Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23/S23+ - Лични впечатления и коментари
#26

(2023-02-12, 17:39:34)aladin написа:  С 25 ватово зарядно ли идва телефона стандартно?

Не! отделно го купуваш зарядното.Тела идва без зарядно
Цитирай
Аксесоари
#27

То май вече всички телефони се предлагат така. И в ниският клас няма зарядно!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#28

(2023-02-12, 18:02:20)Nikito82 написа:  То май вече всички телефони се предлагат така. И в ниският клас няма зарядно!

Сони вече даже и кабел нямат. Ок, аз ползвам безжично и в къщи и в колата. Но като даваш 1000+ евро, и да ти(си) спестят нещо за 25 евро, някак куцо ми идва. А да търсиш пасващо БЪРЗО зарядно с тия различни и доста неясни стандарти на пазара, си е направо лотария. Нито в магазина , дори в сайта на производителя не получаваш лесно точната информация. Самсунг имат Fast charging, super fast charging, Super Fast Charging 2 , 3...Сони имат PD или DP ама и там има един път 15W , 25W, 30W и... Абе дет се вика - късмет с избора! Шанса да получиш най бързото възможно зареждане клони към нула. Тъпото е, че дори няма и да разбреш че не използваш оптималните възможности на телефона си. И това, заради нещо, дето производствената му цена е под 10 евро.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#29

Вече една седмица съм с S23 и съм доста доволен от представянето и батерията на телефона. Със стъкления гръб, много добре се усеща в ръката.
Цитирай
#30

(2023-02-12, 19:02:47)Bavarche написа:  Сони вече даже и кабел нямат. Ок, аз ползвам безжично и в къщи и в колата. Но като даваш 1000+ евро, и да ти(си) спестят нещо за 25 евро, някак куцо ми идва. А да търсиш пасващо БЪРЗО зарядно с тия различни и доста неясни стандарти на пазара, си е направо лотария. Нито в магазина , дори в сайта на производителя не получаваш лесно точната информация. Самсунг имат Fast charging, super fast charging, Super Fast Charging 2 , 3...Сони имат PD или DP ама и там има един път 15W , 25W, 30W и... Абе дет се вика - късмет с избора! Шанса да получиш най бързото възможно зареждане клони към нула. Тъпото е, че дори няма и да разбреш че не използваш оптималните възможности на телефона си. И това, заради нещо, дето производствената му цена е под 10 евро.

Аз ползвам адаптер на Ugreen с два изхода. Един за безжичното зарядно на Анкер и един за жично (ако ми трябва по-бързо). Ползвам го от както имам Note10+. Доволно бързо зарежда и с 18W. Кабела от комплекта на 23U не съм го вадил. Имам си и зарядното от 10+ де. Но реално нямам нужда от 100 адаптера.

https://a.aliexpress.com/_msSgsR8

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#31

Странно днес много по малко кара батерията 
Тамън я похвалих вчера
Цитирай
#32

Спокойно, батерията има нужда от няколко дни да се адаптира.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • eksoldier, emo_841
Цитирай
#33

Какво си мислите, че прави батерията? Адаптира? Това, което ще направи батерията след обучението си е да покаже колко часа приблизително ще е живота на батерията при пълен заряд. Защо се надяват, че като се обучи и ще почне да държи повече заряд....

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#34

Не е вярно това. Телефонът следи приложенията, кое колко често се пуска и кое може да мине в sleep и deep sleep - това е обучението. Съответно им спира background activity & auto start частично или напълно. От това идва разликата в батерията. Показването на оставащото време е просто статистика, за която се изисква време да бъде генерирана.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 4 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Bavarche, ganchev, OliQueenBG, sapiora
Цитирай
#35

Oбаче за опитни потребители, които още от ден1 си приспиват всичко, адаптирането прави едно голямо НИЩО Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, Mendeleev
Цитирай
#36

(2023-02-13, 10:53:31)emzo написа:  Oбаче за опитни потребители, които още от ден1 си приспиват всичко, адаптирането прави едно голямо НИЩО Smile

Факт, аз също го правя ръчно, но въпреки това с времето телефона пак менажира аповете, които се ползват много рядко. А и повечето потребители никак не са опитни, знаеш...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 4 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo, ganchev, OliQueenBG, sapiora
Цитирай
#37

(2023-02-13, 10:53:31)emzo написа:  Oбаче за опитни потребители, които още от ден1 си приспиват всичко, адаптирането прави едно голямо НИЩО Smile

Че ти така го превръщаш в Huawei бе колега 😀🙂

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#38

И мен ме дразни това с липсата на зарядно. И то точно пуснаха тел с малко по-бързо такова и го няма, защо - за тях сметката е ясна- може да е 10Е едното, но като продадат 100 милиона телефона Х 10....и става бая прилична сума.
Замислям се за един 23+, че е с прилична батерия и 45В горе долу добре. Отдавна отвикнах да си гледам вечер телефона на колко е, че си лягам с него. Сутрин като стана и за 15 мин искам да се зареди поне до 70% и да знам, че ще изкарам деня спокойно Е с Ми11Т съм и точно така.
Все още дават и зарядни някой и то много бързи
И затова, като гледам сега един Oneplus 10 Pro е със зарядно 80W в комплекта плюс поставен протектор, че и това е от значение и цена от 1200лв. Пусто тоя оксижен ос не вярвам, че мога да я изтърпя
Цитирай
#39

От вчера ползвам S23 256gb,8gb - чистия.

