Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари

Моят е от Samsung.com/be (Белгия). Поръчах го четвъртък вечерта, трябваше да дойде в събота, обаче имаше проблем с пощите.
За хората с eSIM - за да прехвърлите картата си, трябва да направите следното:
1. На стария телефон си пускате интернета и изтривате от настройките картата.
Изчаквате 5 мин.
2. На новия телефон сканиранет пак QR кода, който имате от оператора си.
Може би ще е полезно на някой, защото аз се чудих.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
Аксесоари

(2023-02-06, 08:50:43)OliQueenBG написа:  Колега с този пост леко ме разколеба Big Grin Пуснах за продажба моят S22 Ultra и днес мислих да направя поръчка на S23 Ultra 512GB. Като основната причина за този лек ъпгрейд е Snapdragon-a, новия сензор на камерата и подобрената видео стабилизация. Но сега наистина се замислям дали си струва да набивам пари за това.
Ще има и такива коментари Smile Различни хора, различни мнения. И аз ъпгрейднах от S22 Ultra и съм страшно доволна. Не съжалявам изобщо. Батерията е в пъти по-добра, ама наистина в пъти. За мен в камерата има разлика, от това, което аз виждам и сравнявам, спрямо 22-ката, но не съм специалист и не мога да ви я обясня научно Да, дисплея е идентичен, но си мисля, че това е в рамките на нормалното. Баланса на бялото аз го виждам, ама за мен не е плюс, ще ми избоде очите Мога да се съглася само за извивките и мен ме дразнят, че са по-малки. По-добър звук, по-малко загряване (не, че S22 Ultra загряваше много, но сравнявам спрямо началото, когато го взех)... Та избора си е ваш, но моето мнение е, че си заслужава телефончето Smile
P.S Забравих да добавя за камерата, че за момента си има забяване при обработването, при по-големите пиксели, но се надявам да успеят да го оправят с последващи ъпдейти. Също така снимките, за мен, пак на големите пиксели, са по-светли и с повече яркост, което мен леко ме дразни. Но не съм си играла с камерата чак толкова много.
[-] 4 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper, OGIER, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай

Поръчах един S23 Ultra 512GB цвят Cream от Технополис, пише ми доставка след 17-ти Февруари така, че ще чакам Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2023-02-06, 12:35:24)OliQueenBG написа:  Поръчах един S23 Ultra 512GB цвят Cream от Технополис, пише ми доставка след 17-ти Февруари така, че ще чакам Big Grin

Технополис са..... няма да използвам нецензурни думи. Организацията им на онлайн магазина е -100. Първо - по-вероятно е да ме удари гръм от колкото да се свържеш с техен магазин, кол център или каквото и да е било по телефона. Второ - този цвят Cream от снощи до днес 11:30 не можеше да се поръча и от кол центъра им не можеха да ми кажат защо. После разбрахме след 15 минути висене на телефона - нямало наличности и затова не може да се добави в кошницата. Трето - пише, че може да се поръча през вайбър или по телефон, а след 99-тия опит да се свържа с тях, кол центъра им ми казаха, че това не е възможно. И че ако е възможно - нищо, че е на пре-ордър, доставката била след 17 февруари.  Big Grin

Ако имаш нерви да ги чакаш, чакай. Ако не - поръчвай в Емаг. Там вече са налични и можеш да си го вземеш на място в Мол Парадайс. Пак се води предварителна поръчка/доставка, но имат бройки и си продават хората.  Smile

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай

(2023-02-06, 08:50:43)OliQueenBG написа:  Колега с този пост леко ме разколеба Big Grin Пуснах за продажба моят S22 Ultra и днес мислих да направя поръчка на S23 Ultra 512GB. Като основната причина за този лек ъпгрейд е Snapdragon-a, новия сензор на камерата и подобрената видео стабилизация. Но сега наистина се замислям дали си струва да набивам пари за това.

