Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари
#76

Вече близо седмица ползвам s23 ultra и съм изключително доволен от него. Сравнението което ще направя, е със телефоните,които имах през последната година и половина, а именно: MI 11 ultra, S22 ultra, 13 pro max и mate 50 pro. Спрямо MI 11 ultra съм много приятно изненадан от факта че с работата която работя батерията ми кара ден и половина и телефонът не ми загрява като печка, има супер плавни анимации. MI 11 ULTRA беше прекрасен телефон за мен, но с проблемите които имах, ме накараха да премина към S22 ULTRA- страхотен телефон,дизайн, дисплей.Но за съжаление и с него имах проблеми- във времето в което го ползвах на всяко 2 обаждане телефонът замръзваше, екранът не реагира и след 30 сек. се рестартираше. На някои приложения също така реагираше. Камерата, която е много важна за мен , през деня се представяше чудесно, но през нощта имаше какво да се желае- твърде много шум във снимките, липса на динамичен обхват,загуба на детайл и др. Не знам сега дали е оптимизирана, но при моето ползване имах такива засечки. Честно казано, ако нямах проблем с телефона, нямаше да премина към 13 про макс, който за мен беше един от най- добрите телефони, които съм имал. Но както се казва, крастата си е краста и си взех mate 50 pro- който също е чудесен телефон, но без GMS не беше за мен. Спрямо Huawei , S23 го превъзхожда от към батерия, дисплей и камера или по точно видео и нощни снимки. Заради RYYB сензорът се поглъщаше твърде много жълта светлина и нощните снимки,ако не ги обработвах, ставаха доста зле, а видеото на малко по ниска осветеност започваше да трепти и да насича кадъра. Може би с ъпдейти ще се оправи.
С прямо айфона има едно леко предимство- при липса на обхват с айфона не можех да изпратя една снимка по вайбър, а на същото място S23 ultra се справяш с това.
С айфона не можех да направя 1 конф. разговор на това място без обхват, а със S23 ultra нямам такъв проблем.
В къщи на 5G с 13 про макс правя 500mb/s на спийд тест, а с S23 ultra 1gb/s.
И затова съм доволен от телефона- нямам проблемите които съм имал с предишните телефони, не ми загрява, не лагва, не забива, не се рестартира, снима чудесно( без 50 и 200мп, там очаквам ъпдейт да коригира нещата). Определено ще му дам шанс до излизането на 15 про макс.
Качвам и снимки направени с телефона, като нежелая да ангажирам никой с моето мнение за него.[Изображение: 62d90ba1550930c7a040d800b54feed4.jpg][Изображение: d8d4ae82b29b8fb56a861b1d2e8378e2.jpg][Изображение: 93fd6ebec4ddd9cb9f40c4867783cf1c.jpg][Изображение: ee6bf123a2245a22fca8dd72b95f4b75.jpg][Изображение: 23aec6fa6679a4bf867784de11305380.jpg][Изображение: 2ec5ba1b3ca4d658caaf86b4270b9652.jpg][Изображение: b04f1284dc4ce3725857eddc156186bb.jpg][Изображение: 6c00a77acac65cedabad6076067f40d2.jpg]

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 19 потребители изказват благодарност на HB89 за това мнение:
  • Bavarche, BGDropche, bobbymarinovv, bobytsekov, Dodcha, DoryanY, Dowper, emzo, makeno, martoo, Monipeev, nati71, OliQueenBG, scorceni, Steve, TNTKZ, tynata2, valeri, vovalinder
Цитирай
Аксесоари
#77

3 и 4 ми допаднаха най-много, останалото е свръх изострено, маниакално... така бие на очи...

И със сигурност не е от сензора и процесора (ISP по-конкретно) а от софтуера за S23 линията - GN5 е същия сензор в S22/S22+/S23/S23+ и не прави такива неща, както и HP2 не предполагам да е толкова гадно изострен и не вярвам и да е от ISP защото HP1 не ги прави тия номера при Xiaomi и 12T Pro, даже се представя не лошо. Навежда ме на мисълта, че това си е просто софтуер и , че ще бъде оправено в даден момент и силно се надявам да е така. HP2 има голям потенциал който в момента не се ползва и на 1/4, в момента има само едно избеляване и изостряне, което не съм виждал никъде другаде в подобна степен, дори при ниските класове. Но, да - ще има ъпдейти.

