Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Облак на Гугъл или...
#26

И да и не, инвестицията за нас и дискове + амортизацията им + месечната сметка за ток ...
Цитирай
Аксесоари
#27

Сметката за ток не е много по-голяма със собствен облак. Аз за такъв ползвам стар компютър, 2 тб диск. Затова споделям с колегата различните варианти. Има вариант с няколко акаунта в Гугъл за по 15 гб. И това съм го пробвал. Единствения недостатък на собствен облак е, че трябва сам да се грижиш за него. Докато на безплатен с малко място и платен с много място, не мислиш за нищо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#28

(2023-02-04, 13:37:10)pepy1 написа:  Сметката за ток не е много по-голяма със собствен облак. Аз за такъв ползвам стар компютър, 2 тб диск. Затова споделям с колегата различните варианти. Има вариант с няколко акаунта в Гугъл за по 15 гб. И това съм го пробвал. Единствения недостатък на собствен облак е, че трябва сам да се грижиш за него. Докато на безплатен с малко място и платен с много място, не мислиш за нищо.

Би ли споделил или някой ако знае повече. С две думи и по най-елементарния начин как мога да си направя такъв собствен облак. Имам един компютър с 2 ТБ хард диск, който може да работи денонощно. Сега ще прочета и аз де, но все пак ако някой има опит, ще се радвам да споделите. Благодаря

П.П. Като за начало ще пробвам с Resilio пък да видим
Цитирай
#29

Колкото е лесно, толкова е и трудно! Лично аз ползвам https://nextcloud.com/ . Обаче трябва и четене, както споменах за всички проблеми си се грижиш ти. Преди известно време разработчика направи гледането на видео възможно, преди това просто се сваляше за да се гледа. Може  и да е било възможно, но аз съм самоук аматьор, и е възможно да не съм настроил, прочел или обновил нещо. Ако имаш поне някакви базови познания имаш шанс.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

(2023-02-04, 10:43:11)jhoro написа:  Конкретно за Google Drive - има си апликация Clean Drive for Google Drive.
Понякога мястото е недостатъчно, просто защото има дублирани файлове и всякакви „боклуци“.

Лично аз не бих дал достъп на third party app до GDrive.

(2023-02-04, 10:59:07)p_v_a написа:  Амазон имаше услуга Amazon Drive, която беше с добра цена. Другото е, че снимките при Amazon са с неограничени.
Според мен, най-изгодна е услугата one Drive, която се намира на добра цена, и освен че включва office 365 има и 1 TB сторидж. Семейният план е още по-изгоден.

OneDrive не включва O365 и 1TB. О365 включва включва OneDrive и 1TB. Smile

Колкото до DIY решенията - не са за всеки, изискват не малко познания и до някъде повече поддръжка. Всичко това важи ако искаш да стане "като хората". Ако е просто да се пусне е въпрос на половин час.
За това моята препоръка в такива ситуации е готово решение, като Synology. Тяхната Photos апликация максимално се доближава като логика и изживяване до тази на Google, която според мен, на този етап, е най-добра. Разбира се и варианти като QNAP и Asustor биха свършили работа. Въпрос на първо място на бюджет и след това на предпочитания и нужди.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#31

Платих си за 100гб на Гугъл 40лв на година.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#32

Чиста работа

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

Аз обаче преди да закупя реших с въпросното приложение да разчистя дубликати, не видях че не е официално приложение на Гугъл. Имам ли повод за притеснения и как да накарам програмиста да изтрие данните които е събрал?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#34

Аз на скоро си почистих google drive,имаше снимки които се дублираха и със Снимки на google,но от самия диск.

Huawei P30
Цитирай
#35

Ако някой го интересува, оказа се че когато споделиш облак на Гугъл с член от семейството, дава на всеки член по 15Гб лично пространство и остатъка е за общо ползване, което, ако не споделиш изрично, не е видимо за другия потребител.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)