Ето малко лични наблюдения, с които не обвързвам никой и не търся нищо. Просто някои неща на мен ми бяха любопитни и ще ги споделя и ако някой се е чудел може и да му помогне.

Първо дизайн и външен вид - Уау. Истински флагман. Удобен, стилен, компактен да се държи с една ръка и адски удобно стои в нея. За човек, който е ползвал Сони Z нещо си ( преди доста време ) и търсещ същата компактност и удобство - това е моя телефон.

Дисплей - невероятен. Сравнен с дисплеят на стария ми телефон Samsung S20FE 5G е доста по ярък и контрастен. Въпреки малкият размер от 6,1 инча не ми се губи удобсвото за ползване на смартфон, а в същото време не трябва да си местя главата, когато чета или гледам нещо ( това в кръга на шегата естествено ). Единственият недостатък, но не на телефона, а на стъклото, което сложих е, че първо няма добра чувствителност ( подобно беше положението и със стария ми телефон, но когато сложих качествено стъкло чувствителността стана осезаемо по-добра ) и второ не мога да ползвам пръстовия, но когато сложа хубаво стъкло сигурно ще се нормализират нещата.

Процесор - определено усещам бих казал добра разлика с 865-та на предния телефон. Бърза, плавна и навременна работа на всичко.

Звук - не знам дали си внушавам, но ми се струва една идея по-добър от предния телефон.

Батерия - все още е в режим на изучаване, но се държи добре и смятам, че за капацитета си всичко е нормално. Четох за бавно зареждане от други телефони 23-та серия - при мен май всичко е нормално. Вчера от 25 до 85% ( бях му задал ограничение до 85% ) се зареди за 45 минути със зарядно 15W на Самсунг. Според мен е нормално това време ( задал съм му бързо зареждане ). Само, че аз смятам да го зареждам вечер с едно старо зарядно 1A - бавно и за около 8 часа. В случай на нужда ще ползвам бързо зарядно, но дано не ми се налага. Смятам, че държи колкото фе-то, защото си знам ползването и консумацията и засега не намирам разлика.

Камера - е тук поне за мен нещата не са ок. Може да се оправят с ъпдейти, но поне засега камерата на S20FE 5G ми е по-добра. Особено при нощни снимки в иделано тъмна стая. Има едно леко размазване ( може да е от моята ръка, защото не можах да стоя напълно спокоен, но все пак със същата ръка правех същите снимки със стария телефон ), неяснота и някак не ми харесват. За дневни снимки всичко е нормално, но още не мога да свикна на какви режими да снимам, докато при фе-то снимах основно на авто и съм нямал никакви проблеми и зачудвания какво да правя. Може това да е мой проблем и постепенно да го изчистя.

Обхват - на 4G двата имат еднакъв - 2 черти, но може да е от Оператора ( А1 ), но като цяло в къщи обхвата е слаб.

Много се чудих за това дали да сменя фе-то, защото бях много доволен, но адски много исках по-компактен и удобен телефон и не съжалявам ( поне засега ) от смяната.
[-] 8 потребители изказват благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • Bavarche, DoryanY, emzo, ivo r, Marto.g, Monipeev, OliQueenBG, valkov2
Цитирай
#40

Здравейте, някоя усеща ли телефона да загравя ? Моя некой път направо си пече. Като не го натоварвам само социални мрежи и вдига 37 38 градуса.

Samsung Galaxy S3 Neo GT-|9301| > Huawei P9 Lite ( VNS-L21) > Honor 8X + Watch GT > Huawei Nova 5T + Watch GT2 > Samsung S23 256 + Huawei Watch 3
Цитирай
#41

(2023-02-15, 12:14:42)KrIsKo9695 написа:  Здравейте, някоя усеща ли телефона да загравя ? Моя некой път направо си пече. Като не го натоварвам само социални мрежи и вдига 37 38 градуса.
Вчера моя загря, но първо беше 45 минути на зарядното, после реших да "смачкам" батерията и пуснах 20 минутен видеоклип, след това 20 минути Тубата клипове и си беше приятно топъл.
При нормално ползване не ми загрява изобщо, а си го ползвам като за 2ри ден с него.
Цитирай
#42

(2023-02-09, 11:20:56)valkov2 написа:  При мен се получи същото. Ползва мой стар Huawei Mate 10 pro и исках да ѝ взема нещо по-съвремено S22/S22+, но получих твърд отказ. За сметка на това, пък аз дебатирам със себе си дали имам нужда от S23 или S23+

И-мен-но! Слушайте жената във форума! Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#43

(2023-02-15, 12:53:37)Mendeleev написа:  Вчера моя загря, но първо беше 45 минути на зарядното, после реших да "смачкам" батерията и пуснах 20 минутен видеоклип, след това 20 минути Тубата клипове и си беше приятно топъл.
При нормално ползване не ми загрява изобщо, а си го ползвам като за 2ри ден с него.

