Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23 Ultra - Лични впечатления и коментари

Абсолютно същата история е и при мен. Дори само ютуб и то на WI-FI му топи лагерите. Преди актуализацията редовно го зареждах дори през вечер, сега 5 6 и нещо привечер съм под 50 процента. Дано следващата актуализация се вдигне малко иначе без ресет няма да се мине.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Не мисля че е до ресет. И при мен батерията е супер зле. Тоест самсунг отново нарочно прецакаха стария флагман щото така им изнася. Приключих с тях, няма друг вариант.
Цитирай

(2024-04-06, 06:42:02)Compare написа:  Добре че ми се налага по малко да ползвам телефона,батерията се топи с всяка минута при интензивно ползване което включва ползване на камера,преводачи и други програмки.От 8-до 13часа не може да издържи иначе е добре Rolleyes
Кратко сравнение на телефон за ~125,10€ Redmi 12 и ~1500€ Samsung Galaxy s23 Ultra от лично наблюдение от към батерйите:

Redmi 12                                                                                                   Samsung Galaxy s23 Ultra
Издражливост на батерията ~10 дена                                                   Издражливост на батерията ~2 дена
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чуствам се някак си доста подминат.
Разбирам склоността ти от сравнения съдейки от НикНаейма ти, но в слуаят е все едно да сравниш кон с кокошка ( как с тези характеристики на дисплея те трябва да харчат еднакво енергия  Huh  ) 
*Въпреки че като официална статистика дори са дали точно обратното на теб, но ще приема твоите данни  Rolleyes

Прикачени файлове Миниатюри

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2024-04-06, 09:32:10)Marto.g написа:  Абсолютно същата история е и при мен. Дори само ютуб и то на WI-FI му топи лагерите. Преди актуализацията редовно го зареждах дори през вечер, сега 5 6 и нещо привечер съм под 50 процента. Дано следващата актуализация се вдигне малко иначе без ресет няма да се мине.

Отбелязвате ли новото ограничение до 80%?Да не би от там да ви се струва,че държи по-малко.В началото и аз се бях стреснал докато не забелязах,че като го взема от зарядното си е на 79%.Все още си карам 2 дни смесено ползване с около 4-4 и нещо екран включени часовник,местоположение и синхронизации.След актуализацията му набих зануляване на кешови процеси и статистики на батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Аз не ползвам зареждането до 80. Зареждам си го до 100.

Цитирай
Smile 

[Изображение: ndzuyKZpMJz35bXg9]
Цитирай

(2024-04-06, 12:43:03)OGIER написа:  Разбирам склоността ти от сравнения съдейки от НикНаейма ти, но в слуаят е все едно да сравниш кон с кокошка ( как с тези характеристики на дисплея те трябва да харчат еднакво енергия  Huh  ) 
*Въпреки че като официална статистика дори са дали точно обратното на теб, но ще приема твоите данни  Rolleyes

Не съм донаписал. Wink
Аз на статистики не вярвам при положение че и двата телефона са ми на лице.
Стартирам двата телефона единият Samsung-а държи ~2 дена другият Xiaomi Redmi 12 най добре 6+ дена,само в спокойно положение без да се пуска дисплея и да се занимавам с телефоните,в покоен режим.Това е вид сравнение не водя статистики и каквото и да било.Само не разбирам какво хвалите издражливоста на батерията, телефон който му държи батерията има няма 2 дена в покоен режим за ~1500€!Това ми е мисълта!Ама то тоя проблем за мен не е  от вчера за днеска,ами от край време.
Това че плащам за кон и ми дават кокошка както се изрази,е вече друга тема.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512

Цитирай

Според мен трябва да си подредите приоритетите като купувате телефон, искате батерия, купувате апарата с най-добрата батерия, важен ви е дисплея, търсите най-добрия диаплей и т.н. Перфектен телефон няма, чудно ми е как всеки недоволен знае за схемите и проблемите на дадена марка, и все пак продължава да я купува???

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Този телефон преди актуализацията за моето ползване си беше с добра батерия в комбинация с останалото.

[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • degman
Цитирай

Защо не си върнете телефоните към фабрични настройки и тогава да спамите форума .Това просто е несериозно
Цитирай

Аз лично съм писал по-горе защо още не съм си го върнал постът ми беше с информативна цел за проблема с батерията.