Вече два дни ползване не ми се променило много много мнението. За мен S22U беше най-завършения телефон за миналата година. 3x и 10x камерите са най-добрите на пазара според мен, но можеше малко да ги пипнат в S23U..... Още се чудя, кой от двата телефона да продавам. Ако сменяш само за Дракона не си заслужава, или поне след някой ъпдейт може и да го подобрят.Иначе моя е цвят Cream, от А1.
Цитирай

На мен ми даде да го добавя в кошницата, но поръчката стои на "Създадена", ако няма развитие днес ще го взема от еМаг. Макар, че не не бързам, все пак S22-ката още е в мен и имам какво да ползвам.

Sony WH-XB910N 
Цитирай

Явно са зле с бройките в Технополис. Аз нямах ядове с комуникацията с тях: писах им по мейл, отговаряха бързо и адекватно. Поръчах още на 1ви и поседя и при мене поръчката на Създадена, но в неделя, забележете, сутринта се промени и ми звъннаха вчера, че днеска ще доставят зелен.

Аз вече бях беден, че нямат бройки като чета какво става, ама явно имат..някакви.
Цитирай

Аз моя го поръчах от Самсунг Германия, защото беше по-евтин от БГ, отделно имаше и бъдс2 про безплатни към него. За четирите ексклузивни цвята се чака обаче, не са налични веднага. Затова си взех зеления. Произведен е на 15.12.2022. Накратко, доволен съм. Smile
Цитирай

И ква пара беше в Германия и колко ГБ? На мен 1ТБ ми идва 2240 лв. с оператор. При продаден за 1500 лв. 22U 512GB, доволно. Твс ми е първия телефон, който ползвам по-малко от година. Снимките които видях от 23U, ме накараха да поръчам веднага.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Гледам ревюто на https://www.youtube.com/watch?v=vGZQWhFLwEA Infinix Note 12 VIP и се чудя как за няма и 350$ може да получиш зарядно 200W, кабел, калъф и стъклен протектор в комплекта (т.е. всичко необходимо) а Samsung от миналата година и един найлон на екрана не слагат... поне до S21 имаха найлонче за протектор фабрично, и това вече няма....
Цитирай

Директно в samsung.de ми излезе 1160 евро за 512гб плюс безплатни buds2 pro. Отделно и около 30 евро под формата на точки като член в Samsung Members. За Германия директно през сайта им си заслужаваше най-много. В Австрия за модела с 1 терабайт даваха The Freestyle прожектора. Но това са големи пазари. Тази година обаче цените навсякъде бяха неочаквано нормални като за такъв клас модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на makeno за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

След близо около ден ползване мога да кажа, че телефончето е супер, но има неща, които се надявам да оправят с бъдещи ъпдейти.
1. Скоростта на интернета и обхватът са ми под всякаква критика спрямо S21U Snapdragon.
2. При снимка на макс резолюция отнема около 15сек да обработи снимката и да може да я гледаш реално.

Неща, с които е много по-добър от S21U:
1. Формата на 21 е по-красива(лично мое мнение), но на 23 е много по-удобна
2. Сензорът за пръстови отпечатъци при 23 е в пъти по-бърз дори и с протектор.
3. Екранът има доста по-добри цветове и усещане

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 2 потребители изказват благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • OliQueenBG, Pelikana
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/ridli-sk...-s23-ultra
Кратък филм заснет с телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2023-02-05, 02:35:29)martoo написа:  Честно казано съм разочарован от телефона, то не е точната дума разочарован, a по скоро си купих още един S22 U. Камерите на 3x и 10x зум са идентични,на светло също, единствено нощния режим е с една идея по-добър и то може би заради софтуера. Дисплея също е идентичен никаква променя и в бялото не виждам. Същата яркост, контраст и заради тези по-малки извивки рамките изглеждат два пъти по-дебели.....това адски много дразни като имаш и двата телефона един до друг. Общо взето ако един роднина не преподписваше никога нямаше да го взема. Дракони лами......тук някои хора припадаха по този Snap,а процесора си държи почти същите градуси като Ексиноса. Цел ден го разцъквам под 38 градуса не пада,точно както и С22У. Пак се усеща леко топъл отстрани до камерите. Толкова малък ъпгрейд Самсунг до сега не са правили никога, даже не мога да го нарека нов модел. На хората, които не идват от S22U ще им се стори супер телефона. Но от 22 към 23 за мен е неоснователно да се минава.

