Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След първото обновление за година 2023 РУТВАНЕТО НА XCOVER 4S НЕВЪЗМОЖНО!
#1

Момчета след последния UP на firmware XCover 4S SM-G398FN -G398FNXXSHCWA1,просто не става стария добрия фокус с Magisk и tar от boot.img ползвайки ODIN.....някакви идеи!Пак ли централен бъг или пак ще се пренаписва половината Матрица от воле!
Благодаря за бъдещи мнения
Цитирай
Аксесоари
#2

Чакаш да нагласят root-ването за новата версия.
Предните три версии са с все същия Bootloader, може да върнеш.
Оглеждаш за алтернативен вариант за root (евентуално).

Каква е причината за root-a. Нещо конкретно или за ей тъй, от едно време? Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, stashekm
Цитирай
#3

(2023-02-02, 21:39:21)Чо написа:  Чакаш да нагласят root-ването за новата версия.
Предните три версии са с все същия Bootloader, може да върнеш.
Оглеждаш за алтернативен вариант за root (евентуално).

Каква е причината за root-a. Нещо конкретно или за ей тъй, от едно време? Smile

Ами аз съм динозавър брато!Целият калабалък и месарница и от Операционната система на компа ,така и от време оно разкарвам всичко непотребно от телефона!Може и да се изсмееш Smile ,но за мен вечния телефон си остава NOKIA 3310! Благодаря за съвета!Иначе трябваше сам да сядам да пренаписвам половината Матрица-здрава хамалогия е!

Предните три версии са с все същия Bootloader, може да върнеш...как го визираш това апропо?
Цитирай
#4

Сега, ако въпроса само за деинсталация на системни приложения (и блотуеър), защо просто не ги махаш пред adb (действието е къде-къде по-удобно и много по-бързо от процедурата, свързвана с root (според мен))?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#5

(2023-02-03, 03:33:27)imthedevil написа:  Сега, ако въпроса само за деинсталация на системни приложения (и блотуеър), защо просто не ги махаш пред adb (действието е къде-къде по-удобно и много по-бързо от процедурата, свързвана с root (според мен))?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Не съм го правил отдавна,направо пренаписвам част от Матрицата-как през adb го правиш ти?
Цитирай
#6

(2023-02-02, 22:41:08)stashekm написа:  Предните три версии са с все същия Bootloader, може да върнеш...как го визираш това апропо?

Примерноо от sammobile.com или samfw.com, или от другаде сваляш за SM-G398FN предната весрия G398FNXXUHCVK3

С ODIN flash-ваш с BL_, AP_, CP_ и HOME_CSC_ - за да не се reset-не (или с CSC_ ако искаш да се reset-не накрая). 

Понякога downgrade (макар и със същия bootlaoder) може да има проблеми ("Your data may be corrupt.") при връщане със запазване на данните (HOME_CSC_)
Силно ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО е да запазиш важните неща, преди това. (В крайни случаи помага и връщането на обратно на версията, с която е бил преди downgrade.)

П.П.
Все още си пазя първия телефон работещ: Nokia 5110 (с няколко сменени батерии) и доста други.
Преди и аз root-вах, но от както се появи knox и половината приложения спират да работят, или си е игра на котка и мишка след всеки update да обновяваш и криеш... по-удачно за мен е да спирам приженията, които не искам през adb и всичко останало да си работи и обновява както трябва.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#7

(2023-02-03, 08:09:43)stashekm написа:  Не съм го правил отдавна,направо пренаписвам част от Матрицата-как през adb го правиш ти?

Ето тук е обяснено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#8

(2023-02-02, 21:39:21)Чо написа:  Оглеждаш за алтернативен вариант за root (евентуално).

Нищо не става братко,дай едно рамо,почвам да се изнервям! А да засядам и да пренаписвам Матрица е хамалогията!Проблема е ще дори като направя .tar за рутване при стартирането на ODIN-a засяда на аспект RADIO и до там съм!
Цитирай
#9

Погледни Тук ,дано да свърши някаква работа.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#10

(2023-02-02, 21:39:21)Чо написа:  Чакаш да нагласят root-ването за новата версия.
Предните три версии са с все същия Bootloader, може да върнеш.
Оглеждаш за алтернативен вариант за root (евентуално).

Каква е причината за root-a. Нещо конкретно или за ей тъй, от едно време? Smile

Скивай каква красота получих от един колега!
Эти "товарищи", которые нам точно не товарищи, видимо обновили загрузчик, который теперь не дает ничего записать на телефон без высшего разрешения самса (подписи). Вы сами себе ВРАГ,вот и всё - бесплатный сыр только в мышеловке.
Разправията ще е достатъчно по сериозно,че и като капак,с модела XCover 4s издухахме супата за Андроид 12
Цитирай
#11

Джентълмени официалното обновление на моя си хубавичък XCover 4s също заключен за Root- това какво значи?Да сядам пак на бюрото и пак ли да си пренаписвам Матрицата-демек 30 часа поне хамалогия или кротко да чакам ново чудо и позволение на корейците?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)