Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени от Samsung Galaxy S23 Ultra
#76

Попитай в раздела за S22 Ultra. Там ще ти отговори някой запознат с модела.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари
#77

Че тук 90% са от раздела с22 Wink

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#78

@Nikito82
За момента още не е налична тази възможност за моделите различни от S23, независимо, че някои от сериите вече са с One Ui 5.1, което очевидно не е фактор.
Очакванията са с бъдеща актуализация на галерията, това да включва и опцията, за която питаш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Nikito82, Sky_Walker, Victormihov
Цитирай
#79

Ето едно видео за луната.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#80

Фалшивите моменти не са само на луната, евентуално AI ще трбява да изключва по тази и други причини като овършарпенинга и други екстремни обработки:
Цитирай
#81

Това, последното видео, на белокосият господин още веднъж показва, че господата американци треска ги тресе! Това видео показва колко много са напреднали самсунг, колко добри продукти вече имат и колко ще се опитват и в бъдеще да ги направят,, нечестни ",, нечестиви",,, лъжливи "и прочие.... 🤣 Ако не беше смешно, щеше да е откровено жалко!

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 4 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • exte, hippy, Sky_Walker, wer_aac
Цитирай
#82

Защо им обръщате внимание на тия видеа, гледам видео само ако преценя, че може да ми е от полза, те не могат да преглътнат, че не са първи, няма и да бъдат, тука и санкции няма да им помогнат, най-големия паразит са тия.

Galaxy S23 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • eksoldier, martosblack, nati71, sapiora
Цитирай
#83

Да, като не можем да заснемем нещо ще го симулираме....това е супер идея. Поне е една идея по-приемливо от шарпенинга, който прави всичко да изглежда изкуствено - дървета, трева и т.н изглеждат ужасно. Не само на Самсунг разбира се, но това е още един пример как се изфабрикуват фалшиви детайли.

От друга страна изкуствено или не това е 30Х без обработка:
[Изображение: 20230314-162339.jpg]
Едва ли може да се каже, че има нужда от реклама как се "снима" луната...
Цитирай
#84

А това снимка на антена ли е, или е снимано дърво, а е симулирано да е антена, не разбирам, щом AI пречи или лъже така да го кажем, защо не го изключите, изключете и HDR, за да изглежда всичко по-естествено, толкова много настройки има, ПРО режим и т.н. интересно ми е как една камара ютубъри, блогъри и тем подобни, в началото бяха УАУ, а сега след предимно положителните отзиви от потребителите почнаха да дърпат ръчната, по собствена инициатива или...

Galaxy S23 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • eksoldier, martoo, martosblack, wer_aac
Цитирай
#85

Пичове, този път Самсунг избиха рибата с S23 Ultra и сега се търси от 9 кладенеца вода да се докаже, как лъжат, как телефона не е чак толкова добър... но само факта колко хАйфонаджии преминаха на S23U е показателен.
Още нещо, дори и след спиране на AI Scene Optimizer-а телефона прави чудесни снимки, като за телефон и подчертавам като за телефон. Който иска истинско качество на професионално ниво има DSLR-и без обектив за по 7К долара и повече Wink

Относно казуса с Луната, аз си направих труда и сравних снимка от Сони фотоапарат с 30х оптичен зуум с такава направена с телефона и кажи речи са почти еднакви съпоставени на компютърен екран. Честно казано за мен е ОК, имайки предвид колко е голям фотоапарата и колко настройки се правят за да успея да я снимам.

Пък и колко често снимате Луната? Аз лично я снимах, защото дъщеря ми на 3 години нон стоп искаше да види Луната. Снимах я и я кропнах нея с колелото на Луната и радостта беше огромна "Татеееее аз съм на Тунатаааа"

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • Dowper, eksoldier, L1892, makeno, martosblack, Mendeleev, OliQueenBG
Цитирай
#86

Снима си Самсунга спор няма ама има и по-добри от него.

https://www.facebook.com/reel/1251788352...WDuG2&fs=e

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • g1kata, martosblack, Tiger VI, Victormihov
Цитирай
#87

А защо не реват че пикселите снимат на тъмно, там сякаш няма AI участие , общо взето май е до завист и може би подплатено с нещо от конкуренцията ..Даже ми направи впечатление, че точно когато напускаха куп безмислени лийкове за 15 pro, колко ще е уау, се почна тая негативна кампания. Много намирисва ...

