Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2024-02-11, 15:18:08)sdeikov22 написа:  Батерията и без тази настройка ми прави по 7.30-8часа СОТ за близо 48 часа използване(комбинирано 4G и Wi-fi).какъв е смисъла от нея ,понеже аз четох доста различни мнения в чужди форуми .

Ми моята я да направи 4-5часа СОТ я не.Честно казано бих се радвал на още едни +10% и повече.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512

[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • sdeikov22
Цитирай
Аксесоари

Fine Lock или Good Lock използвате, за да персонализирате телефона си? https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104657 - Анкета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Благодарности! Smile 

На телефоните който приложих настройките има ефект върхо батерията с около 1%, на час се изхабява по малко.Казано честно не съм си и помислял че ще има такъв положителен ефект.Не съм забелязал да има проблеми с програми и настройки на устройствата.
Ааа и до като не съм забравил батерията на часовника които е свързан с телефона на който са приложени настройките за батерията също мога да изкажа положително мнение Smile ,дали не е някаква случаинсот нямам си  ина идея.

Цитирай

(2024-02-21, 07:57:45)Compare написа:  Благодарности! Smile 

На телефоните който приложих настройките има ефект върхо батерията с около 1%, на час се изхабява по малко.Казано честно не съм си и помислял че ще има такъв положителен ефект.Не съм забелязал да има проблеми с програми и настройки на устройствата.
Ааа и до като не съм забравил батерията на часовника които е свързан с телефона на който са приложени настройките за батерията също мога да изкажа положително мнение Smile ,дали не е някаква случаинсот нямам си  ина идея.

Колега говориш за тая функция от дев менюто нали така?
Цитирай

Да.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1750063

[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • bruckshot
Цитирай

(2024-02-10, 10:53:24)vanboy написа:   ... Няма негативи засега! В "Опции за разработчици" търсите "Спиране на изпълнението за кеширани приложения" и включвате на "Активирано". Засега съм в тестов период... Smile
И аз съм в тестов период, но след около 3 денонощия не намирам видим положителен или отрицателен резултат. Може би защото не ползвам кой знае колко приложения, но всичко си работи както и преди - примамващо гладко, а консумацията е същата. Заредена батерия на 100% към 19,00 часа, 12 часа по-късно (вечер почти не ползвам телефона) е на 98%.
Цитирай

Има разлика, поне при мен и то осезаема. Само незнам каква е връзката с тази опция и батерията, някой по на ясно ако може да ни разясни.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

Казано накратко:

Ползваш Facebook на foreground, пише ти някой във Viber, отваряш и почваш чат. После пускаш браузъра да провериш нещо и т.н. Facebook остава в background, но кодът и активностите му продължават да се изпълняват докато системата реши да ги паузира - това е настройката по подразбиране.
С това, което сменяте - когато приложението мине в background - системата паузира изпълнението на активности, от това би идвала спестената батерия. Повечето хора имат доста приложения, работещи в background и така се акумулира ефект.
Негативният ефект е, че мултитаскинга се забавя леко, когато е паузирана активността на приложенията в background.
Аз не мога да кажа, че виждам ясна разлика в живот на батерията, може настройката по подразбиране е достатъчно консервативна, а и може би понеже имам навика да си чистя background приложенията нямам голяма полза.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 6 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper, L1892, martosblack, sapiora, ssamm22, vladofena
Цитирай

Ще усетя ли "уау" ефект откъм камера ако сменя с20фе за с23 ултра или да чакам/търся нещо с по-голям скок ? Зуума също ми е от голямо значение и поне откъм него си заслужава.
Цитирай

Няма да усетиш точно уау, освен ако не гледаш на 100% снимките. Ако си със snapdragon версията ще усетиш уау ефект ако си сложиш Gcam с подходящ конфиг за S20FE, там ултрата не може да се класира на детайл.
S23U е цялостен много сериозен ъпгрейд на S20FE, камерата също, но няма уау ефект при Samsung Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ахам, значи ще се целя в нещо друго, ясно ми е че цялостно е по добър от с20фе, но не ми е нужна мощтта на процесора на този етап, защото снапдрагон 865 е достатъчен за моите нужди, а основния критерии ми е камерата.
Цитирай

Според мен си струва ъпдейта предвид, че преди 3-4 месеца намерих запечатана 512GB бройка с 2г. гаранция S23 Ultra за 1600лв. А и този телефон е най- добрият на пазара дори и в момента, просто съвършен. Но след покупка ако искаш да си остане такъв, няма да го актуализираш, това важи за всеки един телефон, при всички ОС- ми. Когато си доволен, не пипаш! Smile
Цитирай

(2024-03-16, 13:40:48)RoboCop написа:  Но след покупка ако искаш да си остане такъв, няма да го актуализираш, това важи за всеки един телефон при всички ОС.

