Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23/S23+ - Лични впечатления и коментари

(2024-02-06, 21:32:04)Sashko_Trg написа:  Не мога да намеря раздела с резолюцията на телефона, някой ще ми каже ли къде е?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-10041.php

Resolution - 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~525 ppi density)

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
Аксесоари

(2024-02-05, 20:29:44)Emobul написа:  Ползвам гугълското приложение, в настройки след това има настройки за двете сим карти поотделно и там е ,, съобщение за доставка на смс'' .

И аз ползвам гугълското. С една карта съм и няма опция за настройка от там. Намерих я в разширени, при доставено, съобщението се маркира с две тикчета, без звуково уведомление. До колкото намерих информация, гугъл не предоставя звуково уведомление.  През настройката на сим картата може и да има.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай

Привет колеги,

"горд" собственик на С23 съм, купил съм го нов от около 7-8 месеца. Толкова съм "горд", че един факт е напът да ме накара да го архивирам много надълбоко. Та да питам някой имал ли е подобен проблем и евентуално как го е решил.
От известно време като го включа с дата кабел към комп започва само да зарежда и не се появяват опциите за файл трансфер да селектирам. Тествах доста неща, различни кабели, даже тайпС-тайпС, различни компютри, девелопърс опциите са активирани и усб трансверът е настроен както трябва.
Последният път (когато го видях работещ) беше пак след подобен номер, рестартирах телефона и се появи опцията да селектирам файл трансфер. Оттогава опция йок.
Спешно ми се наложи тези дни да сваля на компа едни клипове и правих гимнастиката да извадя предишния телефон Хуавей П30 (няма просто такава машина), да прехвърля към него безжично файловете и да го закача него с кабел към компютъра.
Не е нормално това просто за флагман. Мрежата гъмжи от подобни оплаквания, но никъде не намерих решение.
Ако някой има да подшушне нещо, добре е дошъл, че доста съм отчаян за съжаление от Самсунг в момента.

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

Има безброй приложения за безжичен трансфер на файлове, аз бих започнал от там.
Иначе проблемът е по-скоро от страна на компютъра (MTP драйвери примерно или USB такива).
Така ли е настроен?[Изображение: d1fae5a17d34343139d2275e822ce9cd.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2024-02-24, 14:10:01)stenlius написа:  Има безброй приложения за безжичен трансфер на файлове, аз бих започнал от там.
Иначе проблемът е по-скоро от страна на компютъра (MTP драйвери примерно или USB такива).
Така ли е настроен?

Привет stenlius, благодаря за отговора. Да, точно така са нагласени настройките като на скрийншота, тествах ги днес още един път, превъртях ги. Сега пак инсталирах отново драйверите SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones , спирах антивирусна,  firewall  ... и нищо. Казвам ти, такъв безпроблен телефон беше П30 и е , зачудвам се дали да не ги суапна отново   Undecided Така да нямам време сега да се занимавам с такива неща и като спешно ми потрябва нещо да сваля (толкова бейсик функция) и такова нещо ме побърква. А наложи ли се да търся търд парти тулове да байпасна "дриснята" на някой си продукт, желанието и доверието ми в него отива на кино.

От доста време съм сменил региона на THL заради  call recordinga , не се е ъпдейтвал телефона от дълго време , сега най-вероятно ще му върна настройките да опитам да го ъпдейтна до 6.0 ( сега е UI 5.1)

Иначе за драйверите ... какво да им мисля повече, не знам къде може да се чупят евентуално, същевременно на П30-то още не съм подал кабела и вече ме пита какво да прави Smile

ПС: коя настройка според би могла да блокира попъп-а като включа кабела, понеже сега ми направи впечатление като пъхнах кабела, звукът се чу два пъти (предполагам за включването и след това евентуалното блокиране, но това е само предположение)

За ъпдейта до 6.0 - не става, SamFwFRPTool-а не засича телефона , логично

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

(2024-02-24, 15:06:38)dreamdreamt написа:  От доста време съм сменил региона на THL заради  call recordinga , не се е ъпдейтвал телефона от дълго време , сега най-вероятно ще му върна настройките да опитам да го ъпдейтна до 6.0 ( сега е UI 5.1)

За ъпдейта до 6.0 - не става, SamFwFRPTool-а не засича телефона , логично

Може би нещата се коренят точно тук Wink.

Реално, проблемът, който имаш се решава по професионален път така:

- върнете телефонът във фабричното му състояние (фърмуер) и пробвайте
- използвайте оригиналният кабел от комплекта или друг сертифициран от Samsung
- уверете се, че на PC няма забрани за използване на USB портове или проблеми с драйвери (проверете поведението с друго актуално у-во с Андроид 13/14)
- ако горните стъпки не разрешат проблема - посетете сервизен център ако у-вото е в гаранция

Иначе, няма дисня - гугълни "ftp server 4pda" и ще се убедиш колко е лесно след като го сетъпнеш веднъж. А има и web приложения за тази цел, има и Airdroid и много други.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Dowper, dreamdreamt
Цитирай

@stenlius Направих хард ресет - не се оправиха нещата, тествах други кабели и се оказа от кабела, просто е много капризен на кабели. Не работеше с кабели, с които други телефони работят.
"- използвайте оригиналният кабел от комплекта или друг сертифициран от Samsung"

Благодаря още един път за времето и мненията!