Днес един час в Google Chrome беше си студен. В социялните мрежи се усеща топъл.

Samsung Galaxy S3 Neo GT-|9301| > Huawei P9 Lite ( VNS-L21) > Honor 8X + Watch GT > Huawei Nova 5T + Watch GT2 > Samsung S23 256 + Huawei Watch 3
Цитирай
#44

(2023-02-15, 18:16:29)KrIsKo9695 написа:  Днес един час в Google Chrome беше си студен. В социялните мрежи се усеща топъл.

Аз ползвам относително кратко социални мрежи.
Рядко се отплесвам в Тик Ток, но отдавна не съм го правил.
Именно затова не мога да дам адекватен отговор.

Обичам да гледам онлайн филми на телефона и на Samsung S20FE 5G, когато направех 50-60 минути понякога направо пареше при използване на данни.
На 23-ката не съм го правил.

Ще го тествам тези дни на данни при продължително гледане.
Цитирай
#45

(2023-02-15, 20:30:44)Mendeleev написа:  Аз ползвам относително кратко социални мрежи.
Рядко се отплесвам в Тик Ток, но отдавна не съм го правил.
Именно затова не мога да дам адекватен отговор.

Обичам да гледам онлайн филми на телефона и на Samsung S20FE 5G, когато направех 50-60 минути понякога направо пареше при използване на данни.
На 23-ката не съм го правил.

Ще го тествам тези дни на данни при продължително гледане.
Пишете как се държи.

Samsung Galaxy S3 Neo GT-|9301| > Huawei P9 Lite ( VNS-L21) > Honor 8X + Watch GT > Huawei Nova 5T + Watch GT2 > Samsung S23 256 + Huawei Watch 3
Цитирай
#46

(2023-02-15, 12:14:42)KrIsKo9695 написа:  Здравейте, някоя усеща ли телефона да загравя ? Моя некой път направо си пече. Като не го натоварвам само социални мрежи и вдига 37 38 градуса.

Браузване и гледане на тубата-изобщо не стопля. Мъча го с една игра,е там вече се стопля,но чак да пече не....плюс това настройките са на макс,а там вече на същата игра с21 ултра стабилно грееше и тротваше. Като проц засега всичко е идеално. Дано не се изложат с някой ъпдейт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dodcha за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#47

(2023-02-15, 20:43:34)KrIsKo9695 написа:  Пишете как се държи.

Направих тест с гледането на филм онлайн през данни ( 1 час ) и съвсем леко се позатопли. Не беше топъл или горещ, а просто съвсем лека разлика от преди филма.
Предишният ми телефон с процесор 865 се затопляше доста повече.
Цитирай
#48

Да ви се оплача и аз. Имах голямо чудене за чистия S23 и преди един час видях, че го имат пак наличен във всички цветове на сайта на Виваком. Реших, че ще го поръчвам преди да е изтекло промото (до 23:59). По едно време ще цъкам на бутона за поръчка, рефрешна ми се страницата обаче и телефона изчезна от наличност...Остана само плюса и ултрата...А уж имаше всички цветове и в крайна сметка увиснах. Малко по-късно се скриха и останалите модели. А при другите оператори си седеше наличен.
Сега предполагам ще имам същата оферта и цена за подновяване, но за 128ГБ.....Доста ме е яд, че го оставих за последния момент... Sad

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 1 потребител изказва благодарност на disrespectful за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#49

Ако толкова го искаш, пак можеш да си преподпишеш, но телефона да го вземеш от OLX, гледам доста неразпечатвани се продават.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай
#50

(2023-02-17, 02:42:54)hazART написа:  Ако толкова го искаш, пак можеш да си преподпишеш, но телефона да го вземеш от OLX, гледам доста неразпечатвани се продават.

Сигурно тепърва ще има още и ще им пада цената, просто ме е яд на себе си, защото на сравнително нисък план, цената за 256гб ми беше малко над 1200. Сега вече в сайта им има 128ГБ (по-малкия размер) за 1469 (тоест по-висока цена и по-малък размер). 
Не мисля, че в OLX ще намеря за момента такова добро прелдожение за 256гб, но ще се огледам...Мислех си да поръчам плюса и после дa кажа, че съм се объркал с идеята да го заменят, но си казах, че надали ще стане.  Bu Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)