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • martosblack, OliQueenBG
Цитирай
#88

Оплакванията са че всъщност няма нужда от тия прекомерни обработки, няма нужка от шарпенинга, който казва от километър, че снимката е от телефон, няма нужда от отровно зелената трева при снимана с нощен режим, цветовете като цяло и т.н. Има и много гаден blooming ефект около дървета и други обекти, изглежда като артистично подобрена снимка....не знам как никой не го е забелязал досега?

Хардуера е достатъчно добър за да се изкарват прилично натурални снимки с много добро качество. Реално могат да се заобиколят повечето кусури, но е неудобство за потребителя - снимки в 50мп, AI изключено, medium softening и т.н.

Телефона тази година е милион пъти по-добре отколкото С22У беше по същото време миналата година, затова и тези глупави софтуерни решения изглеждат още по не на място.
Цитирай
#89

Е, ако няма кусури, за какво ще работят усилено по серия 24?
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#90

Винаги някои неща ще се харесват на едни, други на други, така е устроен света от край време. Но факт е, че повечето хора не разбират, а и не им се и занимава да обработват снимки и предпочитат да щракнат и споделят на момента, без да го мислят. Така, че в този случай от Самсунг са си свършили много добре работата. А за онези, които са по запалени фенове на фотографията си има професионални режими. Не виждам въобще къде е проблема тук, да се коментира това въобще, предвид че е помислено за всички да им е добре. Винаги е по- добре човек да има избор, отколкото да няма такъв! Wink
Цитирай
#91

1x
[Изображение: 6loHIXf.jpg]
3x
[Изображение: KkIhFgT.jpg]
10x
[Изображение: BsSbiaU.jpg]

Днес направих малко снимки на терен, доволен съм от камерата, почти не съм вадил апарат от раницата Smile
https://www.facebook.com/photo?fbid=176589195168259
https://www.facebook.com/photo/?fbid=176597421834103
[-] 9 потребители изказват благодарност на Coffeeforums за това мнение:
  • Compare, L1892, martosblack, nati71, OGIER, OliQueenBG, RoboCop, sapiora, wer_aac
Цитирай
#92

[Изображение: 8FsBhLW.jpg]

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 4 потребители изказват благодарност на felipe за това мнение:
  • L1892, martosblack, OGIER, wer_aac
Цитирай
#93

[Изображение: Hpyk77N.jpg]Днес на Витоша, най-големия ми проблем с фотографията и s23U е oversharpening-а, а къде е динозавъра Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на Coffeeforums за това мнение:
  • L1892, martosblack, OGIER
Цитирай
#94

Досега всички бяха впечатлени от камерите и изведнъж се скочи...

Очаква се ъпдейт на камерите така, че надявам се oversharpening-а да се оправи - при първоначалните ми тестове S22 vs S23 Ultra първия наистина беше по-добър но там са минали десетки ъпдейти плюс, че сензора се ползва за втора година и е добре tweak-нат, докато при S23 имаме нов сензор, все още без ъпдейти (освен security за март) и в крайна сметка мисля, че ще го оптимизират. Наистина sharpening-а е гаден и това ми беше първото впечатление. То не е в много, то е в адски много. Комбинирано с едно избелване и по-нисък контраст се получава... абе S22 Ultra все още за мен снима по-добре. Но това ще се промени.

Почнаха се слуховете за iPhone 15 Ultra, SE 4 и т.н. и се тръгна срещу Samsung. Абсолютно това е работа на конкуренцията а останалото вече е домино ефект - всичките Youtuber-и ще се изредят за по някое гледане да не останат по-назад от скандала. После нашите жълти вестници били зле...