Приятелчето с S23 Ultra също споделя добри мнения за батерията така, че определено си има позитивните страни, няма как Smile
Цитирай
#78

Едно от най-добрите ревюта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#79

Нищо не може да се сравни с красивите цветове на Ултрата от миналата година.
Вчера поръчах "зеления", като едва сега ги виждам на живо телефоните в един от моловете. В Самсунг стор се насочих директно към зеления, за да го видя в ръцете си, докато консултанта не ми подхвърли, че в момента вървя към S22.
Разбира се това е мое мнение, но няма начин да не ги определя като размити, бледи цветове, спрямо бургунда или зеления S22 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#80

А, тоя бургунд пък един цвяяяят, ти умре коня... Всичко е лично мнение относно цветовете. Така или иначе 1ТБ само черен имаше. Бих взел зеления може би, ама все тая при положение, че ползвам кейсове. Така имам кафява кожа от Самсунг, черен Spigen Thin Fit, зелен Liquid Air и Gun Metal Tough Armor. С тея кейсове мисля да изкарам ползването на ултрата. Може евентуално и зелена кожа да взема, но ще си помисля.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

Много си е хубав Бордо цвета. Като омръзне черен кейс...
Така че в случая като са кофти новите цветове, не е нужно да обиждате старите!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#82

Извинявам се на цветовете, да са живи и здрави...

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Bavarche, kudrev, scorceni
Цитирай
#83

А, бургундито наистина е готино но аз винаги залагам на сиво или черно, за мен пък сивия gloss на S20 Ultra ми е най-красия ever а повечето го обявиха за скучен. Цветовете са си лично предпочитание, наистина.

Новите цветове мисля, че са от палитрата Bespoke, откъдето са и цветовете на Z Flip и мисля, че за напред ще залагат на тази палитра. Евентуално ако си направиш целия умен дом със Samsung (SmartThings) и всички уреди (например хладилника) са от тази серия Bespoke (скъпички, примерно) ще са в тон със цвета на телефона и езика като цяло (design language или каквото е там). От тази годината ще наложат гамата от нисък до висок клас по един и същ начин - меките, спокойни цветове bespoke и самостоятелните camera rings. Не е лошо всъщност, създава се общ език и индивидуалност сред всичките им продукти , което ги отличава. Макар, че то други у-ва специално с Note дизайна няма така или иначе, ясно е, че големия правоъгълник с писалка е Note или S22/S23 Ultra.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Monipeev, Nikito82, OliQueenBG
Цитирай
#84

На мострената бройка в Самсунг магазина ми направи впечатление след снимането с него и моя апарат, че белият цвят на таблото с промоционалния текст за преордерите на снимките с 23Ultra повече клонеше към синьо, както беше едно време с екраните на Самсунг, докато при моя S22 Ultra същото това бяло табло си беше с реалния цвят.
Цветове ли му бяха надути, какво ли, но нямаше време да ги проверя, защото часа ни за киното вече го бяхме прескочили и щяхме допълнително да се забавим.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#85

Или синее, или жълтее - да. После цялото това нещо се преекспонира и става изострено избеляло жълто/синьо. Иска си ъпдейт, определено. Аз не ги говоря ей така случайно нещата, ще почнете и вие да ги виждате... Big Grin

Между режимите 12/50/200MP има в някои сцени особени отклонения, особено в бялото и в HDR-processing-а. Също и в тона на бялото и експозицията между сензорите. С единия бяло, с 3x жълто, с 10x синьо... купон.

След 2-3 ъпдейта смятам, че всичко ще си е на мястото.
Цитирай
#86

Снимките на 4к 65 Сони тв в режим снимки са с перфектни цветове. Явно Самсунг цветовете на дисплея не са ок. Народа се радва на шарено, не на натурални образи.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Bavarche, insartture, Mendeleev
Цитирай
#87

При s21 ultra имах супернеприятно прегряване при видео чатове. Сега няма помен от прегряване и дрейн на батерията при видеочат.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#88

Телефона е супер, освен камерата. Е, седи и доста дебел в сравнение с Note20Ultra, и страничната рамка е дебела, извития дисплей вече не е толкова готин, дори е безсмислен. Батерията е чук, изкарва почти 2 дни при системна употреба. Камерата сака ъпдейт, HDR и sharpening идват в повече. След изключване на оптимизация на сцената нещата са поносими, но снимките пак са постни - липсва черно, нямат плътност, бледнеят. Видео не съм опитвал, но постпроцесинга на камерите е разочарование.

