Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон не намира мрежа (но приема СИМ карта)
#1

Здравейте!

Купих Samsung galaxy S10 Lite от ОЛХ и всичко си работи без проблем, но ми изписва, че няма СИМ карта и не може да намери мрежа.
Опитах с няколко сим карти на различни оператори и проблема остава същия. Интересното е, че телефона приема сим картата и я показва, като приложение в менюто и дори при вкарване иска да се въведе пин кода, и когато направя диагностика от менюто ми показва, че СИМ работи нормално.

Тъй като ми казаха, че телефона е бил служебен се чудя, дали е възможно от фирмата да са го заключили да работи само с фирмени сим карти?

Благодаря предварително!

П.С

Когато преглеждах телефона видях, че продавача ми е звънял от него и имаше няколко получени и изпратени СМС-а в историята. (Не беше върнат до заводските настройки.)

След като аз върнах заводските настройки, проблема продължава.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж дали телефона има IMEI и дали има сериен номер.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Здравейте,

Телефонът има IMEI номера и проверка показва, че е чист, т.е не е заключен.
Забелязах че самолетният режим свети в синьо, макар че по-бледо. Като вляза в него пише, че е изключен, като го включа си свети в нормално синьо. 
Оказа се, че има доста хора с този проблем и май ще ходи в сервиз, понеже пробвах всичко, което намерих в гугъл за оправяне, но нищо се сработва.
Цитирай
#4

Пробвай да му преинсталираш нов български firmware.
Цитирай
#5

Бих пробвал, но не ги разбирам много тези неща и не искам до го прецакам изцяло, ако не се получи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)