Apple този път ще трябва чудеса да сътворят с iPhone 15 за да стъпят на Samsung. Категорични лидери.

Послепис: Този господин , споделен по-горе (https://www.youtube.com/watch?v=R_xf2TKU7ic) го виждам за пръв път в живота си но не се учудвам, че е американец. Прииска ми се да го наритам, честно. Чичкото е странно превъзбуден и няма да се учудя ако Apple не са почнали да плащат анти-реклама, че в началото пак имаше сравнение с iPhone.

Стигам до извода, че се опитват да ни кажат следното: Ш**аният ни iPhone няма никакъв zoom , AI му е изключително зле, открихме 48MP през 2022 г. , продаваме един и същ дизайн с години и тамън мислихме наесен да претоплим манджата с нов цвят и надпис "15" на стария 14 и излезе S23 и ни е.... ябълката. Мислихме да ги унижим с Exynos-а но о,чудо - това нещо е студено, със Snapdragon и дори издържа повече от нашия Pro Max. А уж държахме рекорда. Сега как ще пробутаме ребрандираната 14-ка за 15-ка на овцете за 4 бона?

AI обработва снимките от години, при S22 ultra, S21 ultra и S20 ultra zoom-а също се подобрява с AI, дори и без zoom се прави същото. В корените си night mode какво е според тях? Същото.
Как ще коментират обработените снимки от Pixel-ите, и там има добавен детайл ама не го коментират. Още при S21 Ultra снимайки вечерта в pitch black забелязах дори звезди по небето, които всъщност окото ми не виждаше но изглеждаше уникално добре и знаех откъде да го изключа - scene optimizier. Наясно съм , че това е AI и не се чувствам излъган. Това първо може да се изключи и второ - без него лимитите като сензори в телефоните вече са постигнати, това са мобилни апарати които няма как да имат толкова огромни сензори -дори 1" е екзотика а да не забравяме, че това нещо трябва да се побере и в джоба и да не е дебело. По-голямата част вече не е оптика а е AI и това е ясно от години, не разбирам защо си го изсмукват от пръстите в момента, защото iPhone не го може ли? Ами, направи продукт който да си струва 4-те бона и не прави анти-реклама пък в крайна сметка! Един и същ дизайн, от 14-ките и 16.2 имаше доста оплаквания, dynamic island според повечето е простотия и в крайна сметка умиращия кон рита по-силно. Усетих, че това е анти-реклама и чувството ми се засилва още повече.

Processing-а дори не се опитват да го скрият, никой не е излъган - след като се заснеме снимката и се влезе в галерията се вижда как 2-3 секунди се върти и зарежда, AI прилага всичката магия и излиза финалното изображение. То трябва да си тъп да не го разбереш, че е обработено и да смяташ, че това е pure optics. Няма как да е в телефон, просто физически вече няма как.

Единствено съм съгласен за това с корейските символи по сградата вместо прозорци (вижте видеото) - AI е сбъркал нещо тотално и е решил, че е текст и на каквото му заприлича това е извадил. Но както казах - изцяло нов сензор с по-сложен 16-1 binning , нов чипсет Gen 2 чиито AI все още не е достатъчно подобрен (явно), макар и мощен и все още без нито един ъпдейт. Всичко това - oversharpening-а, грешките на AI и т.н. ще бъдат отстранени с ъпдейти. Малко преди S22 Ultra да изчезне от рафтовете направих тест с моя, обновен до последния 5.0 (януари нямаше 5.1) vs. мострена демо бройка, която си е с фабричния софтуер, който не се ъпдейтва и си е мострен. При 50x при моята бройка се виждаше ясно повече детайл , не загряваше при снимане, нямаше jelly ефект при 8К и имаше повече детайл в 108MP. И логично - едното е със софтуер от февруари 2022 г. другото е с последния ъпдейт за модела. Разликата е доста видима. Сигурен съм, че S23 Ultra тепърва ще покаже потенциала си и сензора ще разгърне възможностите си, заедно с подобренията по AI.