Леле...
Дано по-малко хора обърнат внимание на подобен "съвет"!
[-] 11 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Dowper, ganchev, greenandroid, ianpav_4444, iwan33, kayovas, Marto.g, martoo, milss, Monipeev, truewarrior22
Цитирай

Опитът ми е показал точно това за 15 години..

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай

(2024-03-18, 00:32:50)RoboCop написа:  Опитът ми е показал точно това за 15 години..
Може ли да направите един скрийншот на телефона си от "Информация за софтуера", за да си припомним първата версия, с която идва телефона?

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2024-03-18, 00:32:50)RoboCop написа:  Опитът ми е показал точно това за 15 години..

По-скоро опитът ти показваше това ПРЕДИ 15 години. Да, тогава беше така, идва ъпдейт и хвърляш телефонът. 
В момемнта е aбсурдно да се излагат подобни тези. 
Сигурно и чакаш батерията да ти падне до 0%, да се изключи телефонът и след като го заредиш до 100% го включваш ? 
Много хора отказват да влезнат в 21ви век.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Темата е почистена!
Обществените въпроси са за друго място.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora, Ивайло69
Цитирай

(2024-03-18, 07:49:46)boandroid написа:  По-скоро опитът ти показваше това ПРЕДИ 15 години. Да, тогава беше така, идва ъпдейт и хвърляш телефонът. 
В момемнта е ъпсурдно да се излагат подобни тези. 
Сигурно и чакаш батерията да ти падне до 0%, да се изключи телефонът и след като го заредиш до 100% го включваш ? 

Пази си го за нов Big Grin стига с тва робуване,телефонът е да ти служи да се ползва и когато дойде време друг.Едно време така казваха и за Windows изключвай вика ъпдейтите и е най добре....
Цитирай

(2024-03-18, 07:49:46)boandroid написа:  По-скоро опитът ти показваше това ПРЕДИ 15 години. Да, тогава беше така, идва ъпдейт и хвърляш телефонът. 
В момемнта е aбсурдно да се излагат подобни тези. 

Шегата настрана, но имах такъв случай преди 2г някъде, един приятел отложи часа за излизане, питах го работа ли има, той отвърна, че чака телефона да стане на 100%, не трябвало по-рано да го изключва. Та така.
Цитирай

Пичове появи ми се някаква лилава точица на селфи камерата докато снимам. Седи и не мърда на всяка селфи снимка тази малка точица седи на снимките. Като активирам селфи камерата дори още докато не съм направил снимката тя се вижда. Какво ще рече това че май е сдал багаж вече телефона? Има ли вариянт да се замени гаранционно ако проблем на апарата с чисто нов телефон без да го ремонтират
Цитирай

Прикачи снимка при възможност.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2024-03-27, 20:26:30)Monipeev написа:  Прикачи снимка при възможност.

Ето за какво става въпрос

Прикачени файлове Миниатюри

.jpg 20240327_202117.jpg Размер: 93.71 KB  Сваляния: 138
.jpg 20240327_203835.jpg Размер: 16.24 KB  Сваляния: 123
Цитирай

След като излиза на снимките от самия телефон, а не да е заснет с друг апарат, се разбира, че не е до дефект на пиксел по дисплея.
Странно е, че се вижда на различни места върху различните снимки. Поне така изглежда.
Бих се обърнал за гаранционно обслужване и сподели моля те след това какво са дали като информация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Ще сменят сензора и точката ще изчезне. Не е приятно, защото ще отварят апарата, но пък едва ли е драма.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2024-03-27, 21:02:52)MapTo_D написа:  Ще сменят сензора и точката ще изчезне. Не е приятно, защото ще отварят апарата, но пък едва ли е драма.

Значи ще го продам щом ще е такава схемата. Нямам желание да ползвам скъп телефон на 5,6 месеца и да е отварян. Благодаря за мнението все пак колега от полза ми е
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)