Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+

Моите наблюдения са точно същите, S23U e най-добре, но не е кой знае каква преднината през другите флагмани. А ексинос-а в реални условия с моята употреба беше 30% по-зле. Странното за айфона е че 13PM, както се спомена, и на мен ми направи впечатление, че падат много бързо процентите като браузвам. Това е абсолютно нелогично, но при първия ми досег с него след всичките хвалби на батерията очаквах нещо много повече.

А между другото S21 и S22 сериите май бяха кантар за мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
Аксесоари

Чета, че проблемите с батерията на iPhone са се появили след излизането на IOS 16, но тези от apple не взимат отношение. Насочил съм се към S23 заради компактният размер. Ако имах вариант да тествам S23 за една седмица и ми допадне, изобщо няма да се замисля.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

@simeonov_74 вземи го под наем, има фирми които предлагат такива услуги
Цитирай

(2023-06-22, 11:34:11)g1kata написа:  @simeonov_74 вземи го под наем, има фирми които предлагат такива услуги
Не знаех! Ще помисля

Цитирай

(2023-06-22, 10:06:03)simeonov_74 написа:  Чета, че проблемите с батерията на iPhone са се появили след излизането на IOS 16, но тези от apple не взимат отношение. Насочил съм се към S23 заради компактният размер. Ако имах вариант да тествам S23 за една седмица и ми допадне, изобщо няма да се замисля.

За 1 седмица няма да усетиш телефона, трябва повечко време, поне 2 седмици.
Цитирай

Батерията на 23+ е брутална.
Навигация на GPS през повечето време пълен брайтнес и на пек. 3ч от които на мобилни, през останалото само на GPS и самолетен.
10ч екран на края беше на 17% никво загряване.

Днес до момента 4ч екран на Wi-Fi само и през доста от времето на висок брайтнес защото съм навън. 66% оставащи батерия
Като се върна в България ще видим как е на мобилни. Но до момента резултатите са супер добри. ПС: на 120hz е дисплея.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 2 потребители изказват благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Dowper, krasimiretov
Цитирай

Не съм смартфон heavy user, но отдавна не съм имал телефон, който спокойно да изкарва 2 дни. С рутините става още по-добре - направих няколко за батерията (изключване на бързото зарежда през нощта, автоматично пестене на батерия през нощта, автоматично преминаване в режим пестене на батерията под 30%, преминаване на екрана на 60херца пак под определено ниво на батерията), които да пестят още повече. Ползвам и Lite мод на процесора, тъй като не играя игри. Отделно са сценарии за включване и изключване на сензори... Много ме радват рутините!

От днес включих и зареждане до 85%.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

И аз сложих засега до 85% защита на батерията, просто защото ме кара 7.30ч екран на Wi-Fi дори до тези проценти. Ще видим на смесено ползване как ще е и може и да го оставя. Ако така или иначе на края на деня ми оставят поне 20-30% ако съм зарвдил до 100 защо пък да не го зареждам до 85% да изкара повече живот батерията.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

100-1% 12:23ч SOT
11ч от които навигация
(3ч от тях и на мобилни + GPS)

[Изображение: z4KdV1r]

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Здравейте,
обмислям покупка на S23, но ме притеснява , че говоря по около 2 часа на ден + малко интернет.
Моля, някой със сходно потребление, да каже изкарва ли батерията 1 ден?

Цитирай

Ще те изкара без проблем.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2023-09-10, 00:11:20)remixa92 написа:  100-1% 12:23ч SOT
11ч от които навигация
(3ч от тях и на мобилни + GPS)
Това не знам как точно да го разбираме ?
3 часа те е навигирало в колата, а останалите 8 си разглеждал карти ли ?

Не че има голямо значение, мапс работи на макс 60хз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай

Разбирай го както го пише. Описал съм го по най - елементарния начин. 11ч навигация с Google maps с включен GPS. От тези 11ч, 8 съм бил самолетен режим, блутут, офлайн карти с GPS вкл., останалите 3 от тези 11 бяха вкл и мобилните.
Тези 11ч + още 1:30ч. нормално използване на телефона на WiFi

Не че има голямо значение но почти всички приложения работят на 60hz или по-малко, само скролването ти е на 120

Не че има голямо значение, но навигация с мапса и GPS-а обичайно са най - големия прахосник на ток в един телефон.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Maps изобщо не е най-големия прахостник, единствено ако е срещу слънцето и дисплея е изпържен на макс. Но иначе е почти канатар с youtube, особено на самолетен режим с offline карти напълно вероятно да направи 8% на час.

Проблема с тия батерии е смесената употреба, като си навън на 5г, като снимаш или играеш, ако се движиш също, ако стейдбая ти е повече от 24часа. Тогава тези 10+часа екран стават 5ч с късмет. Също е голям проблем ако разцъкваш през повечето време вместо да оставиш дадено приложение просто да си работи, браузването из телефона е прилично голям товар и използва всъщност много процесор.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • Marto.g, trendata
Цитирай

На 5G повече ли държи батерията ако има реално обхват. Днес ще си взема 5G картата и ще пробвам как е в Пловдив

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2023-09-12, 10:59:11)remixa92 написа:  На 5G повече ли държи батерията ако има реално обхват. Днес ще си взема 5G картата и ще пробвам как е в Пловдив
Повече държи като си на правилния оператор, правилната локация и по-важното не се движиш. Също като започнеш да ползваш по-активно телефона факта, че е на 5Г придобива много по-голяма тежест отколкото ако е стендбай на 5Г пак.

Истината е че всички имаме една и съща батерия, но всички пускаме тотално различни COT скрийншоти Smile  Крайната цифричка, която се вижда няма никакво значение докато не се направи някакъв анализ как се е получила...
Цитирай

"Също като започнеш да ползваш по-активно телефона факта, че е на 5Г придобива много по-голяма тежест отколкото ако е стендбай на 5Г пак."