[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • degman, sdeikov22
Цитирай

(2024-04-07, 11:04:39)sdeikov22 написа:  Защо не си върнете телефоните към фабрични настройки и тогава да спамите форума .Това просто е несериозно

И къде видяхте спам?Темата е за лични впечатления и коментари и хората си споделят какво се случва.Хубаво е да се споделя проблем-решение....Така си мисля де,но пък може и да се е променила целта на форума.....
Цитирай

(2024-04-07, 12:42:19)bajchoni написа:  И къде видяхте спам?Темата е за лични впечатления и коментари и хората си споделят какво се случва.Хубаво е да се споделя проблем-решение....Така си мисля де,но пък може и да се е променила целта на форума.....
Ами спам е при положение ,че има и тема отделна за батерията и там се.разисква същата тема
[-] 1 потребител изказва благодарност на sdeikov22 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Скоро circle to search ще може и да превежда. Понеже е услуга на Google, очаквам да може да превежда и на български.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2024-04-07, 10:32:03)vovalinder написа:  Според мен трябва да си подредите приоритетите като купувате телефон, искате батерия, купувате апарата с най-добрата батерия, важен ви е дисплея, търсите най-добрия диаплей и т.н. Перфектен телефон няма, чудно ми е как всеки недоволен знае за схемите и проблемите на дадена марка, и все пак продължава да я купува???

На кратко:

Трябва да се разхождам с 6 телефона ,2 акумулатора ,5 навигационни или как да я направим,може и сам да си отговориш?

Чудно ти е как всеки знае схемите,проблемите на дадена марка и все пак продължава да я купува
-Ще помоля само да избройш всички марки който има и да им избройш схеми и проблеми и т.н,според мен ,ми няма шанс.

Не е ли по добре да се направи един култов телефон който да задоволи интересите поне на 95% на потребителите?
Лично аз с всяка покупка на даден Samsung телефон се надявам да са му оправили оптимизирали батерията.Като се почне от Samsung Galaxy SII до сега само надежда ме е хранила,вярно има доста голям напредък до сега но не и жаланият ефект според мен.
Допада ми грубо казано 95% в момента на Samsung Galaxy s23 Ultra-та като изключим батерията,като цяло съм доволен,както вече писах малко по горе.
Сега и да се караме и да си вадим нервите за неща който нямаме пряк контакт или поне аз нямам пряк контакт ,според мен няма АБСОЛЮТНО никакъв смисъл.
Някаква по романтична тема без дразги ако има идвам с интерес Wink

[-] 2 потребители изказват благодарност на Compare за това мнение:
  • Marto.g, sapiora
Цитирай

(2024-04-08, 04:07:27)Compare написа:  ...според мен.
Допада ми грубо казано 95% в момента на Samsung Galaxy s23 Ultra-та като изключим батерията,като цяло съм доволен,както вече писах малко по горе. ...

А Според МЕН
Това е най добрата батерия която аз съм ползвал в телефон от ВИСОК КЛАС ( такъв с най-гомата резолюция, яркост и размер в годината която излиза )

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • Ивайло69
Цитирай

Е, за съжаление беше с много по - добра батерия. Сега след 6.1 както много хора казаха е зле. Както и аз казвам че е зле. Да се надяваме че ще я оправят с месечните ъпдейти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2024-04-08, 04:07:27)Compare написа:  На кратко:

Трябва да се разхождам с 6 телефона ,2 акумулатора ,5 навигационни или как да я направим,може и сам да си отговориш?

Чудно ти е как всеки знае схемите,проблемите на дадена марка и все пак продължава да я купува
-Ще помоля само да избройш всички марки който има и да им избройш схеми и проблеми и т.н,според мен ,ми няма шанс.

Не е ли по добре да се направи един култов телефон който да задоволи интересите поне на 95% на потребителите?
Лично аз с всяка покупка на даден Samsung телефон се надявам да са му оправили оптимизирали батерията.Като се почне от Samsung Galaxy SII до сега само надежда ме е хранила,вярно има доста голям напредък до сега но не и жаланият ефект според мен.
Допада ми грубо казано 95% в момента на Samsung Galaxy s23 Ultra-та като изключим батерията,като цяло съм доволен,както вече писах малко по горе.
Сега и да се караме и да си вадим нервите за неща който нямаме пряк контакт или поне аз нямам пряк контакт ,според мен няма АБСОЛЮТНО никакъв смисъл.
Някаква по романтична тема без дразги ако има идвам с интерес Wink

Че кой се кара, култов телефон? мислиш че не могат ли? нямат сметка от такъв, защото няма да се продава по-новия. Схеми да изброявам...да не би за първи път Самсунг с дадена актуализация да не спраскат малко или много стария модел, и пак стигаме до причината поради която го правят, а именно да се продава новия.

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • degman
Цитирай

(2024-04-08, 13:58:04)vovalinder написа:  Че кой се кара, култов телефон? мислиш че не могат ли? нямат сметка от такъв, защото няма да се продава по-новия. Схеми да изброявам...да не би за първи път Самсунг с дадена актуализация да не спраскат малко или много стария модел, и пак стигаме до причината поради която го правят, а именно да се продава новия.

Smile Вземам те вече като шегаджия на годината!
Лек ден от мен! Stolt

Цитирай

(2024-04-09, 05:25:31)Compare написа:  Smile Вземам те вече като шегаджия на годината!
Лек ден от мен! Stolt

Налага се да попитам защо?

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)