкото да видя новификации или час и въпросната сянка е винаги в полезрението. Затова като си говорим за неща, които се вижда под ъгъл и уж не са проблем...
Даже на снимка се вижда:
[Изображение: 1679311988.jpg]
Цитирай

(2023-03-20, 13:36:44)100 написа:  Понякога се чудя дали се чете мнението или се пише на база първата ключова дума излезнала диагонално...

Дисплея е извит, има сянка и не сме тотални индианци условно казано....проблема е че има още една сянка 5мм по-навътре. Сценарии - телефона стои на бюрото, събуждам го колкото да видя новификации или час и въпросната сянка е винаги в полезрението. Затова като си говорим за неща, които се вижда под ъгъл и уж не са проблем...
Даже на снимка се вижда:
[Изображение: 1679311988.jpg]

Абе човек излез навън, напий се, изплющи нещо чуждо - майнната им на тИлИфоните. Не ставай слуга на машините.То и аз кат се напия и понякога виждам луната размазана

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 5 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • gazibarev, martoo, milss, OliQueenBG, sapiora
Цитирай

(2023-03-20, 13:54:29)TNTKZ написа:  Абе човек излез навън, напий се, изплющи нещо чуждо - майнната им на тИлИфоните. Не ставай слуха на машините.То и аз кат се напия и понякога виждам луната размазана
Ти мислиш, че ми пука вече ли? Smile След толкова телефони вече става ясно, че все нещо ще има, просто 23ката е мноого по-близо до истината тази година. А тук е андроид/технически форум, обсъждаме си кое какво как. А иначе на втората бира действително повечето техники се подобряват феноменално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Три години активно играх Clash of clans на P30Pro и нямаше никакви грижи, днес реших да си активирам отново акаунта и като пуснах играта телефона(S23U) силно загря в горната една трета. Това от Game booster ли идва? Играта съвсем не е тежка за да загрява телефона.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2023-03-24, 13:31:22)felipe написа:  Три години активно играх Clash of clans на P30Pro и нямаше никакви грижи, днес реших да си активирам отново акаунта и като пуснах играта телефона(S23U) силно загря в горната една трета. Това от Game booster ли идва? Играта съвсем не е тежка за да загрява телефона.

Аз играя Castle Clash от години на различни устройва. Тя е много подобна на Clash of clans(почти същата) Нямам никакво загряване с s23 ultra, температура над 28 градуса не правя, дори след няколко часа непрекъсната игра. Странно е, че загрява при теб колега.

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

Не знам защо така, имам чувството че този гейм бустър кара телефона да работи на макс без да има нужда.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2023-03-24, 14:31:15)felipe написа:  Не знам защо така, имам чувството че този гейм бустър кара телефона да работи на макс без да има нужда.
По-скоро е обратното. Но така или иначе там има настройки за всяка игра, може да се пусне в по-лек режим и т.н. А може и за някой да е топло, за друг да не е Smile
Цитирай

Може и да не е кофти оптимизацията, все пак е нов чип Gen 2 колкото и да е Snapdragon, друго разпределение на ядрата и така. Сещам се как след ъпдейт при Exynos 990 Asphalt 9 литна без да загрява (твърде много) S20 и без да тротълва. Въпрос на ъпдейт.
Цитирай

Колеги обмислям да купя телефона. Моля за коментар липсата на 3.5 мм жак отразява ли се на качеството на звука? Ако се ползва type c преходник...Не ползвам безжични, за това питам.
Цитирай

Не се отразява

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Не бих казал, че се отразява но с безжичните звука е брутален. Аз ползвам Buds pro и съм доволен имам и преход от type C към 3.5 и чат пат го ползвам и него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green 512GB
Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black 1TB
Цитирай

(2023-03-25, 07:43:31)mitko1907 написа:  Не бих казал, че се отразява но с безжичните звука е брутален. Аз ползвам Buts pro и съм доволен имам и преход от type C към 3.5 и чат пат го ползвам и него.

Искаш да кажеш buds. Защото buts значи задници. Big Grin качеството при жичните слушалки реално е по добро защото няма загуба от блутут компресията.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • mitko1907
Цитирай

Благодаря за поправката правописна грешка

Samsung Galaxy S23 Ultra Green 512GB
Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black 1TB
Цитирай

(2023-03-25, 05:58:15)intent написа:  Колеги обмислям да купя телефона. Моля за коментар липсата на 3.5 мм жак отразява ли се на качеството на звука? Ако се ползва type c преходник...Не ползвам безжични, за това питам.

Трябва да внимаваш с преходника. При мен само оригиналния на самсунг не разваля качеството на звука. Имам един на филипс и един безименен, и там звука хем е по-слаб, хем по-некачествен.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Изглежда има разлики в моделите на преходници, защото моя, който работи на 1+9Pro, не работи на S23 Ultra.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

(2023-03-25, 13:31:55)pavelcheto написа:  Изглежда има разлики в моделите на преходници, защото моя, който работи на 1+9Pro, не работи на S23 Ultra.

Има два вида адаптери - пасивни и активни ( с вграден DAC). За телефони на Самсунг трябва да са активни.

1916 
Цитирай

На Самсунг преходника има чип вътре и затова много малко от другите преходници стават. Отделно има и слушалки, с които не иска да работи, въпреки преходника.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)