Това нещо не го разбрах.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз мисля, че най големият "прахосник" са си разговорите!

Цитирай

(2023-09-12, 14:41:36)remixa92 написа:  "Също като започнеш да ползваш по-активно телефона факта, че е на 5Г придобива много по-голяма тежест отколкото ако е стендбай на 5Г пак."

Това нещо не го разбрах.

Ако ползваш активно 5г връзката батерията ще пада много по-бързо сравнено ако просто си на 5г и получаваш от време на време нотификации. Общо взето всеки телефон на пазара, дори да не е андроид, ако се ползва в по-трудни условия SOT-а спада буквално наполовина. Ако се стараеш да пестиш батерия и си на закрито цял ден, не е невъзможно да стане и х3 разликата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

Това е ситуацията от 85% до 65%. Лично аз съм доволен имайки предвид че правя също по 2-3 часа разговор на ден, като изключим днес.

Цитирай

(2023-09-12, 17:53:55)100 написа:  Ако ползваш активно 5г връзката батерията ще пада много по-бързо сравнено ако просто си на 5г и получаваш от време на време нотификации. Общо взето всеки телефон на пазара, дори да не е андроид, ако се ползва в по-трудни условия SOT-а спада буквално наполовина. Ако се стараеш да пестиш батерия и си на закрито цял ден, не е невъзможно да стане и х3 разликата.

Не съм сигурен дали ако е направен авт 5g/4g/3g дали търси 5g постоянно и съответно да точи батерия повече от колкото ако е направено до 4G. В Пловдив поне засега дори на центъра не хваща никакво 5G

Пс: Ползвах телефона по нормалния за мен начин смесено WiFi/4G, не съм го жалил.
С едно зареждане приключвам вече втори ден  и общо имам 6:20ч СОТ с 7% оставащи. Мисля че е доста добре за два дена ползване
Това е първия смартфон, който съм имал досега да издържа два дена с моето ползване.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

В подкрепа на мнението на колегата @100 - 5g мрежата има по-ограничен обхват на действие - предавателя е с по-малка мощност, в сравнение с този на 4g. Такава е спецификата на мрежата. Съответно в движение телефонът се налага да търси по-често следващ предавател на 5g, а ако не намери такъв - да премине на следващата мрежа в низходящ ред. От там идва и повишената консумация на енергия. Отделно от това, 5g мрежата консумира повече електроенергия от 4g .
Ако телефонът е на място, с добър обхват на 5g, отпада честото търсене на мрежа и положението с консумацията би трябвало да се подобри, в сравнение с това, когато е в движение.
За по-голямата нужда от електроенергия на 5g обхват:
Източник: https://www.google.com/amp/s/www.kaldata...ml%3famp=1

Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • Ivan_Bonev, kayovas
Цитирай

Здравейте!

Моля за съвет - виждам, че всички споделята доста добър опит с батерията за S23.

В момента имам s22 от около 9 месеца. Цялостно телефона е прекрасен - СУПЕР камера, бързо работи, много добър пръстов и т.н., вероятно тук няма сериозна разлика със s23. 
НО батерията на телефона е трагична... Имам и Galaxy Watch, като го вържа и пусна location - батерията се стопява брутално. До тук всичко ОК, но непрекъснато телефона загрява (не играя игри) от най-нормално ползване... Какво загрява, той направо става като печка - мога да си изпека някое яйца на него Big Grin 

Та стига писане от мен, исках да попитам има ли някой, който е преминал от S22 към S23 и какви са му впечатленията. Има твърде много неща, които харесвам, за да мина на apple и за това много сериозно облислям Ъпгрейд и да си взема S23. Вие как мислите? Поздрав!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

(2023-09-15, 13:38:23)yasensdd написа:  Здравейте!

Моля за съвет - виждам, че всички споделята доста добър опит с батерията за S23.

В момента имам s22 от около 9 месеца. Цялостно телефона е прекрасен - СУПЕР камера, бързо работи, много добър пръстов и т.н., вероятно тук няма сериозна разлика със s23. 
НО батерията на телефона е трагична... Имам и Galaxy Watch, като го вържа и пусна location - батерията се стопява брутално. До тук всичко ОК, но непрекъснато телефона загрява (не играя игри) от най-нормално ползване... Какво загрява, той направо става като печка - мога да си изпека някое яйца на него Big Grin 

Та стига писане от мен, исках да попитам има ли някой, който е преминал от S22 към S23 и какви са му впечатленията. Има твърде много неща, които харесвам, за да мина на apple и за това много сериозно облислям Ъпгрейд и да си взема S23. Вие как мислите? Поздрав!

Здравей,

Аз преминах от S22 на S23 точно поради тези две причини - ужасна батерия и много загряване по време на бразуване, гледане на youtube, twitch, etc. Отделно, че при мене имаше спайкове/лагове. Вдигаше близо 40 градуса след 11 минутки гледане на youtube клип и то на 480p. на wireless с рутер в същата стая и мрежата настроена на 3g. За мен лично разликата е осезаема. Не съжалявам изобщо. Про S23 няма такива неща, а ползвам телефона по същия начин. Студен е, няма абсолютно никакви забивания, батерията си държи повече от на S22. Аз го зареждам до 85% и пак ми стига като си легна да съм на 20%, а при S22 спокойно си умираше за един ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Това е резултата от около час съм в нета. Виж на клипове и телевизия си загрява над 40°, а също загрява когато се зарежда + ровене в интернет.     
Потвърждавам също твърдението от горният пост, че от 85% изкарвам един ден и вечер съм на 20/30 %.

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)