Galaxy Note 9 / Note 20 Ultra / Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#89

Днес поръчах 512 найската, някакви предположения кога ще дойде новия?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#90

Божа работа явно и при теб.
Онзи ден го поръчвам и вече няколко пъти се сменя статуса, като последният е Анулиране, не знайно за мен защо.
По-късно ще звъня за пояснителна информация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#91

(2023-02-02, 00:08:37)Чо :) написа:  Евентуално хубави новини S23 серията, моделите SM-S91*B са за Европа и Азия (почти навсякъде без Щатите, Канада, Ю. Корея и Китай).
Има шанс да се подкарат запис на разговори, CallerID, SPay, но да изчакаме да се получат и ще тестваме!
Има ли развитие по въпроса? Smile

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#92

Виж темата за запис на разговори в S22 секцията. Доста подробно е описано всичко. И да - работи чрез безплатния софтуер SamFW Wink

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#93

(2023-02-11, 00:32:18)Ivanov_1994 написа:  Така, в техно верига съм пробвал единствено 2 пъти, останалото са преки сравнения с апарати, единия от който кремава бройка S23 Ultra на мой близък но ти няма откъде да знаеш това. Кое и на кого му изнася явно е твой проблем, не мой. При следващо репликиране ще помоля модераторите да се намесят а теб ще report-на за заяждане. Като не ти изнасям пък аз не четеш - има лесно. 

Снимки нямам намерение да прикачвам защото не ми се играеше със групирането на снимки от няколко у-ва - играчка си е, гледали сме ги на място и после трихме. Сега да тръгна да се занимавам , чак пък толкова... Казвам ти ама точно лични впечатления. И те са, че положението е трагично а очаквания нов Snapdragon да внесе едва ли не чудеса - е не внесе, както вече стана ясно и от други тук.

А за радио модула - оле, леле, точно на места със лош обхват съм нямал проблеми единствено с у-ва с Exynos и Kirin и почти винаги със Snapdragon/да не дава господ Mediatek. Точно там, където ми се разпадат разговори или се разпада 4G интернета при други у-ва точно Exynos винаги е имал най-доброто радио, макар и с цената на консумация на батерия. Сещам се още навремето като смених на място с доста лош обхват някакво Sony (Snapdragon 4x нещо си) със S7 (не Edge). Че аз се преродих... 

И сега нямам никакви ядове на места на които други имат така, че точно за радиото дума не може да се каже при Exynos. Да, консумира ама насреща ти и дава. И тези "чертички" отгоре винаги са по-малко, защото не мерят обхвата...

Иначе съм далеч от мисълта, че китайците са особено напред - каквото и да е, MIUI е нещо ужасно лично за мен, не мога с това нещо да свикна и това е, гадно ми е...
Пич, опънал си няколко поста като романи. Това е мнООго време. Иначе нямаш време да качиш няколко снимки та да си защитиш докторантурата на тема "Колко зле е s23 Ultra". Така не си полезен на никой, остава един привкус на хейт и много загубено време.

Относно S23 Ultra и аз имам мнение. Видях го , подържах го и доста ме впечатли като усещане в ръката. Имах s22 Ultra но твърде острите ръбове ме отблъснаха накрая. Новият с тези по плоски страници и не толкова извит дисплей е по удобен и изглежда по солиден, по сериозен някак. Абе най,малкото има как да го държиш и да го стиснеш без да се изхлузи и да ти резне пръстите ;-). А в крайна сметка немската дума за смартфон е das Handy - за в ръката става дума. Да ти е удобно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 6 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • bobbymarinovv, Dowper, eksoldier, johny_j, Mendeleev, OliQueenBG
Цитирай
#94

Ползвам седмица телефона. Определено е по-добър от предния ми 22У, във всяко едно отношение, най-вече камера (което лично ме интересуваше и беше причина за смяната). Оказа се, че и батерията издържа значително повече със същите ампери. С ексинос тая смотана тапа се отваряше едвам едвам, с дракона веднага. Правете си сметка.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#95

Ами на мен пък всичко ми лети с 22у. Ай стига глупости вече, батерията е макс 20% повече. Не всичко е чипа в телефона.. Забелязали ли сте че и паметта на с23у е 2 пъти по-бърза от тази на 22у. Телефона е ъп ама чак пък да ползваш С22У 6 месеца да го махнеш и да набиеш още 1000лв за 20% повече батерия, хайде няма нужда.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#96

И аз съм тук от няколко дни с S23 Ultra, като паралелно с него ползвам и 14 pro max. Последните два дни работя само с андроид-а и съм супер доволен от телефона. Батерията е без забелжка. Работи супер бързо, мазно и плавно, до момента не е забил нито един път, проблеми с обхват нямам, но аз нямах и с S22 Ultra-та когато го имах, така че тук не мога да споделя адекватно мнение. Прави страхотни снимки и самото усещане на телефона в ръката е супер яко. А този дисплей...  Heart

Като единствена забележка е някакъв странен бъг или не знам и аз защо се случва това, не знам дали се е случвало на някой от вас, когато ползвам пен-а, работи си, но ми изписва, че не е свързан и да го свържа. Просто когато изкарам пен-а, изписва Connecting... и до тук. Работи си, всичките неща функционират, но изписва, че не е свързана. (S Pen disconnected - tap here to connect it again)  Visslar Дразни малко, но не е болка за умиране, надявам се скоро да го фикснат. 