Да сме се чувствали излъгани? Ами по-излъган се чувствам с едно Xiaomi 12 например, на което му рекламираха охлаждането навсякъде а това нещо ври като в олио, излъган съм от това, че екрана уж е 120hz а половината системни менюта и приложения са на 60hz и се получава (ту-лагва, ту не лагва), излъган съм от рекламите за снимките му (ми то това няма нощен режим бе, той не върши нищо) ама какво да се прави....
Ами излъган се чувствам и като OnePlus лепнат логото на hasellblad навсякъде и накрая това нещо прави по-смотани снимки и от едва фокусиращия S20...
Излъган съм и като ми рекламираш 3-годишен дизайн, базиран на не знам си още колко годишен такъв и ми го буташ за 4 бона (iPhone 14 Pro Max) и с тия големи безели по екрана...
Ама най-излъган съм като за 2 бона ми буташ 60hz екран, който изглежда лагващ пред евтино Redmi за 400 лв. и дори в iPhone 14 няма 120hz преди Pro модела. Т.е. нещо, което го има в у-ва за 300-400 лв. според тях е Pro? 2 бона за 60hz екран? Сериозно? Ето за това трябва да се говори и да се вдигне скандал...

Голям комплимент е тази анти-кампания с/у Samsung и съм сигурен, че AI тепърва ще се подобрява.
[-] 9 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • eksoldier, exte, hsgrgs, L1892, martosblack, OliQueenBG, valdesbg, Victormihov, wer_aac
Цитирай
#95

(2023-03-19, 17:54:04)Ivanov_1994 написа:  Apple този път ще трябва чудеса да сътворят с iPhone 15 за да стъпят на Samsung. Категорични лидери.
Не съм им фен-изобщо,но има информация че в iPhone 15 ще се използва сензора на LG който обещава голямо подобрение-оптична стабилизация на изображението и телефото зум, предназначена за следващото поколение смартфони.

Особеното на тази нова камера за смартфони е нейното плавно променящо се оптично увеличение без загуби, което може да се променя от 4х до 9х.
https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...03265.html

Huawei P30
Цитирай
#96

Напомням, че темата е за съвсем друга марка и модел устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#97

Едно макро от мен, устройва ме напълно за мобилна фотография Cool


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на Coffeeforums за това мнение:
  • L1892, martosblack, OGIER, OliQueenBG
Цитирай
#98

Гледах още няколко сравнения дори със DSLR-и бих казал, че за смартфон потенциала на сензора е убийствен, наистина над този на S22 Ultra. Въпроса е да оптимизират добре AI - не само при текст, гледам , че на някои места явно не разпознава добре обектите, дори някои лица при zoom и се получават комични резултати и то не защото не може да го направи а защото AI иска tweaking. Надявам се с ъпдейти да се оправи, наистина виждам, че има какво да се пипне - на някои снимки на лица отдалеч се вижда странно сияние около лицето, много идиотско изглежда, също и на някои обекти на които им се засилва цвета ей така от нищото на фона на бледата снимка и се прилага изключително брутален oversharpening което мисля е силен минус за момента. И то не защото не може а защото AI нещо се затруднява в разпознаването на някои сцени. Ще се оправи с 2-3 ъпдейта надявам се. До лятото ще е трепач.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#99

Ами той и в момента си е трепач, поне според моите нужди. Размазването на текста не е чак толкова важно, защото колкото и качествени или некачествени да са снимките, отиват в коша дори преди края на деня. Но в останалите направления камерите са си екстра. Имам предостатъчна база за сравнение и мога да преценя.

Съвсем наскоро имахме семейно тържество по красив повод. И снимките, най-вече на децата (разбира се, няма как да ги публикувам), особено в портретен режим, станаха брутални.

Тепърва ще разширявам обектите и с външни снимки, но засега изгледите са за отлични резултати.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Един пример за адекватен HDR, ярък ден, бял обект за снимане и вътре е извадил свещичките, което е положително.
[Изображение: GVtqqmh.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на Coffeeforums за това мнение:
  • L1892, OliQueenBG, Tiger VI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)