Недей, ще те заклеймят така... тука Snapdragon e синоним на най-доброто едва ли не. Пред Mediatek може, но аз съм от години всяка година с Exynos и не виждам никакви негативи в Exynos. Температурите им са почти еднакви, лятото ако ще има минимални разлики и това ще да е. 

Екрана е същия но изглежда с по-дебели рамки което дразни и аз това го писах, все едно си хванал нещо от типа на ръбат A71, тия дебели рамки в S линия....
Аз също първо си поиграх с S23 Ultra и после си купих S22 Ultra... от S22+. Просто ми се ще да ползвам S Pen и екрана да е по-голям, а и свикнах за дни с писалката и доста неща си записвам, кефи ме без да го отключа само като извадя писалката да е готов. Много ми помага в дадени моменти, вместо да търся листи и химикал или тепърва да отварям notes app и да записвам. Дреболии ама ме улесняват.

Факт е, че това не може да се нарече дори ъпгрейд, цялата работа за мен изглежда така:

+ По-добър звук при S23 Ultra (аз не слушам нищо на аудиото на телефона и ми е все тая, ама наистина все тая)
+ По-добра стабилизация (не е огромна разлика, но във високите степени на zoom 30x-50x се усеща, особено с zoom lock-а държи по-стабилно)
+ Всички игри са предимно оптимизирани за Snapdragon което е добре за геймърите, някои игри нямаха настройки за висок framerate преди ъпдейт когато пуснаха S22 Ultra с Exynos 2200, защото не го поддържаха за дадения SoC. Сега обаче го поддържат всички.
+ Една идея повече детайлност в 200MP , нищо особено за което да се хванеш и нищо общо с тия истории от течовете с кадри а-ла DSLR. Чак толкова детайл - не. 200MP може да са, но дори и 108MP не могат да бъдат запълнени с детайла на DSLR по простата причина, че пикселите ги има, но я няма големината на сензора за да запълни тия пиксели с детайли. Все пак са плюс.

- Рамката е станала дебела за S модел, чак ми е грозно.
- В началото сме, разбира се и предстоят ъпдейти но дори по сравнения виждам излишно избеляване на кадъра дори на дневни снимки на които не е нужно водейки по-нисък контраст. Това избеляване е без значение от условията и не знам защо AI го допуска, а не само при нощната фотография.
- Любимото на Samsung - oversharpening на 200MP си личи дори и повече, като приближиш и виждаш , че хем детайл няма, хем е назъбено и лъже окото ако не се "потопиш" в кадъра.
- Shutter lag от клас. Да напомня, че Xiaomi 12T Pro също е с 200MP сензор (HP1/HPX) и също има опции 200-50-12, но ги щрака моментално и почти без лаг. Не е причината в самите 200MP а в нещо друго и надявам се ще го изчистят със софтуер. Плюс това китаеца е с Gen 1+.
- Още по-правоъгълен дизайн, не знам дали води до по-хубав захват, ама е още по-дебел. И с големите пръстени на камерата + някой кожен калъф и ще се върнем във времената на Siemens-ите...

За мен също избора е S22 Ultra категорично.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • 100, Dodcha
Цитирай

(2023-02-07, 09:47:46)niki1999kir написа:  След близо около ден ползване мога да кажа, че телефончето е супер, но има неща, които се надявам да оправят с бъдещи ъпдейти.
1. Скоростта на интернета и обхватът са ми под всякаква критика спрямо S21U Snapdragon.
2. При снимка на макс резолюция отнема около 15сек да обработи снимката и да може да я гледаш реално.

