Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+

Да, ако си поставя за цел да изкарам максимално време на екрана, със сигурност ще е поне 8-9ч. Останах обаче с впечатлението, че при колегите тези големи времена като цяло са ежедневие, а не нещо инцидентно.
Мен по-скоро ме дразни разреждането през нощта с 4-5-6% при напълно спрян екран. Ако е включен AoD е над 8% за 7 часа. Нормално е да има някаква консумация, но старата ми S8-ца падаше с 1% за същото време при същите условия(е да, доста по-стар OS е...)
Между другото батерията ми показва rated capacity is 3785mAh, което явно също оказва влияние...
Цитирай
Аксесоари

(2024-03-13, 10:01:24)wish_master написа:  Да, ако си поставя за цел да изкарам максимално време на екрана, със сигурност ще е поне 8-9ч. Останах обаче с впечатлението, че при колегите тези големи времена като цяло са ежедневие, а не нещо инцидентно.
Мен по-скоро ме дразни разреждането през нощта с 4-5-6% при напълно спрян екран. Ако е включен AoD е над 8% за 7 часа. Нормално е да има някаква консумация, но старата ми S8-ца падаше с 1% за същото време при същите условия(е да, доста по-стар OS е...)
Между другото батерията ми показва rated capacity is 3785mAh, което явно също оказва влияние...

Направи си рутина... вечер да ти спира нета процеси всичко,и повече от 2 процента няма да пада...вечер няма за какво да го използваш предполагам и да ръчкаш докато спишш...А тези рекордьори тук с многото екран, тфа наистина е при идеални условия и на уай фай , което не е реално...
Цитирай

Има някакво приложение, което ти топи батерията.
Вечер макс 1 процент да ми бутне. Веднъж беше тръгнало да ми бута по 5-10% и забелязах, че е от приложението iCSee, веднага го махнах и нещата се оправиха. Мъчих да го слагам в спящи, но файда никаква.
Има една опция, профил на производителност, направи го на "Леко", като направих тази опция взе да вади час два повече екран. Единственото което тази опция прави е да бутне честотата на процесора с 200 или там забравих колко беше мегахерца, като прави тази честота стандартната за ген2, а не клокнатата за Самсунг. Няма грам да усетиш разлика в производителност.
Махни също виртуалната памет и тя никаква работа не върши, само ти съсипва паметта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Аз виртуалната памет я махнах още като взех телефона, но за профил на производителност не знаех, че си отива на стандартната честота, благодаря за инфото и аз минах на лека, процесора си е достатъчно мощен без да се клоква.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-03-13, 12:08:06)Marto.g написа:  Аз виртуалната памет я махнах още като взех телефона, но за профил на производителност не знаех, че си отива на стандартната честота, благодаря за инфото и аз минах на лека, процесора си е достатъчно мощен без да се клоква.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

А защо виртуалката я махате ?

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

В моя случай телефона има 12 рам и не виждам смисъл да взима и от вътрешната.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-03-13, 12:18:32)vladofena написа:  А защо виртуалката я махате ?

Инфо по темата: Samsung RAM Plus slowing your phone down? Here's how to disable it

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • tsvetan24, vladofena
Цитирай

Благодаря за съветите! Приложих тези настройки, да видим дали ще има разлика.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2024-03-13, 19:34:48)prankmaster написа:  Благодаря за съветите! Приложих тези настройки, да видим дали ще има разлика.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Три мен с тях май по-малко кара, колкото и нелогично да е.
Цитирай

Честно казано не забелязвам промяна.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Някой знае ли, защо като зареждам веднъж се зарежда за 40 мин, др път за 1 час и нещо..спрял съм фаст чарджа, до 85 процента зареждам.. кабела ми е от комплекта, зарядното 25 вата...?
Цитирай

Бих си го обяснил с това какво е правено с телефона до момента на зареждане и съответно ако е загрял до дадена степен, зареждането да не поддържа същите стойности, каквито са иначе в нормалното температурно състояние на телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • bruckshot
Цитирай

(2024-03-24, 17:35:53)Monipeev написа:  Бих си го обяснил с това какво е правено с телефона до момента на зареждане и съответно ако е загрял до дадена степен, зареждането да не поддържа същите стойности, каквито са иначе в нормалното температурно състояние на телефона.

Има някаква логика, тъй като по принцип го ръчкам, повече.за.да.може.да падне до 20 процента и да го сложа да се.зарежда, а когато не е юркан мн така да се каже , да тръгва да се зарежда по бавно ли ?Нормално ли е това..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)