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

Здравейте,
отскоро имам Самсунг S23+. Питането ми е може ли да се слеят контактите по име, защото сега ако един абонат ми звъни 5 пъти излиза на 5 реда. Благодаря.
Цитирай

Някой знае ли дали мога, това меню на статуса на заряда на слушалките и кейса да ми седят постоянно на екрана,...

https://ibb.co/4dt84bW
Цитирай

(2024-03-14, 09:56:41)bruckshot написа:  Някой знае ли дали мога, това меню на статуса на заряда на слушалките и кейса да ми седят постоянно на екрана,...

https://ibb.co/4dt84bW

Пробвай с уиджета за батерия.

   

Не съм сигурен обаче дали работи със слушалки, различни от такива на Samsung.
Другото което е, можеш да пробваш с приложение на производителя на твоите слушалки, обикновено имат такова.
Цитирай

(2024-03-14, 10:23:57)bbaev написа:  Пробвай с уиджета за батерия.



Не съм сигурен обаче дали работи със слушалки, различни от такива на Samsung.
Другото което е, можеш да пробваш с приложение на производителя на твоите слушалки, обикновено имат такова.

Уиджета е само за самсунг аксесоари..за жалост..А този на слушаките няма опция да се показват извън приложението..мн тъпо , и се чудих дали има др начин да си следи батериите.. на десктопа
Цитирай

(2024-03-07, 22:20:38)luckyS написа:  Здравейте,
отскоро имам Самсунг S23+. Питането ми е може ли да се слеят контактите по име, защото сега ако един абонат ми звъни 5 пъти излиза на 5 реда. Благодаря.

Не мисля, че има такава възможност. 
В "Скорошни" (Recents) ти разбива всяко едно обаждане. Самите контакти са си отделни, но те са в съседното меню, а не в Recents.


@bruckshot предполагам с това приложение си. Не съм наясно с Шаоми как стоят нещата, но е много вероятно наистина да няма опция да изкараш нещо като уиджет на десктопа. Просто гледат да си продават техните аксесоари за техните телефони. 
Така миналата година пробвах на айфона да движа с Galaxy Buds - е няма такава мъка!
Цитирай

(2024-03-14, 10:27:28)bbaev написа:  Не мисля, че има такава възможност. 
В "Скорошни" (Recents) ти разбива всяко едно обаждане. Самите контакти са си отделни, но те са в съседното меню, а не в Recents.


@bruckshot предполагам с това приложение си. Не съм наясно с Шаоми как стоят нещата, но е много вероятно наистина да няма опция да изкараш нещо като уиджет на десктопа. Просто гледат да си продават техните аксесоари за техните телефони. 
Така миналата година пробвах на айфона да движа с Galaxy Buds - е няма такава мъка!

Същото.. да правят си ги за техните си марки само, което е адска тъпня.
Цитирай

(2024-03-14, 09:56:41)bruckshot написа:  Някой знае ли дали мога, това меню на статуса на заряда на слушалките и кейса да ми седят постоянно на екрана,...

https://ibb.co/4dt84bW

20 секунди Google:
https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Може ли да се направи телефонът при въвеждане на парола да се отключва без да натискам ОК след нея, един вид въвеждаш си паролата и се отключва автоматично.
На ONE ui 5.1 си го бях направил, като едвам я изнамерих из менюто тази опция, но на 6.0 не я намирам, а къде ли не се рових из менютата...
Цитирай

Трябва кодът да е 6 цифрен, а не 4, за да стане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Преди ставаше и с 4...
Цитирай

На S23 Ultra може с 4. Но не може да го включваш и изключваш свободно. Трябва да се махне сегашния Пин и при въвеждането на нов се намира опцията.

Samsung Galaxy S4
[-] 1 потребител изказва благодарност на pavelcheto за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2024-03-14, 21:26:57)Diido0 написа:  Може ли да се направи телефонът при въвеждане на парола да се отключва без да натискам ОК след нея, един вид въвеждаш си паролата и се отключва автоматично.
На ONE ui 5.1 си го бях направил, като едвам я изнамерих из менюто тази опция, но на 6.0 не я намирам, а къде ли не се рових из менютата...
Да може.[Изображение: 97246ed191d6d6a411566916c819d6d1.jpg]

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-03-14, 19:22:49)pavelcheto написа:  20 секунди Google:
https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US

Доста куц и платен...мерси все пак!!

пп сложих друг апп на шауми, там има уиджет,но не работи на самсунг ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)