А за хората, които се чудят дали да си го купят - кеф цена няма, телефонът е най-доброто от Андроид което можете да имате (според мен). Купувайте и се радвайте на устройството, мега яко е!

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche, OliQueenBG
Цитирай
#97

(2023-02-12, 22:08:17)Nikito82 написа:  Ами на мен пък всичко ми лети  с 22у. Ай стига глупости вече, батерията е макс 20% повече. Не всички е чипа в телефона.. Забелязали ли сте че и паметта на с23у е 2 пъти по-бърза от тази на 22у. Телефона е ъп ама чак пък да ползваш С22У 6 месеца да го махнеш и да наниеш още 1000лв за 20% повече батерия, хайде нама нужда.

Колега ъпгрейда си струва. Но ако нямаш нужните доходи или не ти се харчат излишни пари то тогава няма смисъл. Но да ми държиш сметка за какво си харча парите които аз си изкарвам няма нужда. Ако искам ще дам и 2000 лева за 10% повече батерия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 5 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Dowper, eksoldier, johny_j, Mendeleev, milss
Цитирай
#98

(2023-02-12, 22:33:56)bobbymarinovv написа:  Като единствена забележка е някакъв странен бъг или не знам и аз защо се случва това, не знам дали се е случвало на някой от вас, когато ползвам пен-а, работи си, но ми изписва, че не е свързан и да го свържа. Просто когато изкарам пен-а, изписва Connecting... и до тук. Работи си, всичките неща функционират, но изписва, че не е свързана. (S Pen disconnected - tap here to connect it again)  Visslar Дразни малко, но не е болка за умиране, надявам се скоро да го фикснат. 
Това го им и на предишния модел и се появи май с OneUI5.0, явно го има и на 5.1 и вероятно ще го оправят в скоро време. Не е кой знае какво, поне всичко работи.

А S22U иронично работи по-добре от всякога, сега кто го ъпдейтнат с 5.1 ще е в пика си. Яд ме е да махам моя, отделно като знам, че е много добра бройка...
Ако S23U е прилично добре още сега очакваме супер неща в бъдеще, най-хубавото нещо на Самсунг телефоните, е че ъпдейтите им са смислени и телефона обективно се подобрява, при китайците е почти все тая и дори в повечето случаи има деградация година по-късно.
[-] 3 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Bavarche, bobbymarinovv, OliQueenBG
Цитирай
#99

Я си вижте в настройките на S Pen-а дали е отметнато да е винаги свързан,на моя не беше отметнато и ми даваше същото съобщение,че не е свързан.Бутнах тая отметка и оттогава не се е показвало.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
[-] 3 потребители изказват благодарност на bigbizo за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, Plamen11
Цитирай

И при мен няма проблеми с S Pen, ползвам го почти всеки ден. Имаше някаква настройка, да.

Относно дали е хейт - не всяко негативно мнение е хейт, аз си казвам каквото виждам. Иначе ми беше пределно ясно, че излезе ли модел със Snapdragon тук лоша дума няма да може да се каже, когато S20 Ultra едва фокусираше и беше с Exynos 900 можеше да се говори но когато е Snapdragon - не. Що не стане Snapdragon форум не знам...

Ясно ми е, че ще се нахвърлите така на всеки който каже лоша дума за новите модели и обратно - догодина пак ще плюете ако S24 излезе с Exynos 2400 както се говори и има информация, че 2400 е 10-ядрен и в разработка.

Няма хейт - има жестоко преекспониране и изостряне със изгубен детайл, жесток shutter lag , color shifting в някои сцени (особено с бяло) между различните камери и между 12,50 и 200MP настройките. Може ли да се оправи с ъпдейт? Предполагам. За мен в този си вид новия Ultra и дори по-малките са във вид в който не бих дал и стотинка за тях. Да, ъпдейти ще има. S22 Ultra е в пика си след година ъпдейти, S20 Ultra също му отне близо толкова да стане истински камерафон (макар, че така или иначе макро снимки там и да искаш - няма). Но в момента бих предпочел 20 или 21 пред 23.

Хейт е съвсем друго. Ей как искам догодина пак да е Exynos, да ви чета глупостите ей тогава.... да ви питам що хейтите, нали....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)