Неща, с които е много по-добър от S21U:
1. Формата на 21 е по-красива(лично мое мнение), но на 23 е много по-удобна
2. Сензорът за пръстови отпечатъци при 23 е в пъти по-бърз дори и с протектор.
3. Екранът има доста по-добри цветове и усещане

За обхвата аз виждам подобрение, спрямо С21 Ултра (Ескимос). За нещата които си изброил като по добър от 21 съм абсолютно съгласен. Чисто визуално отзад С21 Ултра за мен е по готин също, но почти правия край на С23 Ултра го прави по удобен за захват. Иначе забелязвам, че е и по широк малко спрямо с21. За мене ъпграйда от С21 към С23 напълно си заслужава. Батерията макар и на все още малко ползване, но при човъркане ми прави много добро впечетление, макар че от С21 не мога да се оплача от този аспект въобще.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Технополис ме изненадаха с бързината си, вчера направих преордъра и днес вече телефона е изпратен и утре е при мен.

Sony WH-XB910N 
Цитирай

Какво мислите за камерата? Виждам ревюта в двете крайности. Ако не се сравнява, е ок. Но виждам няколко вече няколко снимки на С23У и на айфон 13 про макс, където снимките на айфона изглеждат много по-добре. Например тук - https://www.android-hilfe.de/forum/samsu...t-13355836
Иначе със сигурност ще се подобни камерата след няколко ъпдейта.
Цитирай

Аз не бих се доверил напълно от няколко снимки, направени от ръка, защото с единия телефон ръката може да е трепнала повече.
А и Samsung Galaxy S23 Ultra го сравняват с iPhone 14 Pro Max.

Тези видеа вече са споделяни, но можеш да добиеш по-добра представа.
И все пак S23 Ultra пуснат вчера, както се казва, тепърва му предстоят оптимизации на камерата и не само. 
А и по-добра камера като цялостно представяне от на Samsung и Apple трудно ще излезе, както и на Pixel, та не бих се притеснявал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, makeno, OliQueenBG
Цитирай

(2023-02-07, 12:46:09)makeno написа:  Какво мислите за камерата? Виждам ревюта в двете крайности. Ако не се сравнява, е ок. Но виждам няколко вече няколко снимки на С23У и на айфон 13 про макс, където снимките на айфона изглеждат много по-добре. Например тук - https://www.android-hilfe.de/forum/samsu...t-13355836
Иначе със сигурност ще се подобни камерата след няколко ъпдейта.
Със сигурно не си вади изводи от това. Наскоро снимах във всякакви условия с моя S22U и 13PM, очаквах айфона да убие ултрата, обаче в 90% от ситуациите (включилтено на ниска светлина), ултрата просто направи по-добрите снимки. Та не ми се вирва с S23U да не е възможно дори още с пускането.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • bobbymarinovv, makeno
Цитирай

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...re-gamers/
Когато се играе на телефона докато се зарежда, функцията Pause USB Power Delivery ще спира зареждането на батерията и тя няма да се зарежда, а енергията ще отива директно към процесора. Това ще съхрани батерията, ще подобри производителността и ще намали работната температура.

[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • bobbymarinovv, Dowper, OliQueenBG
Цитирай

Вчера дойде и моят черен 512 от Зора. Още нямам време да го тествам, рално се усеща различен в ръката заради малко по-квадратната форма. Ще му дам една седмица докато наглася всичко и ще пиша. Да видим дракона как ще се държи, най-вече от към батерия.
Купих му и един кожен калъф и си стана досущ като стария Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpaceX за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

[/url][url=https://www.youtube.com/watch?v=kfiYSwt3bUw]S23 Ultra Durability & Drop Test
Victus 2 Smile Явно стъклото си е стъкло и се троши. Поне откъм устойчивост на надраскване може и да има някакъв бонус....евентуално.
Цитирай

Повечето слагаме кейсове и протектори, аз моят даже го застаровах

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Има ъпдейт на Camera Asisstant, в който има нова функция "Скорост на заснемане". На който не му се чака обработването на снимките Smile За сега е само за One Ui 5.1 [Изображение: 817dbbd4f82aba4c0d27524cd58d3bf9.jpg]

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай

Казват, че Light режима сваля производителността с 10% и консумацията с 40%, някой ако иска да тества, би трябвало в този режим да не се усеща реално забавяне, а батерията да е още по-силна.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)